Американски колеж-първа тема

  • 218 639
  • 1 273
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 15
благодаря за информацията относно лятното училище. Моето дете е в четвърти клас сега и учи английски само в училище, затова се колебая дали не е рано за лятното в АК, в случай че децата там са много напреднали.

# 1 276
  • Мнения: 40 691
благодаря за информацията относно лятното училище. Моето дете е в четвърти клас сега и учи английски само в училище, затова се колебая дали не е рано за лятното в АК, в случай че децата там са много напреднали.

Моята приятелка от София ми е разказвала (детето и ходи няколко лета подред). Един месец стоят от 9,00 до 16,30. Там обядват, учат, спортуват. Таксата за месец е над 1000 лева, а деца има всякакви - от съвсем начинаещи до напреднали. Подбират им група след тест, така че всеки може да отиде. И определено не се преучват, все пак е ваканция. Но според нея нивото било паднало и затова миналата година не си записа детето.

# 1 277
  • Мнения: 1 120
.....Но според нея нивото било паднало и затова миналата година не си записа детето.

Преди 5-6 или 7 години лятното училище не 'важеше. Също и курсовете през годината.

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 16:21 от FireLite

# 1 278
  • Мнения: 40 691
.....Но според нея нивото било паднало и затова миналата година не си записа детето.

Преди 5-6 или 7 години лятното училище не важеше. Също и курсовете през годината.

Аз я питах за детайли по скайпа. Записали се за пръв път преди 4 години. Първата година било върхът. Децата имали всеки дена 2 часа спорт, 2 часа някаква забавна математика, където някакъв господин ги учел на "супер трикове", 2 часа език с български учител и 2 часа с американец. Ползвали някакъв много готин учебник (детето и е било в някоя от най-горните групи) и накрая имало съвсем сериозен тест на високо ниво, като всяко дете си взело теста с написани от даскала проценти успеваемост и характеристика на грешките. Втората година били почти толкова добре, но третата нещата били много зле - нямало американски учител, нямали учебник, а четяли книжки, храната била по-кофти... Иминалата година не се записали изобщо, още повече след като нейното дете две-три години е било в най-горната група вече е безсмислено.

# 1 279
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Момичета, благодаря за инфото.  bouquet Чудех се дали ваканцията важи за АК. Явно да.

# 1 280
  • България
  • Мнения: 2 164
 Защо се чудиш? В сайта на колежа има публикувана информация от вчера следобед.

# 1 281
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Права си. Защото явно не съм им свикнала на американците Wink

# 1 282
  • Мнения: 15
Благодаря много на майките, които ми отговориха на въпроса за лятното училище, защото ние сме от стара загора и е много важно да получа информация за качеството, защото средствата и усилията се умножават по две, когато не си от софия.

# 1 283
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Момичета, първо да ви питам защо не си направите нова тема, че гледам двойно по4ти сте надхвърлили лимита? (но това, в кръга на шегата)
По същество - какъв е max % получавана финансова помощ и обвързан ли е % с това на кое класиране е прието детето?

# 1 284
  • София
  • Мнения: 2 361
Децата, коит са класирани, могат да участват за 100% финансова помощ. Подават се документи за финансовото състояние. Разглеждат се. Определя се кои деца отговарят на критериите. Пишат есе. Накрая с няколко кандидати се провежда събеседване. (Мисля, че това беше последователността).
Първите резерви също могат да кандидатстват, но за по-малък процент. За следващите няма време за разглеждане на документите.

# 1 285
  • Мнения: 3 205
Първите резерви също могат да кандидатстват, но за по-малък процент. За следващите няма време за разглеждане на документите.

За приемът тази учебна година беше така - времето за подаване на документи за финансова помощ наистина е по-малко, но такава се отпуска и на деца, приети след първото класиране, като няма ограничения за процента на помощта. Процентът на помощта реално не зависи от това на кое класиране е прието детето.
Има 3 пълни стипендии, които могат да се получат само от приетите на първо класиране, защото са обвързани с допълнителен изпит - есе, който се провежда преди второто класиране.

# 1 286
  • Мнения: 2
В сайта на колежа има примерен тест...   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
 
ще може ли да ми пратиш линк ?  bouquet  bouquet Hug

# 1 287
  • Мнения: 2
Едни прости тестове за интелигентност ще ви свършат работа. Но поставяйте по-ограничено време, за да трябва детето да се научи бързо да отсява по-лесните задачи, да ги отмята първи, после да се връща и така. Докато на мен на изпита ми оставаше време и да блея, на някои не им стигаше дори да погледнат последните 4-5 задачки, а те понякога не са за изпускане - изключително лесни.
Преценете и тактиката си - не знам дали още за грешен отговор се взема точка, а за неотговорен не се взема нищо, но ако е така пробвайте да оценявате тестовете по този начин и да прецените кое ще е по-добре.
Задачите са математика, фигурки за въртене или познаване на последователност, отношения между дадени думи..такива из нета и по книжарниците - бол. Можете да ползвате и платена подготовка, но никак, никак не е задължителна.

прости задачи ? когато бяхме в колежа на обиколка ни дадоха примерен тест и е много труден
! newsm78   . . ..

# 1 288
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
НОВА ТЕМА
ЗАПОВЯДАЙТЕ

Общи условия

Активация на акаунт