Искате ли медиите..?

  • 2 465
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 759
Боже, като ви чете човек ще реши, че не купувате вестници, не пускате радио или телевизия...
                      И ще е прав  Peace! Вестници не купувам близо 15 години, пък и преди това купувах предимно такива с вицове. От радиата слушам само 'БГ радио', в което общо взето няма новини, а телевизионните новини ги пропускам целенасочено от 7-8 години.
                      По темата: отдавна съм решила, че би ми било меко казано неприятно да ми се случи подобно нещо, поради което съм си забранила да гледам чуждите трагедии.

# 31
  • Мнения: 649
Не, не искам!!! А съм супер възмутена от БТВ как можаха да изцепят това с бащата на Емануела. Да разбирам,че е ако е пипал от тези пари е постъпил ужасно, но в крайна сметка БТВ направиха така, че никой сега няма да праща пари за момичето. Дано се чувстват добре, защото много и помагат!!

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Снощи ги слушах новинита на БТВ. Най-после казаха нещата такива, каквито са - "има подозрения, че е харчил от парите...". А първите дни го изкараха едва ли не доказано, подпечатано и влязло в сила.

Вестници не купувам, от радиата слушам само Хоризонт (там поне неси падат по кървавите истории), а на моменти и новини не гледам точно заради кървищата и депресивните новини. Като гледам, май изобщо ще откажа и тях. Интересуват ме само политическите и икономическите новини.

# 33
# 34
  • София
  • Мнения: 38 476
Журналистите учат ''журналистическа етика" в университета.
Има и етичен кодекс на журналиста, приет уж от всички.
После идва реалността.
Изкривена през окото на камерата.

# 35
  • Мнения: 4 892
Понякога не питат искаш или не, друг път няма значение дали искаш, зависи от ситуацаията, ако е замесена обществена фигура и проблема е обществено значим. По-интересни са тези, които сами се предлагат с личните си "драми", аз не бих!

# 36
  • Мнения: 2 018
Не бих искала да се тръби, но медиите се съобразяват с публиката.
Лошата новина е добра за медиите, защото се слуша с интерес от хората /от повечето хора/  Tired.
Аз съм против да се коментират подобни случки /като с Мануела/. Но пък от друга страна как щяха да се съберат пари за лечението И?

# 37
  • Мнения: 1 479
Не. StopАко исках през 1999-та щях да "спретна"голям обществен скандал.Доста мислих и се отказах.

# 38
  • Мнения: 575
Не, разбира се.

# 39
  • Мнения: 5 539
Повдига ми се от новинари, които още преди да кажат "Добър вечер!", бързат да ни информират за поредната катастрофа с незнам си колко жертви. И това е всеки ден, няма ли с какво друго да ни занимават, това ли е най-важното, дет се вика?! Ако ми се чете бюлетина на МВР, сигурно мога да го намеря и да си го прочета онлайн /макар че що за мазохист трябва да съм/.
Имам чувството, че от ден на ден централните новини на телевизиите стават все по-жълти, евтини и пошли.
И не мога да разбера каква е причината Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 312
По БНТ веднага след катастрофата със самолета в Мадрид имаше пряка връзка с наш кореспондент.
Поне 2 от въпросите на водещият новините бяха:
"Какви са настроенията в Мадрид след катастрофата?" и
"Каква е обстановката по улиците на Мадрид след новината?"
Баси въпросите ooooh!
Каква може да е обстановката?
Еуфория и денонощен купон Sick?
Адски малоумен репортаж Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт