Кърмене и парфюми

  • 1 776
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Прочетох, че кърмачето може да откаже да суче, ако го дразни силната миризма на маминия парфюм. (Дори някои препоръчват да не се използва уханен тоалетен сапун, а бебешки.) Вие използвате ли? Колко често? Наблюдавали ли сте такава реакция?

# 1
  • Мнения: 4 244
На няколко пъти ми се е налагало да излизам и да се нагиздя та не пропусках и ароматните шишенца.
Определено след това са ми се дърпали и двамата с реакция "Абе уж мирише на мама ама не съвсем" едни такива недоверчиви.
Винаги съм ползвала само бебешки сапун а за дезодорант възможно с най леката миризма, сега даже открих тук при нас има едни дезодоранти които са с кристали в тях и нямат никаква миризма. Много са подходящи за кърмачки, ама не знам дали внасят в БЪлгария от тях.
Ще ги имам пред вид за следващото Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз още в родилно щедро си се ръсих, така че Ники е свикнал...Аз съм си манячка на парфюми, няма как той да не ги обича Laughing
Не ми се смейте, ама аз и като тръгнах да раждам се изкъпах, намазах с лосион за тяло, дезодорант против изпотяване и парфюм FlutterНе случайно личната ми титла е такава hahahaНе е от глезотия, просто така се успокоявам..Всеки луд с номера си Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
До 6-тия му месец не смеех да се парфюмирам, макар че ужасно обичам, но някак си сърце не ми даваше. Ароматите са сериозно нещо, мене от силен парфюм ме е боляло глава та какво остава за едно кърмаче. Сега си слагам чат-пат, когато излизам и скоро няма да го кърмя.  Чела съм, че бебетата не обичат друга миризма различна от " автенитчния" мирис на мама!

# 4
  • Мнения: 5 255
Ползвам парфюм ежедневно.
Не съм забелязала страничен ефект.

# 5
  • Мнения: 2 807
Не съм пробвала да се парфюмирам...

Но само, когато се изкъпя с шампоан и не се изплакна обилно, малката се дърпа, все едно не ме познава  Sad
И тогава - обратно в банята Wink

Та...по този повод за парфюм не съм и помисляла Wink


Е, сух дезодорант ползвам, но той почти няма миризма, за което и много ми допада.

Ако някой се интересува от такъв (като моя) Wink, дето върши работа и има лека миризма на Avon е - on duty confidence, cream-perspirant deodorant, а и Бебка определено ме разпознава с него Wink  Grinning

Последна редакция: вт, 28 юни 2005, 14:03 от Maminka

# 6
  • Мнения: 4 242
Ползвам Рексоната (сухата) но и тя има макар и слаб аромат, за това гласувах с "понякога". Не мога в тези жеги да се пусна навън натюр Crazy Иначе парфюма си стои вече година и кусур неупотребяван, през бремеността го отказах (гадеше ми се от силни аромати)

# 7
  • София
  • Мнения: 6 246
Когато излизам си слагам парфюм (миризмата не е силна), а през останалото време ролков на Нивеа. Не съм забелязала бебока да го дразни това, но все пак внимавам да не се напарфюмирам, ако скоро след това ще кърмя.

# 8
  • Мнения: 385
Не ползвам парфюми от доста дълго време поради лечението си с класическа хомеопатия. Просто по-често се къпя и мия. Малкия няма проблем с миризмата на мама (а и какво по-естествено от това). Определено не одобрявам фреоновите деодоранти покрай бебетата.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Аз също не ползвам парфюм заради хомеопатията, но пък от ролковия дезодорант не мога да се лиша, че при мен омазването със сол като бебе няма голям ефект Embarassed

# 10
  • Мнения: 6 243
Не ползвам фреонов дезодорант, а гел антипърспирант, защото не понасям да се смесят миризми на дезодорант и парфюм. Парфюм слагам ежедневно, така че бебето явно го приема като естествената ми миризма - суче и не протестира. Опасявам се, че и класическата хомеопатия не може да ме мотивира да се откажа от парфюмите. Ако се наложи, ще правя компромиси с хомеопатията.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Ползвам сух дезодорант и парфюми Simple Smile
Но като беше бебе Мая не ползвах парфюми поради страх да не би нещо да откаже. После се оказа, че няма нищо против. Сега и дезодорант, и парфюм и лосион за тяло и ароматен сапун ползвам (понякога, по-често бебешки).

# 12
  • Мнения: 2 323
Нещо не схващам връзката на хомеопатията и парфюмите... Embarassedя ме светнете... Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 547

Парфюм - рядко. Като излизам. Но сух дезодорант/ гел - ежедневно. Задължително. Даже ползвам мъжки. По ми хареват. И Тутката не ме бърка с татко си, де  Mr. Green
Че дебелите много се потят в тази жега...бляк   Blush

# 14
  • Мнения: 488
Доскоро и мен ме беше страх да използвам парфюм, седи си от Нова година откакто ми е подарен. Но Бобо вече е голям, и се престраших, гледам, не му пречи.
Иначе - Рексона стик.

Общи условия

Активация на акаунт