Преглед след спонтанен аборт - МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!!!

  • 11 303
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
здравей, Петя аз също направих спонтанен миналия месец бях в6 г.с , само че с кюртаж.аз направих инфекция няколко дена след аборта и пих антибиотик. Кото ми свърши ходих на лекар и ми назначи физиотерапии ,защото ми е изтъняла едната тръба след куртажа ,явно много са ме стъргали.така ,че според мен след като ти доиде първият М върви на лекар Hug Hug Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Галя,как така ще ти изтънее тръбата?Те нали кюртират матката.Нямат работа в тръбите newsm78

# 17
  • Мнения: 141
Гале съжалявам Hug... Много неприятно... и инфекция на всичкото отгоре... Убедена съм, че следващият път всичко ще е по-добре... Бих искала всеки, който е минал по този път да напише все пак как е минал първият му преглед след аборта, защото на мен ми беше много трудно да се ориентирам и да зная какво ме очаква оттук насетне. В повечето пъти всички говорим за това как се е стигнало до тук, но не и след това. Ще се радвам в тази тема всяка от нас да споделя как историята е продължила....и стискам палци всички от нас съвсем скоро да се похвалим една на друга, че Господ ни е дал още един шанс. Гале след кюретажа колко време ви казаха да се пазите? На мен докторката тук в Добрич ми каза, че е хубаво 2-3 месеца - точно така се изрази - да се пазим. Аз смятам след първата менструация да я посетя отново и да ми каже как е ситуацията...Целувам ви всички и непременно ще ви пиша, ако скоро имам с какво да се похваля... Ще разчитам на вас момичета да стискате палци..., защото зная, че с много положителна енергия всичко се преодолява...

# 18
  • София
  • Мнения: 934
Ами моят първи преглед мина. Отидох при трети лекар /лекуващата и тази при която си ходя попринцип бяха отпуска/, защото ми се появи някакво течение. Изписа ми глобули вагинално да слагам и сега чакам резултата от взетия секрет. Иначе е важно да те видят на ултразвук. При мен каза че всичко изглежда добре и че няма да ми дойде в близките дни, а вече мина месец! Не се притеснявай - преглед като всеки друг  Peace

# 19
  • Мнения: 1 796
Здравейте,
съжалявам момичета, че ще ви напомня за случилото се, но и аз преживях почти същото, ще ми се да споделя с някого и да получа малко подкрепа от някой, който е минал по този път!
Моя спонтанен беше в 5 г.с без кюртаж, само, че на 08.09.2008 г. Кървенето вече ми спря и сега трябва да помисля - какво да правя от тук нататък!
Още съм малко объркана - на моменти имам чувството, че го вече приех факта и се успокоих, после ме обхваща безумен страх - да не ми се случи отново! Sad
В момента чета и се информирам за възможни причини и последствия. Моята докторка ми каза, че аборта е много ранен и няма нужда от никакво пазене - т.е може да продължа с опитите веднага, аз обаче съм страхлива и ще изчакам малко. През това време ми се ще да правя нещо по въпроса:
1. Кога да отида на контролен преглед: преди или след първата "нормална" менструация!?
2. Какви изследвания да си направя и вие мислите ли да правите нещо!? Микробиология, хламидии и други инфекции ще пусна задължително, но тези имунологични и генетични - дали да ги правя!? newsm78 Двама доктори вече ми казват, че при мен нямало нужда, ама аз нали съм си.........................................

Ще се радвам да споделите как вървят нещата при вас!? Прегръщам ви силно! Надявам се вече при всички нещата да са наред! Hug

# 20
  • Мнения: 4 700
ssiillvvyy, твоят аборт наистина е бил много рано. Ако не беШе zасякла бременността нямаШе и да раzбереШ, че си била бременна. ЩеШе да си мислиШ, че просто ти е zакъсняло. Чела съм, че повече от половината бременностти zавърШват така, беz да раzберат жените, че са бременни. Лично мое мнение е, че не ти е необходимо все оЩе да правиШ генетични и имунологични иzследвания. Микробиология, цитонамаzка, хламидии, токсоплаzмоzа можеШ да си направиШ. Но не се впускай в по сериоzни неЩа. Само Ще се объркаШ в морето от иzследвания.  Hug

# 21
  • Мнения: 141
ssiillvvyy - толкова съжалявам! Прегръщам те силно и помни само, че това се случва непрекъснато - по независими от нас причини. Аз отидох на преглед преди първата нормална менструация. Просто нямах търпение да видя дали всичко се е изчистило. Но ти вече можеш да си прецениш сама. Ще те гледат на ехограф само. Поне при мен беше така. И според мен няма нужда да си правиш още изследвания. Повярвай - след като се случи на мен - четох много и това наистина се случва страшно често, като понякога дори и не забелязваме. Просто, когато чакаме и искаме така силно бебче....се наблюдаваме и следим под лупа...Целувам те и те прегръщам силно. Убедена съм, че следващият път всичко ще е наред, както съм убедена, че и при мен ще бъде. Ще очаквам да пишеш тук, когато забременееш отново - аз също ще го направя. Ще се поддържаме и всичко ще е наред Praynig

# 22
  • Мнения: 1 335
ssiillvvyy, съжалявам  Sad
Подкрепям Миле. Не са тинеобходими специализирани изследвания. При втория ми аборт лекаря ми беше казал да започна от простите неща - инфекции, хормонални...
Гледай напред и бъди сигурна, че ще успееш!  Hug

# 23
  • Мнения: 190
Здравейте и от мен.Аз също преживях спонтанен аборт в 6г.с. на 25.08.08г. , сега чакам да ми дойде първия цикъл.Много се тревожа защо така се случи , и бих искала да си направя хормонални изследвания ,цитонамазка ,микробиология ,хламидий , от притеснение не мога да преценя кое е необходимо и кое не е нужно .Незнам от здр. каса кое ще мога да ползвам , дали ще ми дадат направление , това ми е първа бременност ,нямам аборти или гинекологични проблеми досега .С мъжа ми сме заедно от 5 год. ,притесняваме че ако хламидита се окаже положителна ще са минали със сигурност 5 години , през които не  е била лекувана .Чудя се и като е бил рано спонтанния аборт колко време  трябва да се пазим до нови опити?Моля ако има някой със сходен случай да ми даде съвет!

# 24
  • Мнения: 1 796
Миле, petia0805, arcana
- благодаря ви! Hug
Не можете да си преставите колко важно е за мен мнението на някой, който е преживял всичко това! Значи за сега няма да правя още по-сериозни изследвания - дано не ми се й налага по-нататък де! Sad Но тези стандартните - хламидия, микробиология  - ще ги направя! Даже нямам търпение да отида отново на лекар - мисля да отида на 29 - ти, този ден ще съм в отпуск по други причини и мога да ги съчетая двете неща!

nelsiana - Hug - разбирам как се чувстваш! За направленията незнам, всичко зависи предполагам от личния ти лекар- настоявай повече и би трябвало да те изпрати.

А за опитите - трябва твоя гинеколог да ти каже - най -хубаво след преглед - така ще види дали вече матката се е възстановила и може да продължите. Най често казват между 3 и 6 месеца. На мен ми казаха даже че няма нужда от пазене, но аз ще си изчакам минимум 1, а после всичко зависи от изследванията.

Благодаря ви още веднъж, че ми писахте. Споделената болка някак се понася по лесно. Опитвам се да се настройвам оптимистично - дано всичко се оправи и всички ние възможно най-скоро гушкаме своите бебета!

# 25
Здравейте и от мен, аз също направих аборт на -8.08.08г., казаха мисед-11 гест. седмица , детенцето нямаше сърдечна дейност, трудно се преживява подобно нещо, единственото ми успокоение беше моята 5-годишна дъщеря, но сега ме притеснява нещо друго: след като ми дойде първата менструация след аборта, която продължи както си е била и преди, 7 дни след това отново кървя, нормално ли е ? Така и не можах да отида на гинеколог през тези 7 дни промеждутък, тъй като гинекологът е в отпуск.

# 26
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Нелсиана,поговори си с гинеколога при първия преглед след като мине менструацията ти–той ще ти даде отговор на част от въпросите ти със сигурност.С ехографа ще се види най–ясно дали матката се е възстановила и взависимост от това ще ви даде зелена светлина може би веднага,впредвид това че се е случило в много раннен етап от бременността.И аз като момичетата мисля,че е рано да се почват генетични и имунологични изследвания–аз сега ги направих след 3 спонтанни аборта.Но за твое успокоение пусни си хормоналните и тези за инфекциите.Ще видиш че всичко ще се нареди и скоро ще чакаме да се похвалиш с  preggo ! newsm10                           Мени1,незная дали е нормално,при мен се случва точно обратното,след първата менструация не ми идва втората,е още само ден закъснение,но се притеснявам да не би да се наложи да пия нещо хормонално та да се регулира,ами и недай си Боже да съм бременна(много сме се пазили ама сега въображението ми играе).Теста сутринта беше отрицателен така че се поуспокоих за малко,но май ще тичам до гинеколога да видим какво става,уж матката беше чиста още след първата менструация .И теб това съветвам–свържи се с гинеколога ти ако можеш по телефона,защото при всяка е строго индивидуално.

# 27
  • Мнения: 1 796
dorait - Аз пък, бях чувала, че след аборт може следващата менструация да ти закъснее малко - нормално е дори до към 45 дни. Сега като се замисля, може и да има някаква логика - ако заради хормона, овулацията настъпи по-късно - нормално да ти закъснява. Hug

Ама съм и аз ooooh! - сега прочетох, че говориш за втора - извинявай. Какво ми става изобщо не знам!? newsm78

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 20:39 от ssiillvvyy

# 28
  • Мнения: 4 700
meni1, моят аборт беШе в 13 г.с. и беШе съЩото. Минаха няколко месеца, докато се въzстанови цикълът ми. Имах цикъл, после леко кървене, после zацапване..... така поне 3 месеца. Дай време на органиzма ти да се въzстанови. Все пак си била бременна почти 3 месеца.

# 29
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Силви, Wink все пак благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт