фигури от стиропор?

  • 23 441
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 743
Здравейте!
Не знам дали темата ми е за тук  Embarassed, за което се извинявам предварително   bouquet
Виждали ли сте да продават някъде такива фигури от стиропор


Купих си една книжка, в която са показани интересни неща с тях. Иска ми се да се пробвам, и ако се получи да направя някои неща за Коледния базар /надявам се да има такъв  Laughing/. За съжаление нямам идея дали в България може да се намери нещо подобно  newsm78 Питах в Слънчоглед, но там казаха, че не са виждали такива неща и нямат идея дали мога да ги открия някъде.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 03:42 от vst_80

# 1
  • Мнения: 2 270
ако намериш -свиркай.Тук има много хора ,които ще са ти благодарни

# 2
  • Мнения: 804
В България не съм виждала. Смея да твърдя, че съм се завряла дори и в най-малкия магазин за художници, приложници и хоби-материали.  Ще следя темата с интерес. Дано някой има информация. Вече си представих какво може да се прави от тях.
ПП: Китайските великденски яйца и коледни топки са точно от такъв материал. Може би правят и такива фигурки.

# 3
  • Мнения: 167
не съм кой знае какъв спец но имам едни спомени.
Когато бях мноого по-малка ,че съм виждала как изрязват стериопора.
с някаква нагрята жичка  - но изрязваха букви  предполагам- че техниката е такава. Т.Е. той не се реже а се топи с нагрятата жичка.

# 4
  • Мнения: 804
kkaatt , тези фигурки са отливки, обемни са и стиропорът е по-плътен.
С жичка може да се правят плоски елементи. Едно време правехме такива снежинки за украса на децата в училище.

# 5
  • Мнения: 167
да и аз имам такима спомени.Но сега като каза отливки се сещам още нещо- баджанак ми топи по някакъв начин стериопора и после залива с него / дупки по коли ако не се лъжа - за дупките де. На обяд ще го разпитам как точно става и дали си остава пак така снежно бял и ще докладвам

# 6
  • Мнения: 743
Благодаря ви за вкючването   bouquet
kkaatt гледах аз едни топли ножчета, но с тях наистина не могат да се направят тези фигури  Sad
Иначе за топките и яцата и аз се сетих, че могат да се използват тези от магазинчетата за левче - все пак отгоре се покриват с плат или друг материал и няма да личат кичозните цветове  Laughing
Но с конусчетата стават страхотни елхички, а с венците е много удобно.
Бабилия , и аз предположих, че няма да намеря, като видях реакцията на момичетата в слънчоглед, но реших да ви попитам - може пък да изкочи нещо.
ani69 стига да намеря, веднага ще свирна, ама незнам дали няма да се наложи да търся вариант за поръчка от другаде  newsm78

# 7
  • Мнения: 743
kkaatt ще чакам да се вк.ючиш - в повечето идеи в книжкител които имам, не се виждат основата отдо.у, така че няма да е п,об.ем, че не е бял А в какво ще се из.иват  Thinking /извинявам се за ст,анното писане,но нещо се с.учи с клавиату,ата ми  newsm78/

# 8
  • Мнения: 1 417
По принцип има вече машини с които се изработват обемни фигури само от стиропор, не мога да преценя тези дали са такива. Знам че в Бг. има такава машина, но май доста скъпа излиза продукцията. Ако не са от стиропор мога да помогна - ПВЦ, плексиглас, алуминий, но основно са 2д - обемни, но не триизмерни, че в 3д пак стават, но много бавно и скъпо.

# 9
  • Мнения: 167
Стопения стериопор няма да стане - топи се с кореселин / не знам какво е това/ и  стериопора ставал течен -прозрачен и много бавно съхнел но тази течната смес замествала  силикона един вид побългарена версия на силикон.

# 10
  • Мнения: 804
Такива отливки не могат де се правят при домашни условия, а триизмерното моделиране на стиропора с макетен нож е бавно и не си струва труда. Единственото решение е да се търси в хоби-сайтове на други държави. Предлагам да търсим и да обменяме информация.

# 11
  • Мнения: 662
Ей това е направено от стеропор,но и аз не знам как newsm78
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7037608

# 12
  • Мнения: 804
Ей това е направено от стеропор,но и аз не знам как newsm78
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7037608
Според мен е моделирано от голям блок с висока плънност.

# 13
  • Мнения: 430
Ей това е направено от стеропор,но и аз не знам как newsm78
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7037608
това от къде го изрови дай моля те и други снимки ,че искам нещо да направя

# 14
  • Мнения: 743
Такива отливки не могат де се правят при домашни условия, а триизмерното моделиране на стиропора с макетен нож е бавно и не си струва труда. Единственото решение е да се търси в хоби-сайтове на други държави. Предлагам да търсим и да обменяме информация.

Май това ще да е решението  Thinking Дано да има такива с доставка до Бг.

Общи условия

Активация на акаунт