Докога децата ви пишкаха на открито?

  • 6 059
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 283
В чантата за количка винаги нося портативно гърне. Е, пак е се ползва на открито Blush, но...  В нашия град тоалетна до детска площадка никога не е имало и, май, никога няма да има.

# 76
  • Мнения: 14 654
Според мен има само един начин за решаване на проблема-глоби.

Глоби могат да налагат едва след като сложат тоалетни навсякъде, където в момента липсват Mr. Green

# 77
  • Мнения: 2 821
Според мен има само един начин за решаване на проблема-глоби.

Глоби могат да налагат едва след като сложат тоалетни навсякъде, където в момента липсват Mr. Green
Само да имат късмет да сложат от онези ужасни химически тоалетни Crossing Arms

# 78
  • Мнения: 2 310
На мен пък не ми дреме нито от гнусливи биологични видове, нито от глоби- ако на детето ми му се пишка, а в радиус от 100 м няма тоалетна или заведение с такава, го изпишквам до първото срещнато дърво или храстче. Никъде не си го слагам и когато видя чуждо дете да препикава съседното дърво.
Peace

# 79
  • Мнения: 3 506
На мен пък не ми дреме нито от гнусливи биологични видове, нито от глоби- ако на детето ми му се пишка, а в радиус от 100 м няма тоалетна или заведение с такава, го изпишквам до първото срещнато дърво или храстче. Никъде не си го слагам и когато видя чуждо дете да препикава съседното дърво.

И аз така. Бих добавила дори - ако в радиус от 100 м няма нормално чиста тоалетна. Няма морал, етика или каквато и да е подобна категория, които биха ме накарали да си вкарам детето (а в много случаи и себе си) в някоя миризлива, гнусна, мръсна обществена тоалетна.
За акането - рядко се е налагало, но също по никой начин не бих травмирала малко дете като го карам да се стиска, ако то ми казва, че не му е възможно (може би се дължи до известна степен на факта, че и двамата са имали проблеми - коренно различни при това - в тази насока). Случвало се е 2 пъти, единият в парка - постлах каквото имах налично, събрах, и така; вторият беше на планина, там прецених, че някое животно ще свърши работата по събирането и не си направих труда.
Не изпитвам угризения по въпроса и поне на този етап и на това място възнамерявам да процедирам по същия начин. Слава Богу все по-рядко се налага.

# 80
  • Мнения: 2 171
На мен пък не ми дреме нито от гнусливи биологични видове, нито от глоби- ако на детето ми му се пишка, а в радиус от 100 м няма тоалетна или заведение с такава, го изпишквам до първото срещнато дърво или храстче. Никъде не си го слагам и когато видя чуждо дете да препикава съседното дърво.

Това е и моето мнение Peace, с уточнението че става въпрос само за ходене по малка нужда. Акането на открито не мога да го възприема. Но да сложа памперс на тригодишния ми син, защото в парка няма тоалетна - е това просто няма да стане!!!

# 81
  • Мнения: 3 550
Да, това с памперсите за 3-годишно, което от една година не ги употребява, беше голям лаф. Ти биберон-залъгалка ползваш ли? Разходката на 10 минути от дома може засега да задоволява нуждите на бебето, чиито интереси едва ли са но повече от 5 м радиус окоро количката. Ще започне и то да се катери, ще търсите и вие пързалки и люлки, вЕрвай ми!
Кейси, отвъд Голямата вода е друго, душа! За онази майка с българчето имам обяснение, ако е туристка, не знае езика и не се е ориентирала в ситуацията. Hug
Акането на открито и аз не го възприемам. Ето защо досаждам в близкото заведение само по тази причина. С неудоволствие ме пускат. Представям си, ако трябва да обслужват гвардията от дечковци от близката градинка при всеки повод. Все пак не им е това работата и не са длъжни.

# 82
  • София
  • Мнения: 17 591
Пързалки и люлки - за щастие - има на 1 минута от входа ми. Ако нямаше - мисля, доста мами споделиха за носенето на гърне.Е, разбира се, подобно решение изисква все пак минимално усилие от страна на майката... А колко по- лесно е да живее "екологично"  Embarassed и да си оставя екологичните отпадъци по пътя... Мама няма да чисти гърне, а следващите... ами, те да му мислят от къде ще минават и до какво ще се докосват. И изобщо, защо е нужно децата да играят на свобода!? Колко по-гот е да крещим истерично "НЕ ТАМ!!!!", "НЕ ПИПАЙ!!!!!", "НЕ ЛАПАЙ!!!!!", "МРЪСНО!!!!!", "АКИИИИИИ!!!!!!!!!!" И хем да си личи, че сме майки! А не е като да сме отишли в парка за собствен кеф, я! Какво е това безобразие - градинка, децата играят, спокойно пипат навсякъде, не се майките си седят на пейката и блеят наоколо, не крещят, не заплашват, не размахват пръсти, като погледнеш - ми то няма ни лайна, ни локвички пикня, ни фасове, кучетата, дето минават, и те - на каишка, че и техните "отпадъци" събират, абе - скука! Че те тези майки изобщо не са разбрали какво означава да бъдеш МАЙКА! Я да вземем най- сетне да им внесем малко неориентирани и неговорещи езици БГ майки с пикаещи и серящи където им падне, без грам притеснение, българчета, че да им дойде акъла в цивилизованите глави - да видят и те КАК се живее!

# 83
  • Мнения: 2 171
Интересно ми е, ако нося със себе си гърне (наред с всички кофи, лопати, памперси за бебето, мокри кърпи, минерални води, дрехи за преобличане и.......), та нося аз гърне, синът ми се изпишква в него и аз какво се очаква да направя newsm78? Да си крепя урината до вкъщи в гърнето? Да си нося бурканче и да си пресипя безценната течност и после да си я пренеса до нашата тоалетна? Колко майки, които носят гърне се доближават до някой храст и чисто и просто го изсипват, а го носят не защото много им пука за екологията, а защото просто децата им могат да пишкат само на гърне Mr. Green? И защо аз досега не съм видяла нито една майка да ползва гърне на открито, а се разхождам в най-многолюдната градинка в квартала Rolling Eyes? Пък тук във форума всички се изкарахте по-големи и от най-големите еколози! Хайде, моля ви се, мръсните памперси, фасовете и празните шишета от минерална вода замърсяват в пъти повече природата от 30 мл детска урина ooooh!

# 84
  • Мнения: 3 506
Интересно ми е, ако нося със себе си гърне (наред с всички кофи, лопати, памперси за бебето, мокри кърпи, минерални води, дрехи за преобличане и.......), та нося аз гърне, синът ми се изпишква в него и аз какво се очаква да направя newsm78? Да си крепя урината до вкъщи в гърнето?

Ми как? Разбира се! Трябва да се научиш да носиш гърне на главата, и във всяка ръка по едно дете. Даже трябва да се научиш да тичаш с гърнето на глава, че ако някое от децата ти се затича, как ще го гониш иначе  hahaha  Смеееешки, колкото си искаш...

# 85
  • Мнения: 3 271
kati, последният ти постинг е потресаущ! От къде тръгнахме, къде стигнахме  ooooh! Whistling

# 86
  • София
  • Мнения: 17 591
Ама защо, аз само предлагам да вземем да изнесем опит... Че те тия, другите, не знаят как да живеят... Там, където никой не пикае и не сере по улиците, де. Да им помогнем на хората най-сетне! Щото, щом е толкоз хубаво, защо да си държим само за себе си това чудесно познание, дайте да не сме стиснати, дайте да обясним на света как става!

А на въпроса какво точно се прави с гърнето - предлагам да попитате мамите с опит.


Изобщо не съм се загрижила за екологията. А за хигиената. Грижа ме е да не стъпвам в лайната ви (или тези на децата ви, все ми е тая), и детето ми да не е принудено да играе в пикнята ви - или тази на съпрузите ви, или на децата ви, пак ми е все едно.

И каквото и да разправяте, както и да увъртате, няма как да ме убедите, че аз трябва да си държа малкото дете на ръце или в количката, за да могат вашите спокойно да си опикават и осират града. Щото не ви се дават пари за памперси, мързи ви да се прибирате, не ви се бие път, не ви се плаща за тоалетна, не ви се носят гърнета (и / или не ви се дават пари, за да ги изпразвате в предвидените за целта места), не ви се занимава с миене на гърнета, нито пък на буркани или шишета... и изобщо, далеч по- изгодно е да го изведем сутрин детето, то да си пикае и сере на воля, екологично - хем и от вода, хем и от сапун, от всичко се пести така!

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 10:30 от katiABV

# 87
  • Мнения: 418
Предлагам Модератора да заключи темата,защото се превърна в бойно поле.

# 88
  • Мнения: 2 171
И каквото и да разправяте, както и да увъртате, няма как да ме убедите, че аз трябва да си държа малкото дете на ръце или в количката, за да могат вашите спокойно да си опикават и осират града. Щото не ви се дават пари за памперси, мързи ви да се прибирате, не ви се бие път, не ви се плаща за тоалетна, не ви се носят гърнета (и / или не ви се дават пари, за да ги изпразвате в предвидените за целта места), не ви се занимава с миене на гърнета, нито пък на буркани или шишета... и изобщо, далеч по- изгодно е да го изведем сутрин детето, то да си пикае и сере на воля, екологично - хем и от вода, хем и от сапун, от всичко се пести така!

Нито увъртам, нито се оправдавам, че детето ми пикае в храстите по градинките Naughty. Първо не става дума за даване за пари за памперси, а за това, че едно дете на 3 години, научено да си казва нуждите е абсурдно да бъде върнато към памперса. Както и за даване на пари за тоалетна, просто защото обикновено такава липсва. А ходенето до вкъщи - хайде обясни ми как едно дете ще стиска докато го влачиш тичайки към вкъщи да не се опикае newsm78. От думите ти си личи, че не си наясно точно за какво става дума. Но когато детето ти стане по-голямо и ти каже, че му се пишка, а точно след 2 минути се опикае, понеже не си реагирала достатъчно бързо, ще разбереш какво говорим Peace. И, моля те, сравнението с другите държави е меко казано не на място, защото в техните паркове и градинки, за разлика от нашите, има тоалетни където да се облекчават децата, които не могат да се стискат като възрастните, което явно ти предлагаш (визирам връщането вкъщи).

# 89
  • Мнения: 2 821
Аз пък не съм виждала някоя майка да надупи детето си да се изаква на пясъчника. Що за тъпотия би било newsm78...Акането е по-различно и моето дете напр. иска спокойствие и играчки около себе си. Току-така няма да тръгне да ака, ако не е друг проблема.
Кучешките екскременти са тези, които пречат!!!
И фасовете!!!

Има и друго. КатиАБВ, имаш едно дете, нали? Съвсем различно е когато имаш две и напр. едното е в количката, а другото ходи. Че аз докато се замъкна до заведение за едно пиш, да моля, да тътря количка и т.н.....вече се е напикало детето....

Общи условия

Активация на акаунт