как да откажа бебето ми да се храни през ноща (на 1-на год)

  • 4 941
  • 39
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 173
Проблемът е че от както минахме на кисело мляко, детето започна да се буди в 2 и в 5 за да яде. Вечер яде супа със сухар и след това 300 мл. мляко. Явно някъде греша  Tired, но къде? Давам в 2 водичка, но тя си иска млякото  ooooh! Решила съм тази нощ да и дам сок вместо мляко да видя дали ще го замести. За вечеря мисля вместо супа да и дам каша с пиле, но се двоумя дали да е със сухар  newsm78 Иначе храненето и е така:
5 ч. 300 мл. кисело мляко
10ч. плодово пюре или кремче на нестле
12 ч. второто от кухнята
16 ч. десерта от кухнята
20 ч. супата със сухар и 300 мл. мляко
2 ч. 300 мл. мляко
Иначе на 1 год. тежи 9 500, 74 см. Не знам, но мисля че не е дебела  newsm78
Притеснявам се да не си натоварва стомаха с тези нощни хранения. За това очаквам вашите мнения, как да я откажа?

# 1
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моята дъщеря е на 1год. и имам поне по 3 кърмения през ноща, не му се вижда края на това нощно хранене ooooh!.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не я отказвай. Щом иска - нека яде  Peace

# 3
  • Мнения: 3 205
Възможно е да е в период на усилен растеж и да има нужда от млякото. По-добре не замествай млякото със сок - ще свикне после да пие сок и пак ще се буди, а не е добре за зъбите.
На тази възраст големия ми син се будеше към 4 посред нощ за едно кърмене, така че не е нещо необичайно. Постепенно го отучихме - с помощта на биберон залъгалка и преместване по някое време през нощта да спи при нас на спалнята (да мога да му давам бибата на момента, в който се размърда, за да не се буди). Като почна да спи по цяла нощ, престанахме да го взимаме при нас - нямаше проблем да си спи пак в леглото.
Ако смяташ, че е просто по навик, пробвай да разреждаш млякото с вода, като увеличаваш водата постепенно, с идеята да се откаже от млякото. Или да я успокоиш и залъжеш да заспи, без да даваш нищо - малко гушкане, да й попееш тихо или да повториш някои от действията, с които я приспиваш вечер.

# 4
  • Враца
  • Мнения: 173
юл4е, не се бях сетила за усиления растеж. Ако е така може би наистина да трябва да изчакам с отучването от нощното мляко. А  за разреждането на млякото с вода - ще го използвам  Peace

# 5
  • Мнения: 4 753
Възможно ли е да не й достига количеството храна през деня?   Rolling Eyes  Синът ми е на 7 месеца, а никога не се е будил нощем за храна, освен това храненията ни са 5... През деня, обаче си похапва добре и нощем прави паузи и над 10 часа...

# 6
  • Мнения: 3 205
Стелт, от осмия месец нататък някои бебета почват да се будят нощем и да се хранят на 3 часа като новородени. Големият ми син спеше по цяла нощ и след това извенъж почна да ми прилага този номер. При него се съчетаха няколко фактора, но главното е, че към година и 1-2 месеца пак почна да спи по цяла нощ, без особени усилия от моя страна - описала съм как. Хранене не съм отказвала, защото той наистина беше гладен.
На година имаше 3 кърмения - нощно, сутрешно и вечерно, към 10 имаше една голяма купа каша, за обяд - второто и десерта от кухнята, за следобедна закуска   - крем или млечна каша, за вечеря  - супата плюс храна от нашата колкото поеме. Беше 9 кила, защото тази храна някак си не му се отразяваше, предполагам заради непрестанното тичане във всички посоки.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 173
Ами Владичка докато беше на кърма и на АМ не ми се е будила нощем. От както мина на кисело мляко (10 -ти месец) от тогава се буди. А за това дали и недостига храната през деня - не знам. Не ми мрънка, би трябвало да и стига  Mr. Green

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Добре си е детето-моята дъщеря на 1г тежеше 11кг.Никога не се е будила да яде нощем

# 9
  • Мнения: 1 168
Киселото мляко чисто ли го даваш вечер? Можеш да пробваш да сложиш 2-3 обикновени бисквити и да видиш пак ли ще се буди и кога.

# 10
  • Мнения: 236
От около седмица и ние минахме на 2 нощни хранения-в 1 и в 5.А беше спряла нощното хранене след 4-я месец.Мислех да пускам тема,да видя дали има и други такива случаи-явно има.При нас проблемът е,че и през деня мисля,че не поема достатъчно храна от началото на лятото.На 1 година-8кг.,76см.Слабичка е,но за това пък е много жизнена,не се спира.Когато яде изяжда около 150-200 гр. храна и като стисне устата,не можеш да я накараш да я отвори.АМ изпива 130 мл. вода и 4-5 л. мляко,повече не иска.Но сега има 3 такива приема.Отдавам това нощно хранене на някакъв период на засилен растеж и се надявам като попремине лятото да си възвърне апетита.

# 11
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз мисля, че сте в период на растеж. Моята госпожица махна нощното кърмене чак около година и 2-3 месеца. Сама изведнъж престана да се буди нощем, а вече мислех, че това няма да стане никога. За сведение - в момента на година и 7м е 9 кг/77см

# 12
  • Враца
  • Мнения: 173
Много ви мерси за отговорите  Hug Реших за сега да не и махам нощните хранения. Ще го отдам на засилен растеж  Mr. Green

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз съм на мнение, че не е нужно да се отказва на сила.Детето само си показва.Синът ми ядеше през нощта до годинка и половина някъде, а малката спря още на 2 месеца и си спи от 9 до 6-7

# 14
  • Мнения: 1 367
До преди няколко месеца моят син се хранеше по два пъти нощем с АМ-към полунощ и в 6 часа.Сутрешното някак си го махна сам.За нощното малко му помогнах.Започнах да намалявам с по 10 грама млякото всяка нощ.Като стигнах до 100 грама бях решила да не намалявам повече,тъй като според мен той имаше нужда от това мляко.Така му давах десетина дни по 90-100 грама,докато една нощ не се събуди да яде.Примърда,дадох му водичка и пак заспа.Така спря да се храни нощем.

Общи условия

Активация на акаунт