Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте Дами, имам следния въпрос. Със съпруга ми искаме да имаме дете и работим по въпроса  Simple Smile, но аз доста понапълнях и искам да ходя на аеробика. Вреди ли подскачането и друскането в това положение или трябва давам по лежерно?  newsm78

# 1
  • Sofia
Мисля,че няма връзка,но за по-голяма сигурност щом имаш съмнения защо не се консултираш със специалист?!

# 2
  • Burgas
Спорта дори ще ти помогне,защото хем може да свалиш някое килце предварително,хем ще си стегнеш мускулатура.За забременяване не вреди.Друг е въпроса ако си бременна-тогава също можеш да се занимаваш със леки упражнения,но след консултация с лекар.Ако имаш съмнения за бременност по-добре не се претоварвай физически.Аз до към втория месец си ходех редовно на фитнес,ама още не знаех,че съм бременна. Crazy После като разбрах го спрях,въпреки,че всичко ми е наред,ама ме хвана шубето.Даже и ските пропуснах през февруари.

# 3
Ти сероизно ли питаш?
Вреди само ако спорта го съчетаваш с други работи - анаболни стероиди, например, или някакъв друг вид стимуланти. В който случай вредят те, а не спорта.
Ходи си на аеробика и не се шашкай. Освен това засилената физическа активност увеличава либидото, което пък е добре, щом искаш да забременееш. Wink

# 4
На самото забременяване не вреди, но аз бих избягвала подскачане и коремни преси, когато разбера, че съм бременна.

# 5
  • Русе
Спортът, според мен, никога не ни е бил втора природа, каму ли като сме бременни или искаме да забременеем Crazy
Lаdy Marmalade, ти си била много спортна натура  Wink
Поздравления!

# 6
  • София
не вреди докато не разбереш, че си бременна

# 7
  • Пловдив
Според мен се занимавай с фитнес или с бързи разходки, не с аеробика, защото там натоварването е много голямо, дори от самото начало. Трябва постепенно да усилиш темпото, ако не си спортувала преди. Яж повече плодове и зеленчуци и влез във форма. Рядко се случва веднага да усетиш, че си бременна и затова аз не бих наблягала на аеробиката. Аз ходих до 8-я месец на фитнес.

# 8
ами ние като правихме опитите и имахме известни проблеми при това питахме лекаря за спорт - и той така ни изгледа като че бяхме чалнати - каза - разбира се че може да правите спорт - даже е много хубаво  Wink Wink Wink

# 9
Сега много съжалявам, че навремето не послушах мъжа ми да тръгна на фитнес. Исках да съм си естествено слаба, крехка и женствена, без разни мускули по мен (а и ме мързеше честно казано). Обаче в момента ми е много тежко - ставите ми поддават, отпусната съм, болят ме мускулите, не мога да се справя с тези +8 кг. до момента. Ако се бях "напомпала" малко сигурно сега нямаше да съм толкова безсилна.

# 10
  • След завоя в дясно
На самото забременяване не вреди, но аз бих избягвала подскачане и коремни преси, когато разбера, че съм бременна.
   202uu
Имах една приятелка, която развали близнаци от коремни преси и подскачания
Не знаеше,че е бременна и ходехме на аеробика заедно.
Мисля ,че ти сама ще усетиш и прецениш колко интензивно да се натоварваш(може би леки упражнения и много плодове)
Успех и в двете начинания    bouquet

# 11
плуването е хубав спорта а сега е сезона на откритите басеини  Wink

# 12
Благодаря за съветите момичета. За първи път ще имам дете (ако е рекъл Господ) и исма всичко да е наред  Simple Smile, затова се извинявам ако въпроса ми е прозвучал олигофренски  Embarassed. Та реших ! Ще тръгна на фитнес да се постегна , да съм хубава мама  Laughing

# 13
  • Пловдив
Браво! Успех във всички начинания! Simple Smile

# 14
  • Burgas
Lаdy Marmalade, ти си била много спортна натура  Wink
Поздравления!
Бях newsm03,и смятам пак да бъда,ама след раждането Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт