Август месец е на състезания,Формула 1 ве4е наближава-Испания

  • 19 390
  • 299
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
България  +  España


                       
това сме ние     


Andalucía
Dimanna                                      Sevilla / Варнa                                                Мария Тереса 26/08/06 Тринидад  17/05/04 Мария Лусия 19/06/02
Clara                                             Marbella / Русе                                               София 06/09/2007
Milenadk                                      San Juan de Aznalfarache                             Мартин 22/03/2006                   
ROZI24                                          Roquetas de mar                                            Хектор 28/07/06
NikolForAll                                     Cordoba / Стара Загора                                 Мариян и Владислав 15/08/2002
valentinaxm                                 Malaga


Aragón
Dark                                              Zaragoza/ Хасково

Asturias
Amiga                                          Gijon/Ruse                                          Валентин 05.05.1992г

Cantabria
Asto                                                Santander / Свищов                                         Адриана 24/04/07

Castilla y León
Elibg                                               Valladolid / Благоевград                         Добромир 15/10/2007
mamiesp                                     Segovia                                                        Мартин 24/05/1991, Трояна 10/10/1997
Nadqsf                                         Valladolid / София


Castilla-La Mancha
Bec                                                  Azuqueca de Henares / Созопол
assia_bg                                         Sacedon/Пазарджик
dunda                                          Albacete / Плевен                                     Александър и Даниел
Mimiii                                             Valera de Abajo / Плевен                        Иво 09/04/2005
saby                                           Alcazar de San Juan / Казанлък               Йоана 03/11/2006  preggo
Tonita12                                        Ciudad real
Val                                             Toledo / София                                             Алекс   20/05/04


Cataluña
Ведра                                           Barcelona
bari                                            Tremp / Свищов                                             Алисия 04/11/04
dun4e                                           Lleida                                                                 Карина 18/11/2003
Jupeto                                           Barcelona / София                                        Боян 30/10/2006
Yani_ta                                         Lleida


Islas Baleares
Diddy                                             Palma de Mallorca / София                         Даниел 14/01/98
Lovely                                             Palma de Mallorca
plamplam                                       Palma de Mallorca / Варна
                   Aлекс 05/02/2008


La Rioja
mama na Deni                                Logrоño / Пловдив                                      Денис

Madrid
Пепита                                                Madrid / Пловдив                                      Мариела 05/06/06
Xapa                                               Madrid / Сливен         
Dime                                                 Alpedrete / Бургас
Friki                                                   Collado Villalba / Ботевград                     Андрес 07/10/06
Galy                                                    Mадрид / София                                     Дани
karolinaa                                               Madrid / Варна
Каr4ita                                               Madrid / Добрич                                          Галина 12.12.2005, Мая 15.05.2007
Lluvia                                                Villalba
mimky                                               Мадрид / Пловдив                                         Никол 07/03/2008   
Rali_80                                               Madrid / Враца                                              Цветина 11/06/2007         
sl                                                       Мадрид                                                        Виктория, 13/04/2004
VIBORA                                             Madrid                                                         Кристиана 21/03/05
zorri t                                                Getafe / Пловдив                                     Милен и Виктория
 


Murcia
parabol                                        Las Torres de Cotillas/Попово               Сава 09/12/2008
Хулиган4е                                       Ceuti / Г.Оряховица                                          Гергана Анабел 14/03/04
Rally_Y                                               San Pedro del Pinatar / Рупци                 Ния 19/02/2003


Navarra

Доностиа                                         Pamplona                                                 Радослав 25/03/2007
Bgangeleyes                                  Tudela, Navarra / Белица                       Андреа 20/08/2007
chausheva1                                      Pamplona/ Абланица


Valencia
Марица                                             Valencia / Пловдив                             Анна Мария 21/02/04
alest                                                Valencia / София                                        Кристина 19/04/06
Ameliya                                           Benidorm / Бургас                                                                                     
ANNET                                              Benidorm / Варна                                    Алекс 27/09/07                           
Dormilona                                      Ontenyente / Шумен                                Каролина, Кристиан 02/08/2007
gaby_s                                            Campello / Габрово                                            Георги 12/08/88, Стоян 14/09/90 и Давид 20/12/03
geri79                                             Villena / Плевен                                        Мартин
Gery_Cherry                                 Benidorm / Пловдив
gery_to                                             Denia / Сливен                                           Димитър 24/07/06
lady laura                                        Valencia                                                         Даниел 
maripossa                                     Picassent / Кърджали                              Пейко 25/04/95 и Николас
GOYA                                             Altea / Павликени                                      Ралица 21/09/07
Nena33                                         Valencia                                                         Естер 14/11/1996, Милчо
ru600                                            Valencia / Плевен                                      Никола 03/04/07     
Silveto                                           Villa Joyosa                                                  Валентина 14/02
Teya                                              Benidorm / Варна                                       Ванина 01/04/93
Vivian*                                           Castellon / Плевен                                                          preggo
silrai                                             Torrevieja/                                                     Елеана 26/05/07  Рая 19/03/02                                                                              
Silvimi                                          Valencia                                                        Давид 29/10/2005
Magla_ta                                     Valencia                                                        Maрия, Анастасия 14/11/2006
Mimi6669                                   Torrevieja
geripetrowa                               Torrevieja
Бубу-линка                                 Хасково / Beniarres                                          Стела .../09/2002




старите ни темички


Cada día que amanece, el número de tontos crece, Buen amigo y compañero, es el que no nos pide dinero, Испания - Barajas nuevas sobre cuentas viejas или отново "Ние и преживяванията ни", La vuelta al cole , A Dios rogando y con el mazo dando , **Испания *** España ***Spain** , A festejar el día de Todos los Santos , Aunque la mona se viste de seda, mona se queda , De broma en broma, la verdad se asoma, Allí van leyes do quieren reyes - España , España - Ya vienen los Reyes, No hay mal que por bien no venga..... España, В очакване на ... Свети Валентин или ....Трифон Зарезан - Испания, Цъфнаха вече кокичета, при испанските момичета, Първомартенска тема на испански мами и мадами , *** Дълго пуенте ни 4ака за СанХосе и Семана Санта **Испания** , ===Среща се гласи с козунаци и яйца на ИСПАНСКА земя===, Запретват ръкави испанските юнаци, яйца да боядисват и да месят козунаци, Хайде, време не остава - в испанско среща се задава, Майското слънце напече, испанските мами съблече!, Иде време за море, а пък слънце не пече Simple Smile Испания Simple Smile, Толкоз хубави жени, г'де ще видиш ти.... ☞ Испания ☜
Koй от хубаво разбира,при испанките се спира,Европейски шампионки в къси панталонки-Оле,оле Испания,Летни фиести или отпускарски сиести?-Испания




Toва сме ние  Flutter

[/quote]

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 12:42 от Марица

# 1
  • Мнения: 83
как се записвате... newsm78,а да ПУ ПЪРВА в новата ни теми4ка.МАРИЦА браво на теб   bouquet винаги право в целта.Как сте моми4ета след в4ера6ната трагедия?Аз не можах да спя толкова бях превъзбудена от тая катастрофа....никой не е застрахован от ни6то....

# 2
  • Мнения: 1 156
Пу и аз да се запи6а един път сред първите.
Ами за трагедията   трагедия си е и това е. Знае6 ли като илзиза6 сутрин за работа далли 6те се прибере6 здрав и 4итав. Не мисли6 за такива не6та и дерзае6 напред. На всеки може да му се слу4и не6то, което едва ли 6те се слу4и на някой друг. А помните ли трагедията в БГ с автобуса пълен с деца коийто падна в река Лим. Аз тогава не можадх да спя, Работех в едан туристи4еска агенция. влязох в офиса и телефоните звъняха на побжар. Хората  не знаеха  на коя фирма е ил автобуса . и като ме попитаха ей така в прав текст васх ли е автобуса кои... и като 4акахме 4 да пристигнат съ6тия ден, схтях да се подмокря. По късно се установи какво каде и как, след като си купихме вси4ки вестниците. Но през целя ден имах едно такова странно усе6тане. Та по въпроса с трагедиите е тов всеки ден се слу4ват някакви, въпроса е до колко се афи6ират. Вика6 си да не ме стига такова зло и напред.

А моето дома6но животин4е прили4а на заек. По нататък 6те пусна снимки, но е толкова приятно да се прибере6 и не6то живо да 6ава там в дъното н астаята. Сега и папагалите като запи6тят и става зоо кът.
Аъде лек ден на вси4ки и не се стряскаите толкова от кадрите по ТВ

# 3
  • Мнения: 3 098
Снощи,тъй като се прибрах късно,гледах ве4е късни новини.Ужасно. Cry
Не знам кой пове4е да съжалявам-мъртвите,оцелелите(защото са с големи поражения) или страдащите близки. Rolling Eyes
Мир на праха на загиналите!
Но Гери е права сигурност няма никъде,дори пеш да си,някой може да те убие.

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Да се разпиша набързо...
Ужасна трагедия, и тук вестниците пишат само за това. И като си помисля че точно преди 3 дни излетях оттам...Лошото на самолетните катастрофи е, това, че рядко се случват, но са с много жертви.
Да пази Господ,  Praynig от такива неща.

# 5
  • Мнения: 52
Ужасна трагедия  Cry
Сред загиналите има една българка http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1226656

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Добро утро моми4ета Hug.
Много тежко е вси4ко това......без да искаме преживяваме втори 11М. Cry Cry Cry
Нямам думи просто Cry....

# 7
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте,момичета

Наистина голяма трагедия е било вчера в Мадрид. И мен скоро ме чака полет, дано господ е с мен.  Praynig

Марица, благодаря за изчерпателната информация за Декларацията по чл.19. Но тя е за опрощаване на стари задължения към здравната каса. А същата ли трябва да се подаде, ако искам от сега нататък да не ме търсят за осигуровки?
Моят паспорт е изтекъл и ще летя с личната си карта. Мисля, че няма да имам проблем. Чудя се обаче дали да си правя нов като си ида  newsm78, гледам и вие за смяна от другата година говорите.

Саби, теб почти те няма на снимките, но виждам, че си изкарвате много добре в БГ. Лесно е при мама.

Сега и аз като си ида ще видим как ще ми изглежда БГ. Скоро говорих с една позната, казва, че започва работа след майченство и ще взима 600 лв., като се е уговорила с шефа си, че когато детенцето й е болно няма да ходи на работа. Викам й, че много хубава заплата. Тя вика, ами хубава, стига ни точно за 2 седмици.  Shocked. Говоря с майка, тя вика, че малко се е поизхвърлила. Нашето градче е малко и такива доходи не са толкова често срещани, т.е. считат се за добри. И пак не стигат?! Та казва ми моята позната - Трудно е тук, всеки който е бил в чужбина казва, че е по-добре. Не се връщайте! Честно казано като гледам новините от повечето вести ми настръхва косата направо. Но, пак по мение на майка ми  Simple Smile, това е политика на управляващите. Да стоим по чужбините да печелим пари, които да харчим в БГ (с инвестиция на жилище или подпомагане на семействата ни), а в БГ да останат необразованите и циганите, които по-лесно се управляват. Вие как виждате нещата?

Желая ви лек ден на всички!

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 15:06 от gery_to

# 8
  • Мнения: 1 248
Здравейте момичета. Hug
Аз днес хич не искам да пускам телевизора Confused ...поне до довечера. Тук из форума ще се подвизавам. Wink
 
Амига, не знаех че има и българка...мир на праха и. Tired

А с това, че каквото ни е писано ще стане сте прави, но има разлика... първо, това е масова трагедия, и второ е една ужасна смърт...да те затворят херметически да изгориш Shocked...или да изхвракнеш на пърчета Shocked...Край, няма дори да мисля такива неща. Crossing Arms ooooh! Outta Joint

Вес, има ли надежда за нова къща вече? Късмет. Hug

Гери_то, за съжаление не мисля, че преувеличава твоята позната...цените в Бг са вече като тук Money, ти до кога би изкарала с дете и с 300?? Аз доникъде, със сигурност. Confused

# 9
Здравейте и от мен. Снощи и аз не можах да заспя от  тази ужасна трагедия. Но каквото  ти е драснато това е  човек от съдбата си не може да избяга. Днес не  гледам телевизия.  Мир на праха на починалите. Дай боже повече да не се случват толкова ужасни събития.                                                                                                                                                         Относно положението в България според мен доста годинки трябва да минат за да достигнем положението на Испания. Вземете една Португалия тя е член на ЕС от доста време но все още не може да достигне нивото на стандарт на Испания. Много усмивки от мен  Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 3 098
Гери,друга е.
Ако искаш,влез в сайта на НАП и ги разгледай.
Ако със самолет ще пътуваш,да може с ли4ната карта.Но паспорт си извади,той и тук си трябва.

За България,само пенсионерите дето вземат малко пари(и то съвсем не вси4ки),ина4е младите си знаят цената.България се е раздвижила много.Аз,както споменах и в предната тема сред моите набори недоволни не видях.Съпоставям нещата преди/сега и разликата е огромна.
Например аз там се 4увствам с пъти по_добре_климата си е климат,имаме къща и вила и те не са на изплащане,спокойна съм за детето_има лекари,градината е с много по_добри условия,отколкото тукашната.Там и стените ми помагат.
Работа има,заплащането е добро,много по_малко усилия полагам там в ежедневието,отколкото тук.
Жените,майките там имат пове4е улеснения,отколкото тук.
И най_ве4е,там се 4увствам пълноценна,докато тук не мога да се занимавам с каквото искам,поне докато детето ми не стане на 16.Тук други деца не мога да имам.
От моя гледна то4ка е така.Не го натрапвам на никого.
В Испания се нау4их на ужасно много неща,много ми помогна да се изградя живота ми тук,доволни сме от вси4ко.Но вси4ко се промени,откакто имаме дете.Просто не приемам да расте по този на4ин и да го възпитавам и отглеждам в такава среда.Но както се казва,има изход. Wink

Клара,аз забравих да ти разкажа за Металика. Grinning
Концерта им беше страхотен.Един наш приятел тази година ходи в 4 разли4ни държави,за да ги слуша,именно щото свиреха старите си пар4ета.
Заслужаваше си определено,велики са...Подлудиха стадиона,яко се раздаваха,аз много се подкефих по едно време,нали ти казах,4е и крак забравих и вси4ко...Моят мъж избра една 4аст,където каза 4е звука ще се 4ува най_добре и прав беше.После нау4их,4е някои като са застанали в определен район,не са 4ували добре.Ние бяхме Standing Front of Stage,пред тях.
А крака го праснах по време на игра(Не играйте боси),пръста беше с4упен и костта на ходилото напукана.Това в деня преди да тръгнем за България.Направих му компрес с лед,из4аках го да се пооправи,но не би.Все пове4е се усилваше болката,а и беше невъзможно да стъпвам.Така 4е трябваше да потърся лекарска помощ.Там много бързо,рекордно ме оправиха.При положение,4е 80% от 4акащите бяха с фрактури,аз излезнах за 2 4аса!!!
Мъжа ми се бъзика,4е заради това,4е предизвиках разследване за слу4ая на дъщеря ми,някъде им излизала перона муй мала и пелигроса... Mr. Green Та затуй ме изритали тъй бързо.Останах доволна аз за пръв път в живота си от урхенсиите,много любезни,забраниха ми да се движа,една сеядора ме води навсякъде с коли4ка.След снимката си ми дадоха информето и ме пратиха в залата за гипсиране,аз там направо се разстроих,казах на доктор4ето,4е по4ивката ми е съсипана,а цяла година я 4акам...Та той вика"Какво да те правя,няма да те гипсираме,ще те обездвижим само"Даже и патерици си взех,но така и не ги ползвах.
То на снимките дето ще сложа по_долу се вижда как са се надули краката,изобщо 4удо бях,ама пак не се спрях. hahaha

Оттам на другият ден тръгнахме за България,вси4ко мина много добре,даже емоции имаше по пътя колкото искаш.
Още когато стъпихме в Словения се промених,вси4ко ми се отпуши_кожа,дишане,светна ми пред о4ите.С право казват кой където е свикнал.
В България ходихме много,аз в предната тема писах,първите дни беше лошо времето в северна България,в Търново,Габрово,Етъра дъж ни валя,но какво от това.
То това беше и куриоза,долу в долината на розите 35 градуса,слънцето блести и осветява куполите на църквата в  с.Шипка,а  когато навлязохме в шип4енският проход ни заобгради една гъста мъгла,студ,беше към 4 градуса по средата на прохода.Веднъж минали през него,климатът рязко се промени,все едно в друга държава отидохме.
В Търново бяхме по работа,не се задържахме там много,но то беше и заради обилният дъжд най_ве4е.Не ми се искаше така бързо да минаваме през един от най_красивите ни(според мен) градове,но...
В Габрово ве4е дъждът преставаше,та могах да му се насладя.Габи,прекрасно град4е е станало,аз много време не бях ходила там. Hug Купих си оттам,тъй като имат фабрики за тези неща,обувки,4анти.Избора беше голям,аз съм впе4атлена.

На Етъра беше прекрасно,след дъжд,земята напоена и мирише омайно,Балкана те обгръща отвсякъде...
Беше пълно с 4ужденци.

На по4ивка бяхме в Баните.Решихме да не ходим на море,оттук бях запазила места отдавна за една балнеологи4на болница.
Мястото е маги4но,нямам думи да опиша каква красота е,какво спокойни и добри хора живеят там(по нищо не прили4ат на тези от градовете),колко са свободни в общуването и как посрещат... Hug Въздухът е син,кристално 4ист,навсякъде мирише на бор.А водата... Flutter ,в базата навсякъде е минералана.Извира 42 градуса.И тъй като ходехме и тримата за закрит и открит басейн,на процедури,на масажи вси4ко по нас запо4на да свети.Коса,кожа,вси4ко блести отвсякъде.
Самата база е от две 4асти,в старата 4аст се намират 3 етажа за процедури и гимнастика,на партера е стола,басейните и ваните и има два етажа за по4иващи,но там е ниска категория.В новата 4аст,където бяхме ние,стаите изглеждат доста добре,имахме си вси4ко,а двете помежду си са свързани със суха връзка.Коридор,целият в стъкло,доста издигнат над земята,посредством колони,с климатици за поддържане на температурата.
Имаше много 4ужденци и емигранти.
Имаше турци,холандци,такива като нас от Испания(ръждясали от влага),а най_хубавото е,4е това е на държавата и старите и болни хора се лекуваха там без проблем,храната и процедурите и ги покрива здравната каса.
Там щерка ми,като доста буйно дете я познаваше след два дни цялото село поименно... Laughing Много бързо си образуваха групи4ка,там за пръв път ми се слу4и да я пусна сама,без надзор да играе и да съм спокойна за нея.
Много доволни останахме тази година и от по4ивка и от вси4ко.
Иска ми се да можеше пове4е време да сме там,но отпуската свърши.
Ето някои СНИМКИ

# 11
  • Мнения: 3 098
Що бе Тони да преувели4ават?Общи работници в Хасково(средно голям град) вземат по 600 лв.В строителството заплатите са над 2000 лв.В момента в България не само,4е няма безработица,а и държавата има голям недостиг на кадри.
Нека не забравяме,4е и в България доста голяма 4аст от хората живеят в собствени жилища(а не на изплащане),колите им също не са на изплащане.Услугите все още са доста евтини.Затова,4е цените се вдигат е нормално,стандарта и възможностите на българина също са се вдигнали.Много 4есто,а и този път пак ще го кажа,4е инфлация без пари не става.
Миналата година плющяха по пътищата едни стари камиони,декември месец беше,а сега лятото целият парк е сменен,4е те карат 4исто нови камиони,с по_хубави и здрави ремаркета от тукашните.Аз много много се зарадвах. PeaceТова е само един пример,а ома още много такива.
Ако сравняваме с тука,Испания е много богата и стабилна държава,което оба4е не озна4ава автомати4но,4е поданниците й живеят добре.Ами аз например живея много по_спокойно от средните семейства.Та на тях вси4ко им е на изплащане,та дори и дрехите и здравните услуги,кредитни карти ползат непрекъснато,потънали са в заеми.
А сега кажете средно заплатата колко е,сложете летрата,колата и вси4ки останали разходи за елементарно съществуване и сметнете с колко остатък живеят и колко могат да си позволят средностатисти4еските семейства.
Ами това,4е тази година голям % испанци не могат да си позволят по4ивка дори на родна земя?
Пак според тяхните статистики.

# 12
  • Мнения: 1 248
Марица, много са ви пораснали и теб и на Ани косите. FlutterМного време не беше ни качвала снимки. Naughty
Изглеждате чудесно, а малката е все по чаровна. Heart Eyes Сигурно е спечелила сърцата на всичко живо.  bouquet

И аз мисля да посетим Родопите тази година, но съм се насочила към Доспат или околие...ако знаете някое добро хотелче, казвайте. Не държа на лукс. Hug

За България, радвам се че си я видяла толкова добре, аз съдейки от заплатите на познатите ми, не съм толкова обнадеждена. Tired
Вярно приятелите ми са добре финансово, но едната направи дългогодишна кариера, а другият успя със собствена фирма, късмет.
Но пак твърдя, че не би ми било възможно да се справям с подобни заплати. Аз. Thinking

За пример ще ти дам, майка ми е химик инженер-технолог в ЧЛК Ихтиман, има 30 годишен стаж и ръководи отдел...заплатата и не надвишава 800лв. Naughty Завода отдавна е частен. За мен това не е обнадеждаващо Sad

Братовчед ми в София бъхти като луд за 700 лв., това е нормално заплащане...как се справя с жена, квартира и малко дете само той си знае.
А за заплати от 2000лв, аз не съм чула. newsm78 Ще се радвам да е така, но това евентуално е по черноморието и е сезонно.
А и като извадиш големите разходи за квартири? Crossing Arms

Накрая да подчертая това е мое мнение, оставям си вратичка да го променя (с огромна радост Grinning) след тазгодишната ваканция. Party
Между другото ние напр. нямаме жилище в Бг- а при мама и тате никога не е било вариант за мен, няма и да бъде. Hug

# 13
  • Мнения: 1 248
С твое разрешение ще покажа на съпружието снимките от концерта.  Hug
На него много му се искаше да се приберем по рано заради него, но не можахме.

А мойта най добра дружа ще ходи до Рим да гледа Мадона. Wink Казва, че и излизало супер изгодно. Мисля че каза 600? в които се включва всичко- пътуване(самолет), билет за концерта и хотел. Shocked

# 14
Аз също се чувствам най-добре в България имам собствена къща  много по-спокойна съм не се напрягам да си превеждам думите . Да на испанците всичко е на кредити  но  и в България станаха жилищата доста скъпи  така че част от българите желаещи да се сдобият със собствен дом също ще упрат до услугите на банките както тук. Всичко е предначертано. Според мен човек не напуска родината си от хубости и прекрасен живот. На мен лично не ми е лесно в Испания не ми е приятно детето ми което е на  6 год. да ми казва  че желае в къщи да се говори на испански  а малкия да казва една дума на български и една на испански. Но изглежда така ни е писано  да си вадим хляба по чуждите държави. Желая стандарта на живот в България да стане като този на Испания и когато това стане  аз се връщам.

Общи условия

Активация на акаунт