Главоболие

  • 29 595
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Искам да попитам за съвет и помощ....
Страдам от много упорито главоболие, вече къде ли не съм ходила, на всякакви лекари и изследвания по традиционни и алтернативна медицина... Отначало има някакво подобрение, но после всичко си става по старому. Ако някой е имал такъв проблем и е намерил разрешение, моля дайте ми някаква следа, по която да тръгна.
Симптомите са, че обикновено започва от тила и обхваща лявата или дясната половина на главата, трае поне 24 часа, понякога до 3-4 дни, остра, стрелкаща болка, водеща до повръщане и силна отпадналост.Честотата е около 2 пъти седмично.
Когато имам това главоболие отзад по  тила и врата се опипват някакви втвърдявания и бучки, които в нормално състояние ги няма.

На физически план не се открива нищо, правен ми е скенер, доплерова сонография, рентгенова снимка  на врата отзад- няма тумор или нещо такова. Ходила съм на невролог. Пробвала съм с рейки, силва метод, хомеопатия, кинезитерапия, радиоестезиолигия, лечение с кристали, с билки... молитви....какво ли не.
Ако някой има да сподели личен опит с положителен резултат.....

# 1
  • Мнения: 432
 Sad Звучи гадно. Ама при всички тези изследвания, не знам какво още можеш да направиш...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 795
Да не е от нерви?

# 3
  • Мнения: 2 448
Чети тук, има много съвети.Може да намериш своя.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262089.0

# 4
  • Мнения: 1 312
На мен ми прилича на мигрена.
Моята започва точно така-тила,обикновенно лявата част на главата,причерняване,гадене.
Губя периферното си зрение и адски много ме дразни светлината.
Обикновенно започва към 16-17 часа и продължава около час,но подчертавам,че е само в пролетно-есенния сезон,при смяна на времето.
Невролог ми беше изписал лекарства,но всичко си е индивидуално.

# 5
  • Мнения: 13
Благодаря, Pasinet... Повечето лекарства в онзи линк са ми познати, ей Богу! Вече спряха да ми действат. Пък и това са си пенкелери, болкоуспокоителни. Те не лекуват причината.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
ами и според мен си е мигрена, много неприятно. Аз също имам главоболие и дори хомеопатията не ми помогна. Сестра ми обаче има мигрена като теб и при нея се установи на рентгеновата снимка, че има един прешлен в повече и той притиска съдовете хранещи мозъка. Когато и се правят редовно масажи, няма главоболие.

# 7
  • Мнения: 2 448
Благодаря, Pasinet... Повечето лекарства в онзи линк са ми познати, ей Богу! Вече спряха да ми действат. Пък и това са си пенкелери, болкоуспокоителни. Те не лекуват причината.

Темата е голяма, прочети, има и споменато за различни причини, но твоята можеш да я намериш само ти.
Аз също страдам от главоболие от 20 години, намерила съм причините, които го пораждат и се опитвам да се боря с тях, още в зародиш, защото после нищо не помага, но не винаги успявам.  Sad

# 8
  • Мнения: 13
На мен рентгеновата снимка установи, че всичко е наред с прешлените.
Аз също го имам от почти 18 години вече, но преди беше по-рядко. След раждането на децата (2000 и 2002) се засили много. Открила съм, че почти винаги е на емоционална основа (скандал, мъка), но пък често се появява и без НИКАКВА (уж) видима причина.
Благодаря, ще чета още в онази тема Simple Smile

# 9
  • varna
  • Мнения: 676
Не става въпрос за прешлен,а за допълнително шийно ребро,което може да доведе до подобна симптоматика.Можеш да имаш и вертебро базиларна съдова недостатъчност,шийна остеохондроза и т.н...Може да е дискова херния или мигрена.Направи ядрено магнитен резонанс и се консултирай с добър невролог.

# 10
  • Мнения: 1 984
имигран как ви действа? http://framar.bg/product_review.php?id=09000195&from=0&p … +50+%EC%E3.+%2A+2

пп. влияе ли се от фазите в месечния цикъл?

# 11
  • Мнения: 13
Не, не се влияе от цикъла, случва се много по-често.
Не съм взимала Имигран, тъй като в специализирания център по главоболие "Кортекс" в София след дълго интервю с завеждащия доцент, той категорично изключи мигрената, според него симптоматиката не отговаря, макар да прилича.
Ще гледам да си направя такъв ядрено-магнитен резонанс, това е наистина от малкото изследвания, които не съм си правила, благодаря.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 658
аз и друго се сетих, забелязала ли си да те заболи главата, ако си гладна, но не си хапнала?

# 13
  • Мнения: 83
Симптомите, които описвате и на мен много ми приличат на мигрена. Аз съм с такава диагноза от повече от 15 години и Ви уверявам, че лечение няма. С медикаменти наистина се постига мого сериозно намаляване на пристъпите, но има периоди, когато отново се появяват.
За София мога да кажа, че в бившата ИСУЛ има добри специалисти, които могат да Ви помогнат. Задължително е да направите Електроенцефалограма - ЕЕГ, а може би и ЯМР - ядреномагнитен резонанс.
Успех!

# 14
  • Мнения: 13
Благодаря, Кокиче. ЕЕГ съм си правила и не показа нищо ненаред.
И не, няма общо с глада, Петя....

Общи условия

Активация на акаунт