Мога ли да го науча да става по-късно?

  • 1 774
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Още от бебе синът ми е ранобудник.Най-късно в 6,30 е буден и иска да става.През седмицата някак се преживява,защото баща му се събужда по същото време за работа,но през почивните дни е някакъв кошмар.Опитвам се да го заиграя,за да не отива да буди баща си в другата стая,но той започва да реве и с това шумът става още по-.голям.Слагах играчки в  леглото-не става.Или не ги поглежда,или започва да ръмжи за гърне и тогава трябва да стана.Опитах да го приспивам пак-невъзможно.Слагах го вечер по-късно-странно,но колкото по-късно си лягаше,толкова по-рано ставаше сутринта.Опитвам аз да си лягам по-рано,за да успявам все пак да се наспивам,но не винаги е възможно.Все пак имам и домакинска работа,а и съпруг,на когото поне от време на време да обръщам внимание.Та въпросът ми е-има ли някакви други хитринки,които не съм пробвала,за да го излъжа да поспива поне малко по-докъсно сутрин?Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 9 973
записвам се за следене
ставаме в 6ч.,а вечер си лягам в 9ч. за да се наспивам ooooh!
прохожда,кръста ме боли и не ми до никой Laughing

# 2
  • Мнения: 481
И аз се записвам,защото и ние ставаме рано и съвет немога да дам,но с радост бих приела Hug
Опитвах по късно да го слагам,но е вярно-че колкото по късно го слагам-пак си става по едно и също време Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 983
Лелее, доста ще се съберем с този проблем  ooooh! Аз също не виждам решение  Thinking Моя бонбон също към 6 часа е събуден. При него проблема е, че ходи на ясла и като стане толкова рано, към 11 вече му се додрямва и там се чудят какво да го правят   Tired

# 4
  • Мнения: 1 187
Аз не знам дали е възможно да го "научиш". Докито ми каза, че просто детето   си е такова (активно - да не кажа хипер-) и ще започне да спи на три годинки. Вече спим до 7 часа и съм доволна, иначе ми ставаше в 5.30. Ако някой знае метод да го накарам да спи повече, цял живот ще съм му благодарна.

# 5
  • Мнения: 8 207
При нас вършеха работа оставените от вечерта играчки в леглото. Само че Виктор от бебе спи сам в стаята и си беше свикнал като се събуди да се заиграва и да чака ние да отидем при него. През седмицата заради яслата ние го будим, но през почивните дни се буди преди нас. Пее си и разглежда книжки поне половин час преди да му стане скучно и да започне да ни вика.

# 6
  • Мнения: 851
Момичета преди време и аз бях също като вас! Напълно ви разбирам. В момента не можете да направите нищо. Съжалявам, но и аз не успях. Нещата станаха по-добре сами като тръгна на ясла. Там спят до 15,30, после играят, говорят си и страшно се уморяват. В 9 спим прави. Laughing А сутрин едвам отлепя към 8 без нещо, за да я оправя. Уикенда си поспивам до 8 и аз Party Ноооо трябва да поизчакате. А колкото по-големи стават толкова до по-късно спят. Това е светлината в тунела Mr. Green

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз съм с обратния проблем. Малкия никога не е бил от поспаливите. Вечер с хиляда уговорки си ляга в 10 и заспива чак към 11. Няма никакво значение дали е спал на обяд или не. Не оказва влияние и дали е играл повече или не. Просто не ще да заспи и това е. Слагала съм го и по рано, но той си дърдори, върти се и пак заспива в 11. Естествено сутрин иска да си поспива до 8-9, но трябва да става в 7. Скоро и на градина ще тръгва и направо не знам как ще го будя. Та ако някой пък има рецепта как да го сложа да легне по рано... и съответно да стане по рано...

# 8
  • Мнения: 227
А ние пък имаме обратния проблем - лягаме твърде късно, към 01:00 ч. през нощта (в най-добрия вариант), а понякога и в 3-4 часа #Crazy). Пробвала съм да не я приспивам през деня много и най-вече към вечерта, но не. Все едно и също. А сутрин спим до 11ч. ooooh! newsm78... а иначе не е гладна или жадна, като й давам не иска, а само да играе и да говори желае... и това е така с късното лягане от както се е родила... newsm78

# 9
  • Мнения: 4 111
И при нас беше така, ставаше дори в 5-5,30 по едно време, нормално към 6, най-късно до 6,30, а сега става в 6,30-7. Държала съм го до късно, давала съм мляко доста късно, нищо не помогна. Научих се да лягам рано, за да се наспивам, а ако остана до късно, за да видя мъжа си на другия ден си доспивах следобяд с малкия.
Дори смяната на времето не промени нещата за дълго.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Не знам, може да е късно, пък може и до дете да е...
Моя бебок преди 9 не става. По някога се буди в 8'30, че даже и в 8. Ама си знае, че преди 9 не се става - и точка. Ако много протестира, влизам при него, слагам го да легне отново, давам му бибата и му казвам, че е рано. Като беше малко бебе, борбата беше за 8 и така... постепенно, май, стана... аз в 6 не бих ставала - не съм и в състояние, в 6 съм противна и зла, никой край мен не може да стои... та и дечко май е разбрал, че мама е добричка като се наспинка, иначе е противна...  newsm78

# 11
  • Мнения: 187
Момичета преди време и аз бях също като вас! Напълно ви разбирам. В момента не можете да направите нищо. Съжалявам, но и аз не успях. Нещата станаха по-добре сами като тръгна на ясла. Там спят до 15,30, после играят, говорят си и страшно се уморяват. В 9 спим прави. Laughing А сутрин едвам отлепя към 8 без нещо, за да я оправя. Уикенда си поспивам до 8 и аз Party Ноооо трябва да поизчакате. А колкото по-големи стават толкова до по-късно спят. Това е светлината в тунела Mr. Green
Така беше и при нас smile3521. Сега съботите, неделите и когато не е на градина си поспива до 9.30-10.00
И аз все се питах, кога ще дойде времето на късното ставане, нооо търпение му е майката.

# 12
  • Мнения: 2 197
Аз не знам дали е възможно да го "научиш". Докито ми каза, че просто детето   си е такова (активно - да не кажа хипер-) и ще започне да спи на три годинки.
Ставането няма нищо общо с активността! Дъщеря ми е едно от най-активните деца, които познавам. Не може и за секунда да се спре. Въпреки това от бебе спи до късно (9.30-10.00). Ляга си към 23.00 часа. От както тръгна на ясла започна да се буди в 8.00 с неудоволствие. Събота и неделя ако ни оставят (имам предвид ремонти, клаксони, аларми и др. под) спи до по-късно.
Така че си е въпрос до дете. Моето беше перфектно бебе, никога не се е будило нощем. Но определено активността не е предпоставка за ранно ставане. Познавам доста спокойни бебета и деца, които стават също абсурдно рано.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъщеря е толкова палава и енергична-няма спиране.Вечер заспива в 8.30,а сутрин се буди в 8.00.....спи цяла вечер без да се пробужда

# 14
  • Мнения: 953
Запис,
моето детенце, ако не си легне в 20:00 ни прави на луди, то е рев мрънкане.
Сутрин спи обикновено до 6:00, няколко пъти се е случвало да стане в 7:00.

Общи условия

Активация на акаунт