Особен мирис на размразена кърма

  • 1 600
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте кърмещи  майчета Hug

Разгледах подобните теми, но никъде не открих отговор на моя въпрос, а именно - Поради недостиг на прясна кърма по време на кърменето прибягнах към дохранване със замразена кърма от времето на изобилие, но ми се струва, че мирише малко странно (нещо подобно на козе млекце или на ръждиво  Rolling Eyes) Замразявала съм я в контейнерчетата на AVENT, след като съм я съхранявала 20-тина часа в хладилника (най-одзад на най-горния рафт в шишенцето, в което съм я изцедила). И друг път инцидентно ми се е налагало да давам пак от замразената кърма, но нямам спомен да е миришела особено.

Та ако някой е наясно с особеностите на мириса на изцедена и замразена кърма, ще съм благодарна да сподели опит. За сега много боязливо давам на бебо по-малко (защото пък не върви да го държа гладен - пищи зловещо), а той не се мръщи и като си дояде започва да си играйка.

А, ако някой знае нещо ефикасно за засилване на кърмата (осен чая на HIPP, бирена мая и много течности, овесени ядки - това го правя) ще съм благодарна да сподели. Иначе много внимавам какво ям по препоръка на педиатъра не ям никакви краве продукти, ядки, черен хляб, бобени растения, консерванти, шоколад, цитруси, ягоди, пържено и какво ли още не  #Crazy newsm78

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ами тя така си мирише размразената кърма. Не знам защо, дано някой от по-вещите се включи с обяснения. Но е факт, че бебетата си я пиут без проблем. Поне аз не съм срещала съпротива, когато давах на каката от изцедената и замразена кърма.
Най-сигурното средство за засилване на кърмата е честото сукане. С бебо преживяхме само една лактационна криза и  четири дни бяхме като скачени съдове, но резултата беще на лице накрая.
Само не разбрах защо е тази драконовска диета? Някакъв проблем с бебо ли има? Второ кърмаче си отглеждам и никога от нищо не съм се лишавала. Не съм и забелязала някаква връзка между моето хранене и поведението на бебето. Може би е до бебе, но пък ако няма проблем не виждам смисъл от толкова лишения.

# 2
  • Мнения: 9 467
Нормално е, не се притеснявай-не е развалена Wink
Относно лактогонни храни-по малко сурови ядки /без фъстъци-алерген са/ а най-бързо действа свареното жито Wink /но пак не прекалявай с количеството заради глутена...около кафяна чаша ще ти покажат резултата Peace
Ако няма проблем бебето, недей чак така се лишава от всичко..ограничи количеството, но съвсем без-е излишно Wink

# 3
  • Мнения: 177
Много ви благодаря   Hug  bouquet

Ще пробвам препоръчаните методи, дано дадат резултат, защото ми се иска да го кърмя възможно по-дълго.

Относно диетата, не сме имали проблем, освен с едни ягодови компоти от свекърва ми, от които бебо много се изрина. Предполагам лекарката се презастрахова  newsm78, но да си призная неяденето ми идва в повече, та ще взема по малко да хапвам някой от забранените неща, за да видя дали ще има реакция, а и той да се запознава (индиректно) с различни храни Wink

Общи условия

Активация на акаунт