Притеснявате ли се от злоупотреба с личните ви данни? Давам пример!

  • 8 130
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
 Меко казано съм възмутена и втрещена. От вчера до днес са ни звъняли общо 4 пъти. На три мобилни телефона като позвъняването е от непознат номер и днес на домашния ни телефон. Разговорът протича така-
Добър ден, търсим г-жа Х. Искаме да ви уведомим, че сте изтеглен от томболата ни и печелите нашата награда. Наградата е пълно оборудване, като заплащате само 15 лв за инсталирането.
 Питам аз как точно съм я спечелила тази награда, защото не съм участвала в никаква тяхна промоция, а те започват да ме убеждават как не е вярно и съм участвала в синхронната им промоция която минавала заедно с онова голямо фолк-турне. Отговарям че такова нещо няма и искам да ми кажат откъде те разполагат с имената ми и с личния ми телефонен номер. Нямали били представа, системата ме била избрала на лотариен принцип. Преди малко се звъни на домашния телефон и мъжки глас иска да говори с г-ца или г-жа Х / назовавайки трите имена на дъщеря ми, която е на 10 години  Shocked /. Втрещена отговарям че въпросното лице е дете и искам да знам кой я търси. И репертоара започва отново. На въпроса откъде знае имената на детето ми и дом. тел, отговора беше същия. меко казано съм потресена. Говорих с приятели, които живеят извън страната. Имали познати, които работели в някакви call центрове, та там се процедирало така. Имената и телефоните на подобни форми или там каквито и да са били продавани под формата на информация от мобилните оператори Shocked Хора, кажете ми това възможно ли е? Направо не ми се иска да го повярвам. Че то така ако всеки те препродава под формата на инфо, къде ще му се види края Shocked И ако е вярно това за мобилните оператори и от БТК ли така процедират? Въобще нз каква е логиката, защото като се замисля имената на детето ми ги няма нито в договора ми с Мтел, нито пък в този с БТК.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 16:28 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 25 571
Не са само те. Банки продават данни на клиентите си, наскоро се чу, че човек от Здравната каса също е продавал данни на фармацевтични фирми...
Колко струваше оня диск с данните на варненци, който разпространяваха хора от Общината им? 300-400 лева? Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 726
Сийко, за детето ми стана най-неприятно. За да има някой достъп до данните му трябва да е от обща система...вероятно общинска  ooooh!. Ако позвъняванияа бяха приключили само с тези на мобилния ок, но домашния дори не е на наше име защото сме на квартира. А те търсеха някой от нас. Тоя номер как става?

# 3
  • Мнения: 4 435
Kasidy хубаво са го измислили.Всички които са ходили на концерт от турнето на Пайнер са с номера на билетчетата,и всички на които им завършва на 5 билетчето,печелят такова обурудване.Използвали са момента.

# 4
  • Мнения: 4 726
Нищо за никакво билетче не ми казаха. Те дори някакво логично обяснение откъде и как точно печеля не успяха да ми дадат. то още в началото като пернах два въпрос и се усещаше че се спичат. Явно са свикнали като кажат Печелите и човека отсреща да започне да заеква от радост.

# 5
  • Мнения: 25 571
но домашния дори не е на наше име защото сме на квартира. А те търсеха някой от нас. Тоя номер как става?

Спомни си къде си го давала. На джипито със сигурност, но къде другаде? Банка? Адресна регистрация?

# 6
  • Мнения: 6 992
От цялата ситуация мога само да ти потвърдя, че в кол центровете наистина има такава информация - име на клиента, телефонен номер, а в този, в който аз работех, и адрес. Не знам от къде ги взимат, простите телефонисти цъкахме едно бутонче и излизаха номер след номер на жителите в определен град. Но бяха само домашни.

# 7
  • Мнения: 4 726
личният лекар е семеен приятел, отписвам го като вариант. Онзи ден си подавах молба за смяна на документите в едно от районните полицейски, но попълних само мобилен. Личен тел никъде не съм давала, дори на работа го нямат.

# 8
  • Мнения: 4 916
И аз да кажа един случай с БТК:
звъня за първи път на "ОК такси", те приемат поръчката ми и ми диктуват МОЯ адрес за потвърждение. Направо се втрещих. Но като се замислих, тази информация я има само БТК (тел. номер беше съвсем нов), та явно от там е изтекла.

Та моят извод е, че всеки, който има достъп до такава информация, я продава. Бях чела, че цената на "единица информация за лице" е между 1 долар и 1 евро. Купувачи са шарлатани, които е описала Касиди, но и търговски компании като таксиметровата фирма, социологически агенции и пр.

# 9
  • Мнения: 4 435
Нищо за никакво билетче не ми казаха. Те дори някакво логично обяснение откъде и как точно печеля не успяха да ми дадат. то още в началото като пернах два въпрос и се усещаше че се спичат. Явно са свикнали като кажат Печелите и човека отсреща да започне да заеква от радост.

Да,така са свикнали.Предполагам че и затова са дочули за това,на Пайнер,но даже не са знаели как седят нещата,че да се опитат да дадат обяснение.Ама пък и вие като не сте ходили няма как да мине номера.
Какво ли вече няма да измислят.Ужас. Tired
Аз лично толкова си пазя телефона,предполагам повечето хора са така,бих побесняла на твое място.


argun Аз също съм звъняла и казвам само докъде ще пътувам,при тях излизаше името на семейството от чийто телефон звъня и адреса,само ме попитаха,за там ли.

# 10
  • Мнения: 4 916
Нищо за никакво билетче не ми казаха. Те дори някакво логично обяснение откъде и как точно печеля не успяха да ми дадат. то още в началото като пернах два въпрос и се усещаше че се спичат. Явно са свикнали като кажат Печелите и човека отсреща да започне да заеква от радост.

Мда... моя позната точно така щеше да изгърми с един ваучер, само защото й казаха, че печели плазма. И хукна да купува ваучер. Даже не ми вярваше, като я спирах и й обяснявах, че е измама - мислеше, че й завиждам за печалбата.

# 11
  • Мнения: 4 726
 Те всъщност тези които звънят дали наистина са от въпросната телевизия? Чудя се дали да не взема да издирякоординати на  Валя Ахчиева та да и звънна. Много ще им се зарадва. Идва ми сега на момента и в някой от централните им офиси да звъня та да ги насера меко казано!

# 12
  • Мнения: 4 435
Те всъщност тези които звънят дали наистина са от въпросната телевизия, да взема да издиря аз координати на  Валя Ахчиева та да и звънна. Много ще им се зарадва

Доколкото съм запозната не би трябвало да завънят от телевизията,защото никъде на билетчето не пише имена твои или телефонене номер.Мисля,че на тези които печелят им казват на входа...може и тогава оставят някаки данни. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 916
Те всъщност тези които звънят дали наистина са от въпросната телевизия? Чудя се дали да не взема да издирякоординати на  Валя Ахчиева та да и звънна. Много ще им се зарадва. Идва ми сега на момента и в някой от централните им офиси да звъня та да ги насера меко казано!

От коя телевизия казаха, че звънят?

Защото на моята позната, за която писах по-нагоре, бяха казали, че са от ГЛОБУЛ и се обаждат от централния офис във Варна. Пък аз съм сигурна, че точно в неделя Глобул не работят, даже я заведох пред магазина им на Плиска, да види, че е затворено. Обаче тя пак не вярваше...

# 14
  • Мнения: 4 726
Славче, аз не съм ходила на такъв концерт изобщо през живота си. Какво билетче? А промоцията вероятно е обвързана директно с Булсатком, след като се предлага тяхно оборудване от там трябва да са, откъде другаде. Или поне звънят хора наети от съответната фирма.
argun , от Булсатком.

Общи условия

Активация на акаунт