Розов Хип

  • 7 979
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 556
По моя преценка реших да сменя Фризо НА с розовия Хип тъй като изчетох все добри отзиви за него.Дадох му снощи за първи път и повърна.След това пак му дадох от него и пак същото.Как реагираха вашите бебчета при смяна на млякото с друго?Имали ли сте подобен проблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
А това Фризо ХА кой му го е изписал?То е противоалергично мляко,детето има ли предразположеност към алергии?Ако е така,не би трябвало да експериментираш с марките...Аз съм ползвала розовият Хип за кратко и ми направи впечатление,че е по-гъст от други млека.да не му е станало тежко на детенцето и затова да повръща?

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не е трябвало да сменяш млякото щом не е имал проблем от него

# 3
  • Мнения: X
Аз давам розов ХИПП на малката, не съм имала проблеми. Малко по-гъсто е от другите млека.

По принцип мляко се сменя само при наличие на проблем, защото, колкото и добре да действа дадено мляко на едни бебеа, на други може да се отрази зле. При малката се получи така с Лактана Био - много силни стомашни неразположения.
Също така млякото, което си давала е хипоалергенно, което предполага някаква причина, да се дава точно такова мляко. Аз бих те посъветвала да се върнеш на старото мляко и да не правиш експерименти "на своя глава".

# 4
  • Мнения: 556
С Фризо НА ни изписаха от болницата без да е установено дали има алеригии или не.Смених го защото с Фризото ака веднъж на 2 дни,а и напоследък отказва да го пие.

# 5
  • Мнения: 17
Аз давах Фризо и от него дребо имаше мъчителен запек. На своя глава реших да сменя на розов ХИП, млякото се оказа много гъсто, трудно се разтваряше и за капак Калоян изпиваше половината от нормалното количество, макар че разширих дупките на бибите. Така изкарахме около 3седмици и запека се повлия незначително. След това преминахме на Лактана Био и стана чудо - дребо започна да ака по три пъти на ден и си пие млекцето с кеф. Относно ХА млякото, мисля че е добре да се посъветваш с педиатър преди да сменяш все пак.

# 6
  • Мнения: 1 512
С Фризо НА ни изписаха от болницата без да е установено дали има алеригии или не.Смених го защото с Фризото ака веднъж на 2 дни,а и напоследък отказва да го пие.

Без нищо няма да ти препоръчат такова мляко. Аз на своя глава не бих правила такива експерименти.И най-добре се консултирай с педиатъра наблюдаващ бебчето.

# 7
  • Мнения: 1 080
Наистина - вземи се обади на педиатъра!!!
Едва ли са го изписали просто  така!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
В интерес на истината,знам 2-ма педиатъра на децата на приятелки,които без абсолютно никакви предпоставки за алергия предписват ХА мляко.Това си им е любимата марка (Нан ХА) и я праскат на всяко бебе,има-няма алергия,това е.Сега само да чуя нова майка в квартала,хранеща изкуствено и записана при тези педита,знам,че ще дава Нан ХА.Винаги съм била на мнение,че е изключително тъпо да се предписва хипоалергенно мляко на здрави бебета,но факт е,че някои лекари го правят.А и наскоро,ако се сещате излезе тема тук точно за това мляко.В чужбина Нестле бяха пращали мейли,с които се отричаха от досегашните си твърдения,че ХА млякото им е най-безопасното и безпроблемно за всяко едно бебе.Очевидно някои фирми за детски храни имат подобна политика,зарибяваща педитата.Нищо чудно и Фризо да са така.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 20:02 от DoGma_PrObe

# 9
  • Мнения: 2 960
не е трябвало да сменяш млякото щом не е имал проблем от него
а иначе аз давам Хип-пробиотик/розовия/ от  раждането на малкия.Никога не сме имали пробмеми ,нито повръщане ,нито запек ...
обади се на педиатъра си,за да те посъветна какво да направиш!!!

# 10
  • Мнения: 556
Момичето с което бяхме в една стая в болницата също като мен нямаше още коластра.На детската визитация ни казаха да си купим по една кутия Фризо ХА и да им я дадем за да дават на бебета ни храна.И така още в болницата започнаха да му дават такова мляко,с това ни и изписаха и мен и другото момиче.Никой не ми е казал,че бебето има алергия,нито в болницата,нито педиатърката.Според мен го изписват просто така,мое мнение си е това.

# 11
  • Мнения: 284
Ние бяхме на Фризолак,но откакто минахме на 2-ката почна да се буди мн рано (5-6ч.) да папка,като преди това спеше поне до 8ч. сутринта.Смених млякото с розов ХИП и съм много доволна  Peace наистина е по-гъсто,но ако се приготвя по начина описан на кутията се разтваря много добре.

# 12
  • Мнения: 28
Аз в началото започнах с Фризолак 1, тъй като само това мляко знаех от храненето на баткото, и имахме страхотен запек.
Сама реших да сменя Фризолак с розовия Хипп и нямах никакви проблеми с детето. Много добре го понесе и до сега сме само с розовия Хипп и проблема и ходенето по голяма нужда беше изцяло решен. Млякото е по-гъсто в сравнение с Фризото и повече засища.
Препоръчвам да се ползва розовия Хипп, защото спомага за правилното функциониране на стомашно-чревния тракт при бебетата, тъй като съдържа пробиотици, а те са необходими при храносмилането.

# 13
  • Мнения: 2 960
Препоръчвам да се ползва розовия Хипп, защото спомага за правилното функциониране на стомашно-чревния тракт при бебетата, тъй като съдържа пробиотици, а те са необходими при храносмилането.


подкрепям с две ръце

# 14
  • София
  • Мнения: 6 360
не съм имала проблем с розовия Хип.
опитай постепенна смяна.

Общи условия

Активация на акаунт