Добротата ще спаси света /малко чудо на Голяма Богородица/

  • 4 927
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 604
Случката е следната: Вървях си на 15.08. из центъра на града с цел да свърша служебна работа и ми хрумна, че минавам в близост до Руската църква и ми светна, че ще мога да запаля свещичка за здраве на големия празник /рядко ми се случва да излизам от работа/. И както се радвах на идеята, така се сетих, че нямам и стотинка, като изключим служебните пари, които бяха до стотинка предвидени за внасяне. Сви ми се душата... малко по-късно през деня, щях да получа заплата, как не се сетих да помоля за малък аванс на тръгване... Крачех си с увиснал нос и хоп на едни стълби - просяк. Протегна ръка човекът, благослови за празника, честитих му и аз, пожелахме си взаимно здраве и хубавини и без да увъртам му казах направо, че и за свещ нямам пари. Той вика:Здраве да е, ръкувахме се и почти бях отминала, като го чух да ме пита: Искаш ли 20 стотинки за свещ? Исках и то много, разрови човека чашката, подаде ми. Целунах му ръка и му казах, че първо за негово здраве ще се помоля. Така и сторих  Hug
Толкова ми стана топло на душата!
На мен ми се стори като малко чудо, пак го благославям, да е жив и здрав, благодарение на него успях да почета Богородица.
Това исках да ви споделя, вярвайте в доброто у хората  Hug

# 1
  • Мнения: 5 622
Верно ли му целуна ръка?  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 604
Да, разбира се, зарадва ме човека

# 3
  • Мнения: 3 835
Еййй, Green dream, а ти ми стопли душата, като прочетох написаното от теб! наистина, толкова хубаво и светло ми стана! Heart Eyes Hug Отдавна не бях чела нещо толкова чисто и искрено в този форум.
Мъжът ми също е получавал стотинка от просяк, той винаги им дава и веднъж си поиска една. Казва, че това било на голям късмет, на хубаво. Но твоята история е красива, много!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 470
Еййй, Green dream, а ти ми стопли душата, като прочетох написаното от теб! наистина, толкова хубаво и светло ми стана! Heart Eyes Hug Отдавна не бях чела нещо толкова чисто и искрено в този форум.
Мъжът ми също е получавал стотинка от просяк, той винаги им дава и веднъж си поиска една. Казва, че това било на голям късмет, на хубаво. Но твоята история е красива, много!  bouquet
Peace

# 5
  • Мнения: 4 892
Благословена душа имате Green dream!
Бъдете здрава!

  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 195
Страхотно, стопли ми душата, но искам и да вметна нещичко - от църквата никой няма да те върне, защото нямаш 20 стотинки, ще ти дадат свещ, бъди сигурна Hug

# 7
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Много се радвам,че така са се стекли нещата. HugДа не повярва човек че има и такива хора и то просяци,които също могат да помогнат,както в случая. Peace

# 8
  • Мнения: 1 447
Наистина има все още добри хора,а това много ме радва.

# 9
  • Мнения: 804
Ех, че хубаво!
Имам приятелка "магьосница". Тя казва, че навлизаме в ерата на Водолея и славянската душа ще се възроди за да спаси света. Дрън-дрън...
Ама като прочетох написаното от Green dream, може пък да е истина. Може аз със своя скептицизъм да съм Дрън-дрън.
Green dream,
Малкото ти чудо на Голяма Богородица е красиво...
Дори малко ти завиждам.

# 10
  • Мнения: 5 940
Ех, че хубаво!
Имам приятелка "магьосница". Тя казва, че навлизаме в ерата на Водолея и славянската душа ще се възроди за да спаси света. Дрън-дрън...
Ама като прочетох написаното от Green dream, може пък да е истина. Може аз със своя скептицизъм да съм Дрън-дрън.
Не само, заради ерата на Водолея светът се връща към духовността. А заради това, че другото се изчерпва, насити се до пръсване. Малко любов може и да не ни навреди.
Разказът е светъл. Благодаря на авторката, че го сподели. Защото и това е любов.

# 11
  • Мнения: 2 353
  Много мило и хубаво Simple Smile

# 12
  • Мнения: 505
 Simple Smile
Освен усмивка, нямам какво друго да добавя.

# 13
  • Мнения: 526
Хубаво е да има хора които разказват за такива красиви неща, дават ти сила да продължиш да вярваш че има на света добро Hug

# 14
  • Мнения: 4 195
още един повод да осъзнаем, че не е просяк онзи, който няма дом и пари, а онзи, на когото душата е бедна и сърцето малко  Peace

Общи условия

Активация на акаунт