Помощ! Миялна спря да мие?!

  • 2 767
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Моля, помогнете със съвет! Сигурна съм, че е обсъждано някъде, но не можах да намеря. Изведнъж миялната просто спря да измива съдовете. Вече два пъти я пробвам и нищо. Някои са позаплакнати, но като цяло дори приборите си стоят мазни. Филтърът е чист, измих го специално. На какво може да се дължи?  Cry Praynig

# 1
  • Мнения: 2 803
Как спря, докато миеше изведнъж ли? Защото при мене се е случвало да я включа и въобще да не започва да мие. Ако е това проблема, отворих и пренаредих съдовете и явно не беше добре затворено или нещо опираше. Най-добре се обади във фирмата за сервиз и там питай да нестане по-голяма беля.

# 2
  • Мнения: 2 220
Не, не, явно не съм се изразила добре. Програмата си тече нормално, но след приключване на цикъла, съдовете са си мръсни...

# 3
  • Мнения: 2 803
Да не би таблетката да не се е разстворила или в подреждането на съдовете е проблема. При мене се е случвало, но само някои неща да излязат мръсни, защото не е стигала водата да ги облива. Ако водата е доста варовита,може да е  запушен някой отвор и вода да не стига до съдовете. Звънни в сервиза и им обясни, да ти кажат какво да гледаш. Тука само може да гадаеме. Успех и дано всичко се оправи в най-скоро време!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 220
Благодаря ти! Ще им звънна. Аз слагам течен препарат и той си се усвоява. По принцип са ми излизали някои недобре измити неща, но сега такива са поне 90%, не е нормално. Мисля, че и от подредбата не е, не е била толкова нафрашкана... абе, нищо по-различно от обикновено. Дано още някой се включи, че ще мога да звънна в сервиза чак утре.  Tired

# 5
  • Мнения: 2 803
Успех ти желая!   bouquet

# 6
  • Мнения: 781
На мен ми става така, когато ми се запуши някоя дюза на перката, примерно със семка или костчица. Също и ако ми е свършил гланца или солите.

# 7
  • Мнения: 85
А да не би да е от програмата на която си я включила?При мен веднъж се случи.Бях я пуснала на програма за слабо замърсени съдове и половината си останаха мръсни.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Запушени са отворите на перката! Peace Много пъти ми се е случвало. Аз си решавам проблема като я пусна да мие на по- високи градуси, отпушва частично. За в бъдеще, просто изплаквай по- добре съдовете, преди да ги заредиш в машината.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
каква марка и модел е?

# 10
  • София
  • Мнения: 228
И аз залагам на запушени отвори на перката. Случвало се е и у нас и това беше причината.

# 11
  • Мнения: 17 969
И на моята са се запушвали отворите на перките, какво правите в такъв случай, с какво ги отпушвате? Направо съм виждала боклучета в тях, но като опитам да ги махна и те падат вътре. Понякога на чашите вътре остават мръсно, като набито, може би пак от запушване. Напомняте ми че отдавна не съм я мила с препарат.

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Как така ви се запушват перките? Rolling Eyes Аз моята наскоро реших да я прегледам след 2 годишно използване на миялната- и нищо, съвсем новичка си е.

според мен перката не се движи най-вероятно, а не да е запушена, освен ако не се слагат чиниите директно от масата в миялната, без да се чистят. Simple Smile

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как така ви се запушват перките? Rolling Eyes Аз моята наскоро реших да я прегледам след 2 годишно използване на миялната- и нищо, съвсем новичка си е.

по-старателна си в предвартелното забърсване на посудата. Аз също нямам запушени перки, но плакна чинийте предварително и чак тогава ги слагам в машината.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Наскоро четох упътването на нашата и даже питах тук разни нещица.
Беше показано как и на какъв период да се свалят трите перки и как да се измиват. Предполагам, че в упътването на всеки модел е описано същото.
Иначе и аз съм от "изплакващите-предварително".

Общи условия

Активация на акаунт