Дайте идея 3а 3аведение 3а сватба във Виена?

  • 1 510
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
3равейте, момичета.
Искаме да се оженим пре3 ноември във Виена,но не3наем в кое 3аведение да направим пра3ника Thinking Искаме да не е несто голямо и помпо3но а по човешко..Не скромно но по арабийско така ..Канили сме не повече от 30 човека. Примерно неголямо 3аведение където готвят добре или пък някоя 3ала готина и да си поръчаме храната на катерингфирма newsm78 не3нам нямам много идеи...А и следния важен въпрос=А3 съм българка и май трябвало да вадя някакъв документ от там където съм регистрирана в БГ,че не съм била женена и т.н.3наете ли какви документи трябва да се вадят?Мъжа ми е австриец..
Много ви благодаря предварително и ви желая хубави и слънчеви дни   bouquet  animal037 beer  Nature Sunny  Nature Sunny

# 1
  • Мнения: 3 521
trombon, не съм във Виена, но за документа мога да ти кажа, че ти трябва т.нар. справка за гражданско състояние(издава се от общината по местоживеене в бившите Есграун) и адресна регистрация(пак от там ще ти я дадът), след това ги носиш за апостил във Външно министерство.

Весел празник.

# 2
  • Мнения: 135
Surfline, благодаря ти мила,
само да те питам какво е това Есграун? Къде се намира?
Благодаря 3а пожеланията  bouquet newsm51
много ме кефи жената на дъската 3а гладене Joy

# 3
  • Мнения: 413
По добре пиши в австрийската тема
...документи ще ти трябват - Удостоверение за семейно положение от общината по местоживеене в БГ , преведено и легализирано на немски, акт за раждане, също преведен и лег., межд.паспорт. Превода и легализацияпа по добре ги направи тук при преводач , а не в БГ, а легал.се прави в Посолството. Подават се в Щандесамта, където ще подписвате. На мен това ми искаха.

Заведение препоръчвам в 1130 Бец  http://www.gallonero.at/ 

# 4
  • Мнения: 135
Jakobs благодаря ти много,
отивам да търся австрийската тема(и3винявам се но съм нова Embarassed)

# 5
  • Мнения: 135
ох,о3винявам се много 3а въпроса=къде е та3и австрийска тема.А3 намерих много и не3нам къде да пиша точно?
Може ли някой да помогне Embarassed

# 6
  • Мнения: 323
Аз бг.гражданка омъжена за австриец по документи(по произход бг),от Бг ти трябва удостоверение,че не си омъжена и акта за раждане,на мен във Виена в 5 бецирк не ми признаха превода от Бг и се наложи на место да правя втори превод или заверка от заклет преводач,че превода от Бг е верен.
Ресторант"Плевен" пак в 5 бецирк е български и готин,аз сватбата си я направих там миналото лято.www.pleven.at влез и виж ако ти хареса или устройва

# 7
  • Мнения: 413
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=321098.120

ЕТО това е темата ни
много зависи също и какви ще са ти гостите, ако са австрийци, задължително австрийски ресторант, аз намирам бгресторанта за малко посредствен и не чак толкова изискан

Общи условия

Активация на акаунт