откога започнахте да купувате пъзели на децата си

  • 2 779
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184

 Купила съм и пъзели и кубчета, но не проявява интерес към тях.Кой ли ме накара да го заведа на логопед Banghead Banghead Banghead и тя каза, че щом на 3г. не може да реди пъзели и да сглобява кубчета с картинки, има проблеми с пхихическото развитие Flutter Flutter Simple SmileСъщо така не трябва да излиза от очертанията на картинките като оцветява.....и да държи правилно моливите..............................тъй, че не се "връзвайте" на написаното на кутията за възръстта и на подобни съвети!

Твоето дете го знаем, че е проблемно  Mr. Green Но според мен вината е на майката, не на детето  Joy

Дъщеря ми има пъзели доста. Интересно й е аз да ги редя, после ги разпилява. Има една игра, нещо като дървен пъзел, с мечета за обличане. Купих го за 2-я РД. С него си играе много още оттогава.
А за оцветяването- изобщо не го умее  Whistling

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Кубчетата с картинки са по  - трудни според мен, чак наскоро започна да ги реди дъщеря ми на почти 4 г. е.

# 32
  • Мнения: 1 745
на 11 месеца купих два дървени пъзела - единият е от джъмбо, струва 3-4 лв. с животни, но недостатъкът му е, че дръжките на отделните части са много малки, съответно по-неудобни за хващане и според мен има прекалено много животни и толкова малко дете трудно се концентрира върху тях. Другият пъзел го взех от пумпелина, значително по-скъп (24 лв), но според мен по-подходящ за тази възраст. Представлява триъгълник с три фигури с големи дръжки. Аз избрах с превозни средства, защото фъстъчко е запален по коли, та нашият има кола, самолет и влак. Понеже са само три, по-лесно се концентрира върху тях и по-бързо научи "къде е колата, къде е самолета..."...а има и от тези пъзели килимчета с мечо пух, те са супер като започне да се оставя на земята детето, за да се учи да лази, на 6-7 мес...

# 33
  • Мнения: 149
Май ще трябва и психолог да се включи, за да каже децата ни нормално психо-моторно развитие ли имат или не Laughing

# 34
  • Мнения: 1 098
На десет месеца му купих дървен пъзел с 6 фигурки- животни. Все още не ги нацелва Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 52
На годинка купихме дървен пъзел с дръжчици и и беше безинтересен. Скоро ( на 1 год и 5-6 мес) се сетих да го извадя от "склада" и го нарежда за отрицателно време. взех и още един от същия тип, но като чета май е време да я пробвам и на друг вид пъзел.

# 36
  • Мнения: 259
Имаме кубчета с картинки от преди да навърши годинка. Но и досега /2 г.+/ строим от тях само високи кули.

# 37
  • Мнения: 22 727
Моят син няма голям интерес към пъзелите,започна да ги реди около 4г.,предпочита да играе с коли.

# 38
  • Мнения: 5 183
Ние сме от типа Пъзел - маниаци, и аз и детето  Sunglasses
Редим с кеф и настървено.
Томи започна да реди пъзели много малък. Сега вече сам се оправя с големи пъзели, а има един от 300 части, който редим заедно. Той определено е труден, дори и за мен, но за 2 дни по около 2-3 часа, го нареждаме  Wink
Иначе у дома сме пълни с пъзели  Crazy

# 39
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз съм маниячка на тема пъзели, от дете. На годинка мъничето получи кубчета-пъзел. Аз си умирах да редя картинките, тя ми ги разваляше и строеше кули. На 2 г започна да го реди, и аз започнах да купувам хартиени пъзели по 24 части. Пак една година аз ги редях, тя ги разпиляваше, после редяхме заедно - аз единия, тя другия. Бързичко се научи и минахме на повече части. Сега има мир и любов - повече пъзели не сме купували - имаме си комп игра - всеки си реди пъзелите на неговия комп и си решава с колко части да е. Правим и състезание - една и съща картинка кой пръв ще я подреди, ама тя се изтарикати - намаля си частите до 4 и естествено е първа, аз се сърдя, че правилата не са честни и спираме състезанието.  Crossing Arms Но чак едва сега на 5 си сяда на дупето да се занимава повече, преди не се отделяха повече от 10 минути /дори и да се гледа филмче/. Все още излиза докато оцветява, но оцветявките са интересни от има-няма година.

Изобщо моята работа е от сорта - най-добрата причина да имаш дете е, че вече можеш спокойно да си купиш всички играчки, които винаги си искал, но не си имал като дете. Като дете имах точно 3 бр пъзели с картинките от лека нощ деца и ги знаех наизуст, даже си засичах за колко време ще ги наредя. Та и сега пъзелите са повече моя мания, отколкото на детето, независимо че са му интересни, а мъжа ми ме бъзика да съм спряла да купувам пъзели за детето, ами направо да си взема някой за мен.

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Около едногодишна.
Музикален пъзел с дръжки.
Беше и любим дълго време, макар да можеше без проблем и по-сложни.

# 41
  • Мнения: 11 818
От дървените пъзели с дръжка реди от 1 г. После започна да реди бебешките на Educa. А от 2г. започна да реди с повече от 5 части, като постепенно увеличавах броя им. В момента се справя бързо с около 30 части, но опитва и с повече. Това е едно от любимите й занимания. Освен Educa, препоръчвам горещо и норвежките пъзели Larsen! Peace Имаме и няколко книжки пъзели.

# 42
  • Мнения: 455
Първия пъзел, който подарихме на баткото беше за миналата Коледа - на три години и половина. От тогава и до сега постоянно иска все нови и нови - много са му интересни. В момента реди пъзели от по 100 части без каквато и да било помощ отстрани.

Общи условия

Активация на акаунт