Вдигате ли "тежко"?

  • 5 425
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
да пазих се Naughty

# 46
  • Мнения: 116
 Аз се пазех.  Peace 

# 47
  • Мнения: 101
По препоръка на наблюдаващия ме гинеколог се пазех,,, тези дни ми предстои раждането и не се пазя толкова, но знам,че не е хубаво и трябва да се избягват товарите, а и на мен ми е толкова тежко с тоя корем, че не мога да вдигам тежки неща дори и да искам. 

# 48
  • Мнения: 1 187
Аз те съветвам да се пазиш, можеш да го гушкаш и когато си седнала, а той е на коленете ти, не вдигай тежко, лека бременност и здраво бебче!

# 49
  • Мнения: 1 541
Не бих ти препоръчала да си правиш опити с вдигане на тежко точно сега! Знам, че първото детенце иска да се гушка и е съвсем нормално да не му отказваш, но просто сядайте и се гушкате така (или пък легнали). Децата бързо свикват с новите пози и си знаят, че мама гушка седнала. Не е толкова сложно  Wink
Аз самата, по ред причини, си предизвиках първото раждане точно с носене на тежко. Ако не е това резултата, който искаш- не си прави шега с това  Peace

# 50
  • Мнения: 8 197
Ами аз моят синковец и преди да забременея съм го носила много рядко и съвсем за малко. Той по принцип не си пада и много по гушкането, но когато все пак иска, може да си стоим един до друг на дивана. Иначе понякога ми се случва да го вдигна за да го сложа в креватчето, но рядко, защото с вдигането за миене на ръце, зъби и разни такива се е заел баща му. Количка отдавна не ползваме. Виктор отдавна се е научил, че мама не го носи и когато сме заедно с баща му, протяга ръце към него. Когато трябва да пазаруваме нещо по-тежко сме с колата. Като се замисля, не ми се налага да вдигам нещо по-тежко от 5-6кг.

# 51
  • Мнения: 2 479
По време на втората бременност мъкнех баткото заедно с количката на ръце по стълбите (всеки ден поне по 2 пъти Crazy) На съседите им призляваше като ме видеха и естествено винаги настояваха да ми помогнат. Аз обаче си се чувствах перфектно, но си давам сметка че е било доста рисковано. Ако има кой да ви помага - пазете се!

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
На теб поне са ти помагали. Мен бабичките в двора ме гледаха съчувствено, вайкаха се, но нито една не ми помогна поне с една торба хляб. Но не пропускаха да отбележат, че много неща съм купувала на бебето.

# 53
  • Мнения: 2 479
На теб поне са ти помагали. Мен бабичките в двора ме гледаха съчувствено, вайкаха се, но нито една не ми помогна поне с една торба хляб. Но не пропускаха да отбележат, че много неща съм купувала на бебето.
Ти поне в двора...аз говоря за три етажа. Е, покупките са по - интересни от това да помогнеш... Confused

# 54
  • Мнения: 399
На теб поне са ти помагали. Мен бабичките в двора ме гледаха съчувствено, вайкаха се, но нито една не ми помогна поне с една торба хляб. Но не пропускаха да отбележат, че много неща съм купувала на бебето.
Ти поне в двора...аз говоря за три етажа. Е, покупките са по - интересни от това да помогнеш... Confused
Бабите пред входа ги преживявам,но здрави,прави мъже ме разминават по стълбите (ние сме на втория етаж) и почти никой не се трогва!  Crazy Истината е,че тези,които помагат са най-вече жените! Peace Сори,за омазването! Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
О, ние живеехме на четвъртия етаж. Просто кооперацията имаше двор с пейка.

# 56
  • Мнения: 2 479
О, ние живеехме на четвъртия етаж. Просто кооперацията имаше двор с пейка.
Е, печелиш, наистина Laughing Laughing!

И аз да се извиня за офф-а...

# 57
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Да ,пазих се.Пък и моят батко тежеше 25 кг.-представи си да го вдигам???Гушкахме се седнали.Аз много се притеснявах да не би случайно да ме удари в корема-но успях да се опазя. Hug

# 58
  • Мнения: 447
Нямах възможността да се пазя. Точно когато се преместихме да живеем в нов град аз се оказах бременна с дете на годинка и 4 месеца. По закона на всеобщата гадост ни се счупи количката и бая време си се разнасяхме гушнати докато купим нова. Никога няма да забравя как в началото на деветия месец, вече прибрали се в Благоевград за раждане, един ден, точно на обяд Теодора падна на двора на главата си. Рана нямаше, ама залиташе и не можеше да стои права сама. Гушнах я и тръгнах да обикалям града датърся доктор за преглед.... Как не родих тогава на улицата, все още не знам newsm78

# 59
  • Мнения: 159
Аз искам да се пазя ама няма Grinning Малкото дяволче е 11кг и нещо и самички си се  гледаме понеже татито е на работа до късно. И от кошарата  в столчето за хранене и обратно, от леглото във ваната, докато се преобуем, пък и иначе когато се размрънка, че иска да го гушна го правя. Crazy Сърце не ми дава да го оставя. Rolling Eyes Даже имам угризение на съвестта, че не се занимавам достатъчно с него, въпреки че сме по цял ден заедно. Cry Той сега ще иска да  ходи, а аз избягвам да го изваждам от кошарата, че после ми се сърди и трябва да се боря с него. Какво  да прави детето. Търпи ме. Още малко ми  остава, а после горкото дано не страда заради брат си. Такива и подобни мисли ме мъчат напоследък. Майки... Mr. Green
Иначе първата бременност се пазих...ама сега кой ти се съобразява. Гледат справяме се и няма глезотии като първия път.   bouquet Ако имаш възможност се пази. Лошо няма даже трябва.

Общи условия

Активация на акаунт