Крушунските водопади?

  • 20 564
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
 Интересува ме има ли хубаво място където да се  отседне наблизо? Ако някой е ходил и има координати, моля за помощ.  И още нещо, подходяща дестинация  ли е за малки деца?

# 1
  • Мнения: 11 747
Аз ще ходя след 10 дни, но без преспиване. Записвам се да прочета подробности за маршрута, терена и т.н. Иначе съм чела, че пътеката е съвсем лека и не е проблем за деца, но все пак трябва да вървят час и половина, моля поправете ме ако греша, казвам какво съм чела.  Peace

# 2
  • Мнения: 856
Може да се спи в гостоприемницата, която е в началото на екопътеката.  Реновирана е, изглежда добре. Ние не сме отсядали, само хапнахме в ресторанта.
 http://www.maarata.com/?act=host

# 3
  • Мнения: 719
От сумати време се каним да посетим това местенце, че ни е и близо Embarassed...
Записвам се да следя.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Мъжът ми два пъти ходи през май месец и много му е харесало.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много е готино и красиво там...
За жалост все по-комерсиализирано и замърсено става там... Народа умрЕ да отиде там с дисагите с манджи и да седне да яде  Sick

За много малки деца не е... Има места, на които трябва много да се внимава... Стръмни и опасни.
Малчо беше на около 4г., когато го заведохме. Баща му го носеше на няколко места.

За спане - не знам. Ние спим у свеки, която живее наблизо.

# 6
  • Мнения: 11 747
Шани, също и други, които са запознати, кажете ми - туристическата пътека покрай водопадите се изминавала за 1час 30 мин. бавно ходене, но не разбрах, това в 2-те псоски (отиване и връщане) ли е или само в едната посока и има още толкова на връщане?
От Ловеч бързо ли се стига до там и има ли табели за селото Крушуна, изобщо ще се ориентираме ли успешно само по карта, нямаме друга информация.
Трябва да сме доста стегнато организирани, защото няма да имаме много време.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
pina, не знам за табелите. Мен ме водиха местни. Возих се кат' куфар.
Може би час и половина, до 2ч. и в двете посоки. Но там не е точно пътека, а са мостчета и мостове и стълби и кози пътечки. Трябва да се разминаваш със слизащи-качваща си, да внимаваш да не се подхлъзнеш и така. та не може да се каже с точносто, колко време би ви отнело. Мен ако питаш си отделете 1/2 ден. За да не бързате, да сте внимателни и да имате достатъчно време за снимки, които убедена съм - няма да устоите да не си направите. Няма такъв цвят вода... нещо от порядъка на преливащо се синьо-зелено...


И още една...  и пак...

# 8
  • Мнения: 11 747
Мерси, Шани!  Peace
Снимки съм виждала, аз, доста от нета и затова много ми се ходи, още от миналата година го плануваме.
Сутринта ще тръгнем от Варна и предполагам, че до 11ч. ще сме в Ловеч и искам да се разходим за около час, че никога не съм била там, а искам да видя покрития мост на Колю Фичето. После тръгваме към водопадите и ги разглеждаме. До към 19ч. най- късно ще трябва да сме в София.  Thinking  Хубавото е, че ще е ден през работната седмица и да се надяваме придвижването да се получава бързо и безпроблемно, също на водопадите, дано да има по-малко хора по това време.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
pina, може би е по-добре да стигнете направо в Крушуна. И чак после Ловеч: моста и Вароша. А какъв хубав зоопарк имат... Идеята ми е да сте сред природата до ранния следобяд. В града, дори да завали и да се смрачи, все ще можете да се приютите нейде.
Абе не е лошо да се огледаш за нощувка в Ловеч  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 9 817
И аз,pina ,бих те посъветвала първо да минете през Крушуна и после в Ловеч.И зоопарка е наистина чудесен. Peace
Ние от Плевен до Крушуна стигнахме за около 40мин.Доколкото се ориентирам/а аз принципно съм зле с ориентацията Mr. Green/,много по на път ви е идвайки от Варна да минете през водопадите.Довечера ще питам и мъжа ми,той ги знае тези пътища.
Иначе мястото е много красиво,да.Но не бих казала,че е подходящо за преход с малки деца.Ние ходихме,но не се изкачвахме много нагоре,само в началото.Мостчетата и пътечките са тесни и нанагорни/ако съществува такава дума Laughing/.

# 11
  • Мнения: 11 747
Благодаря за съвета, ще разгледаме пак картата и може да минем наобратно. Там са малки пътчета и на картата е едно, а в действителност може да има изненади. Ще чакам подробности Валенце!  Simple Smile

Нощувка няма да имаме в района, аз го мислих така, ама нямаме време. Все ще се справим, пък и в движение ще видим на къде ще задуха вятъра. До зоопарка няма да стигнем със сигурност, макар че и аз съм чела добри отзиви за там. То от варненския все ще е по-хубав, че нашия тука е направо тъжен....

# 12
  • София
  • Мнения: 9 817
Пина,естественно с моето чувство за ориентация съм те заблудила Embarassed.Питах мъжа ми-и неговото мнение е,че първо минавате през Ловеч и продължавате после за Крушуна. Peace

# 13
  • Мнения: 11 747
Мерси! Това е важно, защото все пак друго е човек, който познава пътищата в района!
Ще пиша като се върна, каква сме я накъдрили, но трябва да успеем. Сутринта ще тръгнем рано-рано.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси! Това е важно, защото все пак друго е човек, който познава пътищата в района!
Ще пиша като се върна, каква сме я накъдрили, но трябва да успеем. Сутринта ще тръгнем рано-рано.

Ако тръгваш от Варна и региона...
Първо ти се падат водопадите, после Ловеч. Говоря да минете през Бяла, а не през В. Търново.
Бяла - Левски - Летница - Крушуна - Александрово - Ловеч.

Ако има пътуващи от запад на изток, тогава 1во е Ловеч, който аз обожавам  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт