време е за зимнина

  • 77 352
  • 204
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 572
.......
врелият сок пълниш в добре загрети бутилки/бурканчета (затоплят се във фурната, важно е да са напълно сухи, както и капачките), затварят се и се обръщат.

Благодаря  Hug А аспирин слага ли се?

# 151
  • Мнения: 5 001
Благодаря ти!   bouquet

# 152
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Благодаря  Hug А аспирин слага ли се?

виж сега, това е доматен сок за готвене, не за изтрезняване. Wink
не се слага. всичко си е натурално.

аз не приготвам храни с лекарства  Crossing Arms

# 153
  • Лондон
  • Мнения: 403
Искам печени чушки със сол.Колко време трябва да се стерилизират бурканите?

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 12:55 от E206

# 154
  • Мнения: 1 269
Търся една рецепта за туршия с червени чушки(цели), чесън, кервиз, копър, олио, сол, захар...Нещо такова беше Hug! Преди години я хапнахме у една колежка и даже си бях записала рецептата. Колежката се пенсионира, а рецептата съм я загубила ooooh!.
Не се стерилизира.

# 155
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Аз пък съм решила само печени мариновани чушки да направя. Това най-се котита вкъщи. Ако някой зне рецепта по възможност без стерилизиране ще съм много благодарна.  Hug
Във фризера имаш ли място?Там ги  слагам аз.За по-сигурно в 2бр.пликчета/изчистени,обелени/готови за консумация.И малко място заемат.
А как да съхраня сурови чушки във фризера?

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз пък съм решила само печени мариновани чушки да направя. Това най-се котита вкъщи. Ако някой зне рецепта по възможност без стерилизиране ще съм много благодарна.  Hug
Във фризера имаш ли място?Там ги  слагам аз.За по-сигурно в 2бр.пликчета/изчистени,обелени/готови за консумация.И малко място заемат.
А как да съхраня сурови чушки във фризера?

Изчистваш чушката и я нареждаш в пликове.

# 157
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Така май много място ще заемат. Една позната преди време ми беше казала как, но забравих.  ooooh! Нещо една в друга се нареждаха... Непомня.  Tired

# 158
  • Мнения: 1 269
Аз замразявам чушките по 3 начина. Първия е като натривам вътрешността им със захар и сол, изчаквам една нощ да поумекнат и ги сплесквам една до друга в найлонови пакетчета.
Втория начин е като ги бланширам за малко в подсолена вода смо колкото да станат жилави и пак в пликчета.
Третия и най-любим мой начин е като изсипя безразборно всичките изчистени чушки за една нощ във фризера да замръзнат. на другия ден ги оставям леко да се размразят и си стават жилави за по-лесно притискане една до друга в пакетчета. При последния начин не изтича никаква течност и като ги готвя през зимата си стават като пресни.
Успех!

# 159
  • Мнения: 580
Търся една рецепта за туршия с червени чушки(цели), чесън, кервиз, копър, олио, сол, захар...Нещо такова беше Hug!

И аз се записвам за тази рецепта!

# 160
  • Мнения: 577
        pazzza     Grinning    Ммммммммм може би ,защото сме от Пловдив и на мен това са ми любимите технологии........... Peace

# 161
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз замразявам чушките по 3 начина. Първия е като натривам вътрешността им със захар и сол, изчаквам една нощ да поумекнат и ги сплесквам една до друга в найлонови пакетчета.
Втория начин е като ги бланширам за малко в подсолена вода смо колкото да станат жилави и пак в пликчета.
Третия и най-любим мой начин е като изсипя безразборно всичките изчистени чушки за една нощ във фризера да замръзнат. на другия ден ги оставям леко да се размразят и си стават жилави за по-лесно притискане една до друга в пакетчета. При последния начин не изтича никаква течност и като ги готвя през зимата си стават като пресни.
Успех!
Извинявай,би ли пояснила по подробно за 3 начин на приготвяне и съхранение,че не ми стана много ясно Rolling Eyes
И по този начин на съхранение за какво ги ползваш през зимата ThinkingМисля си ако са за пълнене,малко не ми е ясно как ще стане.....или за бюрек,салата.... newsm78

# 162
  • Мнения: 577
Изчистваш ги,измиваш -след това  в найлонов плик ги слагаш във фризера за 24 часа.След това ги изваждаш `те вече са поомекнали` след като са се размразили ------ сортираш по бройки в пликче   и отново във фризера.Аз ги използвам-за пълнене.

# 163
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Добре де,не се ли сплескват след повторното слагане във фризера......доколкото разбирам,след като ги извадиш,леко се размразяват,после нареждаш в плик по 15 бр.примерно,и пак слагаш.После не ми е ясна как ги пълниш примерно с кайма,щото нали когато ти трябват и ги извадиш те са камък,поизчакваш да се размразят ли?И нали като се размразят стават едни меки не ти е работа ooooh! ей тук с пълненето не ми е ясна работата Thinking

# 164
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Изчистваш ги,измиваш -след това  в найлонов плик ги слагаш във фризера за 24 часа.След това ги изваждаш `те вече са поомекнали` след като са се размразили ------ сортираш по бройки в пликче   и отново във фризера.Аз ги използвам-за пълнене.
pazzza, Жужи   bouquet
Благодаря ви момичета!  Още утре ще свърша тази работа.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт