за и против люлките

  • 2 739
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
По-добре люлка, отколкото дундуркане и обикаляне с часове на ръце.

# 16
  • Мнения: 2 111
И аз съм "За"  Peace
Взехме люлка когато й омръзна в шезлонга,беше на 5 месеца.Докато я люшкам  си заспива в нея и после я прехвърлям в леглото.Не се притеснявам,че заспива в нея,защото преди я приспивахме с клатене в количката и определено люлката е по-добрия вариант.И досега си я ползвам но вече само за приспиване,защото постоянно става от нея и се опитва да се изправя ако не й се спи.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Не е имал люлка, но за следващото, дай Боже да имаме, непременно ще вземем. За сметка на това леглото му беше с люлка - ооо, чудесно нещо! Аз на ръце не съм го разнасяла, но пък доста съм го люляла... Бутах го лекичко с крак или се облягах цялата. Ами... След всички нови неща и ремонт за люлката, която ми харесваше, някак не стигнаха парите - но другия път - ще я взема. (Пък и той, слава Богу, кой знае колко колики не е имал - бейбинос му помагаха много).

# 18
  • Мнения: 378
При нас нямаше никакъв проблем, ползвах люлката за мое удобство и облкчение. Тази ритмичност успокояваше, детето ми и дори там се хранехме. Но нямаше проблем и на легълцето да заспива. Давай смело. Hug
И при нас е така.

# 19
  • Мнения: 3 034
няма какво да имам против люлките, те са доста по-стари от мен като изобретение. имаме даже две - едната беше за по-малко бебе, сегашната е за седнало бебе. ползваме ги актовно, по никакъв начин не е повлияло на заспиването вечер в креватчето  Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Ами, какво да ти кажа - взехме на Фишер Прайс, но много добре усещат разликата люлка и ръце и голямо ползване не сме имали на люлката. Така че моят съвет е по-скоро не  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 550
Не сме купували люлка. Не че имах нещо за или против, не ми се пълнеше къщата с излишни  вещи, които ще се ползват кратко. Коликите успокоявах с включен сушоар. Шумът ги унася и е приложимо за повече от едно дете едновременно.  hahaha

# 22
  • Мнения: 1 367
Едно бебе с колики е ужас,а две...не смея да си помисля дори!Не си утежнявай и без това тежката задача,ако люлката ги успокоява,люлей ги смело!Както вече са ти писали,бебетата са свикнали на ритмичното полюляване още преди раждането си.Не съм люляла моя син в люлка,защото не сме имали такава,но виж-на ръце,на крака,в количката,както още се сетиш...дори и сега.И не виждам нищо лошо во това.

# 23
  • Мнения: 941
аз съм за люлката, голямо улеснение ми е, каката до година я приспивах на ръце защото нямах люлка, малката само я слагам в люлката, даже не я пускам да се люля и тя си заспива за 5мин, после я пренасям, след време като стана към 7м почна сама да си заспива и в леглото,
По добре едното да се люля а ти да се оправяш с другото отколкото едното да реве а ти д а ги разнасяш на ръце докато не ти се скапе кръста, ту едното ту другото и все едното ще реве

# 24
  • Мнения: 4 151
По-добре люлка, отколкото дундуркане и обикаляне с часове на ръце.

Първото ми дете го приспивахме с часове на ръце, люлеене, разхождане.... Беше много трудно. Имаше и ужасно колики.

Второто - инфакол, автоматична люлка на Graco и кърмене на поискване.  Всичко беше ок. 5 месеца мир и хармония в семейството ни. Докато не тръгнаха зъбките.

Да видим с 3-то какво ще правим Simple Smile Дано рецептата да подейства отново.

# 25
  • Мнения: 6 713
Аз нямам люлка, но люлея в количката Mr. Green Според мен, бебчо се унася добре, понякога разбира се, че не се налага люлеене, но когато видя, че трудно заспива я люлея.  Peace

# 26
  • Мнения: 817
ПОлзвахме люлка. Може би имаше и един период на пристрастяване, но той отмина бързо, за около месец. Peace

Общи условия

Активация на акаунт