Общо събрание на СНБМ 2008

  • 12 495
  • 227
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497

Направила съм разпечатка на първа страница на сайта, от която се вижда, че на 27.8. съобщението за ОС е било там. Това трябва ли?  newsm78

Добре е, въпреки че надали би се явило валидно доказателствено средство Wink Все пак дълбоко се съмнявам, че някой би оспорил по съдебен ред изпълнението именно на това изискване.

Май дружно трябва да ти благодарим, Тони, че оправи съобщението в сайта.  Аз лично изключително много се радвам да го видя там в този му вид!

# 16
  • Мнения: 1 828
Прескачам набързо. Малката реве в татко си..
Благодаря на всички за редакциите и бързата реакция.   bouquet  bouquet
 За съжаление аз за 27 знаех, копие от поканата нямах. 

Давайте по същество, ако има предложения за това какво да се обсъжда още по време на събранието.

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
по т.3 от поканата /избор на гл.счети, отговорник за членовете и говорител/ има ли конкретни персонални предложения? /Вероятно е добре да се запознаем с писмените материали по дневния ред, за к в поканата пише, че "са на разположение на членовете в седалището на сдружението."/
Мисля, че тр да се обсъди и медийната политика на сдружението, като цяло.
Също въпросът с пощата./спокойно се включва в т.6 Други/

Кой се е ангажирал да регистрира членовете и техните представители за участие?

Ако се сетя друго ще допълвам.

# 18
  • Мнения: 5 401
Искам да предложа две неща за обсъждане:

1. Отношението към кандидат-членовете:

Мисля, че е резонно да се провежда предварителна среща на живо преди да кандидат-членът да получи одобрение за членство. Идеята ми е не е за някакво отегчително или пък изпитателно интервю, а за приятелска среща, в която нашия човек да разкаже няколко думи за СНБМ; за постигнатите цели; за проектите, върху които работим; за начина, по който общуваме и т.н. Също така на живо кандидатът да разкаже повече за себе си, с какво може да помогне и кога, с какви ресурси разполага, за да имаме някаква реална представа кой стои насреща ни, т.е. някакъв психопрофил на човека. И най-важното - бъдещият член да бъде мотивиран да работи!

Предложението ми е свързано от една страна с липсата на човешкия фактор при одобрение на кандидатите. На хартия нещата изглеждат едни, а както се вижда, в реалността се получава друго. Имам предвид някои скорошни случки. От друга страна на предварителната среща новият член би могъл да се "надъха" допълнително и да се зареди с ентусиазъм - нещо, което мисля, че ни липсва в момента.

2. Връзката м/у координаторите на проектите, председателя, зам.-председателя, ПР:

На общата среща преди няколко месеца предложих координаторите на проектите да резюмират на председателя / зам.-председателя особеностите, проблемите, подробностите, така че зам.-предс. да е в час и да не се налага да участва активно във всички теми, тъй като това е непосилно. За връзките с медиите, тъй като това ни е проблем, председателя / зам.-председателя и координатора да се стиковат, така че да са взаимнозаменяеми при подходящ момент за изява, среща, кръгла маса и т.н.

Ако дай Боже скоро "назначим" ПР, съответно той ще получава също това "инфо".

От една страна така ще запълваме дупките когато хората са в отпуска, от друга натовареността няма да е само върху председателя / зам.-председателя.

# 19
  • Мнения: 2 388
Аз също имам предложение.

Гледам, че в пощата още седи моя списък с имена за гласуване по длъжности. Моля всички да допълват, за да може 1 седмица преди срещата да има яснота - от една страна кой за какво е предложен и от друга членовете да имат време да помислят за кого и как ще гласуват. Това е много важно и от гледна точка на онези, които няма да присъстват физически, но ще упълномощават други за гласуването.

Моля ви направете го, защото вероятността и мен да ме няма на 28-ми клони към 90%

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
 Искрено се надявам този път протоколът да е точен и изчерпателен, вкл. изказванията на всеки отделен член. Така ще са ясни аргументите на хората и мотивите за приемане или отхвърляне на всяко предложение, както и решенията, подлежащи на изпълнение, лицата поели отговорност за това и т.н.

Понеже при настоящата ситуация се съмнявам, че сред нас ще се намери доброволец, к би се нагърбил с тази нелека задача, предлагам да "наемем" протоколчик. От Летния празник останаха пари, с част от които може да заплатим тази услуга.

# 21
  • Мнения: 3 336
Саня, мила, виждам, че си чела и препрочитала устава многократно и тъй като имам наистина оскъдно време, може ли да ми припомниш за упълномощаването, пълномощното писмено и нотариално заверено ли трябва да е или?

Предварително ти благодаря, ще ми спестиш много Hug

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Няма изискване за нотариална заверка.

Имам и предложения за промени в Устава, но мисля, че на това ОС времето няма да ни стигне, търпят отлагане до следващото.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 259
И аз не съм се включвала от много време, но на ОС ще гледам да дойда.  Peace

# 24
  • Мнения: 3 336
Мерси, Саня Hug Значи само писмено ще свърши работа.

# 25
  • Мнения: 5 401
Не знам дали този пост е за тук или за Инициативи, но понеже се четат и двете теми, ще го публикувам в тази:

Какво става с Влади и с нашия сайт?! Някой пробвал ли е да се свърже с нея след летния празник? Предстои отново да търсим спонсори за кръглата маса. Нямаме начин да качваме банери, да променяме нещо по сайта, освен текстове. Без нея сме с вързани ръце.  Confused

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Искрено се надявам този път протоколът да е точен и изчерпателен, вкл. изказванията на всеки отделен член. Така ще са ясни аргументите на хората и мотивите за приемане или отхвърляне на всяко предложение, както и решенията, подлежащи на изпълнение, лицата поели отговорност за това и т.н.

Понеже при настоящата ситуация се съмнявам, че сред нас ще се намери доброволец, к би се нагърбил с тази нелека задача, предлагам да "наемем" протоколчик. От Летния празник останаха пари, с част от които може да заплатим тази услуга.

Надявам се да обсъдим това мое предложение преди ОС. Конкретно предложение нямам. Има фирми, к се занимават със стенографиране и пр. Идеята ми е протоколът да се пише на комп - в офиса на Силвето има ли подходящ?

От Влади май "ни вест, ни кост".

# 27
  • Мнения: 5 401
... От Влади май "ни вест, ни кост".

Инфо от профила:

Последно Активен: 02 септември 2008, 09:17:30

Вижда се и че е поствала тук-там из форума... А каква е причината да не е активна и при нас????  newsm78


За протоколирането нямам нищо против!  Peace

# 28
  • Мнения: 1 828
Искам да предложа две неща за обсъждане:
Много съм съгласна с изказаните предложение и подкрепям да се включат в дневния ред.
Относно 2. Връзката м/у координаторите на проектите, председателя, зам.-председателя, ПР: - във вътрешните ни правила, гласувани на миналото ОС е залегнало изискването всеки координатор да прави отчет за работата на звеното на всеки 3 месеца, като идеята беше именно така да се информират всички за напредъка и различните дейности. Другото изискване беше координаторите на отделните дейности да информират в общата тема за развитието. В тая връзка предлагам да изчистим механизмите за предаване на информацията вътре в сдружението.

# 29
  • Мнения: 5 401
Искам да предложа две неща за обсъждане:
Много съм съгласна с изказаните предложение и подкрепям да се включат в дневния ред.
Относно 2. Връзката м/у координаторите на проектите, председателя, зам.-председателя, ПР: - във вътрешните ни правила, гласувани на миналото ОС е залегнало изискването всеки координатор да прави отчет за работата на звеното на всеки 3 месеца, като идеята беше именно така да се информират всички за напредъка и различните дейности. Другото изискване беше координаторите на отделните дейности да информират в общата тема за развитието. В тая връзка предлагам да изчистим механизмите за предаване на информацията вътре в сдружението.

Мдаа. Общото ми впечатление е, че комуникацията в това отношение ни е малко тромава и съответно неефективността печели. Без да искам да наскърбя когото и да било, защото, обичам ви всички, има неща, които можем да подобрим в това отношение...

За избор на гл. сч. - питах мъжа ми дали няма да иска да поеме тези неща, но той е толкова натоварен, че се засичаме само в леглото, минути преди да отплуваме в страната на сънищата...

За стенографирането - ще търсим ли оферти??

Общи условия

Активация на акаунт