китайски интериорни врати

  • 16 654
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
 момичета,
след дълго проучване на предлаганите врати, намерих китайски за цена около 300 лв. от мдф.
има ли някой опит с подобни врати?

# 1
  • Мнения: 1 305
Това с касата или само платното? А обкова включва ли се в цената? Фалцови ли са или безфалцови?

И да уточня за всички какво значи врати от мдф. Това не е като мебели от мдф. Вратите от мдф имат някакъв пълнеж, който не е плътен, а от горе имат тънък слой мдф. Врата изработена само от мдф би тежала поне 200кг.

А за опит с китайски врати - нямам. Имам опит с китайски паркет - отврат!  Mr. Green
Това нищо не значи естествено. Вече има и добри китайски неща.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 12:11 от Dame

# 2
  • Мнения: 82
Вратите се предлагат с каса, брава и дръжки. Изглеждат добре, но ме притеснява, че са китайски, макар че наистина има и добри китайски стоки. Цената също е доста по-ниска от предлаганите полски, словашки и немски. Дано евтиното не ми излезе през носа.

# 3
  • Мнения: 1 305
Щом имаш притеснения, потърси още.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 294
Dame е права за МДФ , има тънък слой от него , а в повечето случаи пълнежа е като пчелна пита , от мека материя , за звуко и топлоизолация  Peace
Робин потърси още малко , не ти препоръчвам китайски врати . Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 82
Най-вече се чудя как ще се държи мдф-ът в банята. Разбрах, че не трябва да се мокри, макар че душът няма да пръска вратата.

# 6
  • Мнения: 331
Робин, защо не провериш за врата на банята оферти на фирмите, които правят дограма. Те имат специални врати точно за баня, от подходящ материал. Те си махат старата врата и си поставят новата. Аз съжалявам малко сега, че на банята не си сложих точно такава.

# 7
  • Мнения: 31
Dame е права за МДФ , има тънък слой от него , а в повечето случаи пълнежа е като пчелна пита , от мека материя , за звуко и топлоизолация  Peace
Робин потърси още малко , не ти препоръчвам китайски врати . Успех  Peace

Не винаги МДФ слоя е толкова тънък и не винаги пълнежа е пчелна пита - измежду китайските врати има и  5 мм покритие МДФ с  пълнеж - плътен / дървени стърготини/.Цени им са от ниския клас - от 270-300лв,вариантите за баня са HPL - ламинатна повърхност, плътни, с PVC первази.И МДФ и ХПЛ са влагоустойчиви , не водоустойчиви - т.е проблем ще има при директно обливане с вода.
Аз не виждам с какво произведените в Китай полски , чешки , руски, български и т.н. врати са по - добри. Важно е  изпълнението  на  конкретните врати - поискай да ти  покажат разрез / парче/  на врата, кухите врати са доста леки, разпитай подробно продавача и не се води от това коя страна е производителя.

# 8
  • Мнения: 161
Като съм се главоболил  с китайско според мен трябва да се поинтересуваш от следното:
1. Възможности за регулиране на пантите
2. Закрепване към стени
3. Луфтове между каса и врати - колкото и смешно да звучи
4. При повреда какво се прави и колко се чака за доставка на детайли (обикн. нямат гаранция и отговора е че трябва да изчакаш 6 месеца или да си счупиш вратата на главата)
Проблема на китайското често е че не са доизкусурени малки подробности- там дето трябвало да е метал сложили евтина и некачествена пластмаса, някои конструктивни детайли не са домислени.

# 9
  • Мнения: 82
Благодаря ви за отговорите и съветите.

Общи условия

Активация на акаунт