Вдигате ли "тежко"?

  • 5 418
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
пазих се Peace

# 16
  • Мнения: 399
Пазя се...но дъщеря си (12 кг) я вдигам поне по няколко пъти на ден за съвсем кратко-да я извадя или сложа в кошарата например,да я преобуя и прочее. Но не пазарузам.  Naughty Дори вече и количка не ползваме,защото ми тежи да я свалям и вдигам от и до втория етаж-нямаме асансьор. Tired

# 17
  • София
  • Мнения: 17 591
Не бих рискувала.
Дай Боже да имам още деца... ще се пазя, да.
А дечко можеш да го гушкаш и седнала или легнала. На пода, на стол, на легло... така че не ти да го вдигаш, а той да се "присламчва" до теб.

# 18
  • Мнения: 4 335
Пазих се през цялата си бременност и не сьм вдигала нищо по тежко от 4-5 кг. Peace

# 19
  • Мнения: 119
Не се пазя,малката я мъкна,а тя е 13кг.Не ме разбира,че чакаме бебче.Господ да пази!

# 20
  • Мнения: 678
Стремя се да се пазя, защото по принцип съм с непрекъснати контракции, но по някога просто е невъзможно. Малкия като дигне ръце да го гушна и някак си ми се струва варварско да му откажа - той все още е малък и е трудничко да обясня защо мама не може да го гушка  Rolling Eyes Но в повечето случай се стремя да клекна до него и да го прегърна, или да го взема на колене и така. За пазар и пране - винаги има кой да ми помогне. Гледам поне в тази част да се ограничавам от натоварване.
Желая ти леко бременеене   bouquet

# 21
  • Мнения: 350
Налага се да вдигам малкото си момиченце, тя е 12 кг. - за преобуване, за количката, за хранене, в колата. Опитвам се да я отуча от количката, но ми е мъничка още за дълги разстояния и като я поведа пеша и тя се умори, като протегне ръчички и каже "еми" и ме погледне с онези тъжни очи като кажа "не" просто не издържам винаги и си я гушкам Blush
Гениколога ме посаветва да вдигам докато сама преценя, че вече не може. Трудно е да се прецени, но много от мамите на породени казаха, че са се гушкали до края без проблеми.
За сега бременноста ми е без проблеми.

# 22
  • Канада
  • Мнения: 494
Много бих искала да не го вдигам малкия,защото ми е тежък(16 кг),а и чат пат имам контракций,но като няма кой да ми помогне за секунда дори,какво да го правя детето....То си иска своето.А като го заведа в парка ми се налага и по пързалки да се катеря и спускам...Моля се всичко да мине до края добре Praynig
Иначе с първата бременност се пазех.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не вдигах

# 24
  • Мнения: 798
Аз иначе не пазарувам нищо повече от пакетче ядки  Laughing
А юнака го вдигам по класическия начин - с клякане, а не с навеждане. Дано утре доки да не ме стресне нещо  Peace

# 25
  • Мнения: 297
Аз да ви кажа внимавам да не е прекалено тежко,но пък и не се пазя кой знае колко.Квото има за правене си го правя.

# 26
  • Мнения: 645
пазя се даже мъжа ми помага с прането в повечето случаи той пазарува,ходи за мин.вода за дини и пр.,но от моите приятелки малко се пазят когато бяха бременни с 2-ро бебче понеже грижите за първото са неизбежни

# 27
  • Мнения: 5 103
Не съм се пазила.

# 28
  • Мнения: 502
и аз се пазих. след 6 месец имах и много контракции, така че почти нищо тежко не съм вдигала.

# 29
  • Мнения: 3 550
Мисля, че има начин да гушкаш бактото и без да го вдигаш.

Общи условия

Активация на акаунт