Отново катастрофирала линейка в София

  • 4 311
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 662
Отново инцидент с линейка в София-още се изясняват причините, но една от версиите е отново автомобил, който не и е дал предимство.Преди няколко месеца поради същата причина лекар загина.Аз лично съм на мнение, че винаги трябва да се два път на колите със специален режим /пожарни, линейки и т.н./, особено, когато са пуснали съответната сигнализация. Редовно виждам шофьори, които съвсем целенасочено не дават път и дори се опитват да затруднят максимално придвижването на такива коли. #Cussing out И аз съм чувала, че има случаи на злоупотребяване с дадените им правомощия, но ето-и в двете катастрофи с линейки в тях е имало човек, нуждаещ се от своевременна помощ.Толкова ли е трудно да се дръпнем встрани или да пропуснем такава кола пред нас.А, ако в линейката, например е нашето дете или друг близък??? ooooh!

# 1
  • Мнения: 4 916
Абе, то винаги се дава предимство на линейките, ама докато ги чуеш, че идват, е голям зор.
Всеки ден карам по улица, по която минават линейките (от гаража си) и да ти кажа почти никога не чувам сирените им. Да кажеш, че съм надула радиото - не е така, но просто разбирам за линейката в последния момент.

п.с. Никога не съм виждала кола, която целенасочено да не даде предимство.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://dnes.dir.bg/2008/08/21/news3310204.html

да ти кажа честно, не е много ясно, дали жената блъснала линейката е чула навреме звуковата сигнализация, а най-вече - дали е имала време да отреагира.  Thinking

Дано всички пострадали в инцидента се възстановят бързо  Praynig
И специален късмет за онкоболната   bouquet

# 3
  • Мнения: 662
Абе, то винаги се дава предимство на линейките, ама докато ги чуеш, че идват, е голям зор.
Всеки ден карам по улица, по която минават линейките (от гаража си) и да ти кажа почти никога не чувам сирените им. Да кажеш, че съм надула радиото - не е така, но просто разбирам за линейката в последния момент.

п.с. Никога не съм виждала кола, която целенасочено да не даде предимство.

Аз за съжаление съм и била в такава кола.Преди години-пътувам в такси, чуват се приближаващите се сирени на линейка и таксиджията с няколко цветисти ругатни си остана на мястото. Линейаката успя да ни заобиколи, но аз умрях от срам, дори само от факта, че пътувах във въпросната кола.Опитах се да кажа на шофьора, че не е постъпил правилно, но отново последваха няколко ругатни отправени към линейката... ooooh!
Освен това съм постоянно в движение и за съжаление, все още има много хора, които не дават път на такива автомобили. Confused

# 4
  • Мнения: 4 916
...
Аз за съжаление съм и била в такава кола.Преди години-пътувам в такси, чуват се приближаващите се сирени на линейка и таксиджията с няколко цветисти ругатни си остана на мястото. Линейаката успя да ни заобиколи, но аз умрях от срам, дори само от факта, че пътувах във въпросната кола.Опитах се да кажа на шофьора, че не е постъпил правилно, но отново последваха няколко ругатни отправени към линейката... ooooh!
Освен това съм постоянно в движение и за съжаление, все още има много хора, които не дават път на такива автомобили. Confused

Мда. Кофти преживяване, но според мен си попаднала на изключение.
Поне от това, което аз виждам по улиците, по които се движа, е изключение.

# 5
  • Мнения: 7 474
Никой нормамен според мен няма да застане умишлено на пътя на линейката ,
камо ли да я блъсне. Възможно е да не е чул сигнализацията,
ако е слушал силно музика примерно. Във всички случаи кофти работа. Confused

# 6
  • Мнения: 4 916
... Възможно е да не е чул сигнализацията,
ако е слушал силно музика примерно. ...

Достатъчно е да е карала на затворени прозорци заради климатика, а и на това шумно кръстовище...
Аз на горното кръстовище (пред СУ) така не чух една линейка.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Еми ще намали пък! Не казвам да спре, но трябва да намали, това че е специален автомобил не я прави цар на пътя- минава през натоварено кръстовище и все пак човек вози ега ти  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 7 837
Независимо, че са с предимство и включени светлини, добре е линейки, пожарни и полиция да намалят, приближавайки светофари и кръстовища, за да се избягват подобни инциденти.
Аз също, много често не чувам веднага сигнализацията, например.

# 9
  • Мнения: 662
Никой нормамен според мен няма да застане умишлено на пътя на линейката ,
камо ли да я блъсне. Възможно е да не е чул сигнализацията,
ако е слушал силно музика примерно. Във всички случаи кофти работа. Confused

Да, така е, в този случай е възможно-така или иначе чух, че още не е изяснена причината и има няколко версии.Конкретно този случай ме подсети, че все още има много хора, които дори и чули приближаващата сирена, не правят необходимото за по-лесното и преминаване. Thinking И без това в тези задръствания е доста бавно придвижването и, а като няколко пъти и препречат пътя, не ми се мисли, ако случаят е наистина спешен и изискващ максимално бързо стигане до болница.

# 10
  • Мнения: 4 916
По бТВ казаха, че леката кола е ударила линейката отзад... явно се е движила в опашката, за да се възползва от разчистения за линейката път.
В задницата на леката кола пък се е ударила друга кола... демек са били цяла редичка джигити.

# 11
  • Мнения: 411
Добре де,не ги чувате..ясно.И аз не ги чувам-прозорците ми винаги са затворени.
А не ги ли виждате?Това е бус..при това със сигнални цветове+ на кръстовище,даже и да съм на зелено,пак се оглеждам,защото има всякакви ненормалници.

# 12
  • Мнения: 662
По бТВ казаха, че леката кола е ударила линейката отзад... явно се е движила в опашката, за да се възползва от разчистения за линейката път.
В задницата на леката кола пък се е ударила друга кола... демек са били цяла редичка джигити.

Да, и това се случва често.Възползващи се от пространството, освободено от линейки, пожарни и др.Въобще всички сме много бързащи, много напрегнати, с много важна работа...

# 13
  • Мнения: 4 916
Добре де,не ги чувате..ясно.И аз не ги чувам-прозорците ми винаги са застворени.
А не ги ли виждате?Това е бус..при това със сигнални цветове+ на кръстовище,даже и да съм на зелено,пак се оглеждам,защото има всякакви ненормалници.

Ми опитай да се движиш от Коня към Ректората и да видиш линейка, която идва иззад храстите откъм паметника Левски. После пиши какво е станало.

# 14
  • Мнения: 411


Ми опитай да се движиш от Коня към Ректората и да видиш линейка, която идва иззад храстите откъм паметника Левски. После пиши какво е станало.
МИ...при първа възможност ще опитам,само трябва да се съгласувам с линейката Tired
Местата с ограничена видимост,предполагат намаляване на скоростта,спиране и постепенно изтегляне,независимо от регулацията на движението там.
Оправдания много-точно толкова ,колкото и поразени животи.
Факти:българският шофьор е нагъл до безобразие.И това което си цитирала от бтв е достатъчно показателно.

Общи условия

Активация на акаунт