На какво спите?

  • 7 680
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 195
Уф, аз също имам проблем с нашия матрак, но не с гърба. И ние си купихме зимен/летен и се потя ужасно, чак по главата. Събуждам се хиляда пъти на нощ. Накарах мъжа ми да го обърне ( да не би да е объркал страната ) - същата работа. И аз не знам какво да правя.
Ще следя темата  Peace

# 16
  • Мнения: 11 306
:

Вечерничке, на теб кой ти нагласи скарата - в магазина ли?


Скарата ми я нагласи мъжа ми у дома на място - прецени как лежа, къде ми е главата, гърба и дупето и така я намести. Оттогава нямам проблеми.
Споделям препоръката на Мамунката за каучуковите матраци на 7 зони. Прекрасна работа за малки и големи хора. Аз съм малка на височина.

# 17
  • Мнения: 5 710
На матрак. Земе, лете го въртим, но ефект няма. Все едно спя върху печката.  Преди  не можех да си намеря подходяща възглавница ( обичам високи и твърди), плувах в пух 2г, събуждах се със схванат врат. Накрая срам не срам си поисках старата възглавница от София и сега спя на нея, но пък сега пък се събуждам с болки в кръста. Старост, нерадост.

# 18
  • Мнения: 7 837
Понякога и вида възглавница спомага за болките в гърба и врата. Поне аз смених три, в следствие на което спря да ме боли гърба.

# 19
  • Мнения: 384
Смени си boxspring  и всичко ще  ти е наред. В БГ майками има същия boxspring да се спи на такава спалня си е наказание Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 1 128
От три години спим на матрак вискоеластика. Просто е чудесно усещането. Лошото е, че когато не спим у нас, а сме на гости или ваканция забелязваме огромната разлика. Обръщаме го на всеки два месеца горе долу.

# 21
  • Мнения: 352
Фрики, моля те, напиши ми някаква характеристика на този матрак. Или снимка, плс. Мерси Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 128
По принцип вискоеластиката е материал по мек от латекса(по принцип този материал е разработен от НАСА) така, че за обичащите да спят на твърдо не е решение. Просто материала се адаптира според температурата и тежестта и стълба  не се изкивява. Другото хубаво е, че е антиалергичен и антибактериален и материала допуска свободно циркулиране на въздуха като по този начин се премаха проблема с влагата и регулира температурата.
Ако до теб спи дебеланко  твоята част не се повдига Mr. Green(не знам как да го обясня). Тоест колкото и да се върти другия твоята страна не се мести по никакъв начин. Пробата дали е добър която препоръчват винаги е да се сложи една чаша със столче с течност от едната страна и да се легне в другата част въртейки се.
Качествето на материала се измерва според напрежението( newsm78) на кг на  кубичен метър.
Не знам какво още да ти кача освен да отидеш няколко пъти в магазин за матраци от различен материал и да пробваш яко. и не само един ден Mr. GreenМога да ти пусна линкове, но ще са на испански и няма да ти помогна особено.
Успех

# 23
  • Мнения: 7 605
И наШия е такъв, по горе бях дала линк към фирмата проиzводител  Peace

# 24
  • Мнения: 1 107
Аз проблем с матраците все още  нямам- спя на всичко, само да не е дървена пейка Grinning Обаче не мога да си намеря възглавница, която да ми е удобна. Някой от вас ползвал ли такава от материала, който описвате "вискоеластика"?  По принцип не харесвам големите и обемни възглавници, но пък със съвсем мъничка на сутринта съм напълно схваната. Малко измествам темата от матраци  към възгалвници, но нали все на тях спим? Wink

# 25
  • Мнения: 1 128
Аз проблем с матраците все още  нямам- спя на всичко, само да не е дървена пейка Grinning Обаче не мога да си намеря възглавница, която да ми е удобна. Някой от вас ползвал ли такава от материала, който описвате "вискоеластика"?  По принцип не харесвам големите и обемни възглавници, но пък със съвсем мъничка на сутринта съм напълно схваната. Малко измествам темата от матраци  към възгалвници, но нали все на тях спим? Wink
Мъжлето смени много докато не си намери точно такава. Има ги с различни форми и обеми.

# 26
  • Мнения: 1 107
Мерси много- щом открия такава и аз ще си взема. Дано най-накрая попадна на "моята" си възглавница Grinning

Общи условия

Активация на акаунт