Такса присъединяване - кой я плаща? Инвеститора или купувачите

  • 5 115
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако го купуваш след акт 16 ясно, че плащаш колкото пари сте договорили, а всички такива неща - електро, парно, ако има, вода, вече са "си там", т.е, всичко е готово.
Ако купуваш... участие - в кооперация - и заплащаш разни неща на части - виж какво пише в договора ти.
Ако купуваш "готов продукт" с предварително заплащане - на цялата или частично - цена - отново виж какво пише в договора.
Преди акт 16 формално жилището се води необитаемо и не би следвало да се използва ток от живущи, а само от инвеститора, за строителни работи.


черно лале, данъците се дължат от вас от момента, в който сте станали собственици на земята. Ако през въпросните 2 години собственик на земята е била фирмата - инвеститор, дължи ги тя. Ако, обаче, собственици сте били вие, а фирмата е била само изпълнител на строежа, парите дължите вие.

# 16
  • Мнения: 342
Искам да попитам собствениците на новопостроени жилища кой плати при вас Такса присъединяване към енергото. При нас инвеститорът иска по 980 лв. на апартамент. Това били наши задължения и ако не си ги платим ще ни спре тока. Тази такса я разпределя само между апартаментите без гаражите, защото те не са продадени все още /има проблем с влизането в подземния паркинг/. Дайте съвет! Има ли някакви законови разпоредби кой плаща тази такса? От разговори с познати новодомци никой не е плащал такава таса.
Егати обира! #Crazy На нас не са ни искали пари за такава такса. Инвеститора беше покрил тези разходи, само прехвърлихме партидите на наше име.
А в договора има ли клауза, уточняваща как ще се разпределят тези суми?

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 620
Ще следя  темата преди  няколко дни ни дадоха ключовете  има акт 16  newsm78 ,но  след 20 дни ще има ток .Да видим как ще е при нас  Thinking

# 18
  • Мнения: 4 300
Кати, големи глупости пишеш.

По темата- ние имаме Акт 16, но нямаме постоянен ток. Обаче Енергото и строителя нещо се дърлят, вече месец мина от А16, а ток няма, което ми пречи ( не ми се пренася без асансьор, на 4я етаж сме). Засега никой не е казал нищо за пари, но ми е чудно какъв точно е проблемът. Нали за да се даде А16 трябва всичко да е нмаред, в т.ч. и трафопоста, електромери, такса присъединяване и т.н.?

# 19
  • Мнения: 1 152
Първо получихме разрешение за ползване и до 2 месеца имахме и битов ток. Нищо не сме плащали, но явно строителите така си измиват ръцете. Тези такси по присъединяването са доста солени и искат да си ги спестят, измамниците! ooooh!

# 20
  • Мнения: 4 300
Ох, Сасано, като те прочетох и ми олекна. 2 месеца- аз си мислех че по бързо става и се притесних, че нашите ни мотаят нещо.

# 21
  • Мнения: 1 152
Ох, Рокси и аз се бях притеснила и скъсвах телефоните. И аз мислех, че веднъж получили разрешението за ползване - мъките свършват, но не е точно така. Така и не разбрах кой лъже. Електрото ми казваха, че техниците са заети и не можели да поставят толкова много електромери наведнъж. После ги поставиха и чакахме за бели номера. А строителят казваше, че дори и рушвети е платил само и само по-бързо да се придвижат нещата. Но сега знам от мои близки, че дори и прословутите Контракт сити не пускат веднага битов ток с разрешението за ползване. Така, че очаквай развръзка.  Wink

# 22
  • Мнения: 161
След получаването на разрешението за ползване (акт 16) хрантутниците от енергото трябва да дойдат и да свържат таблото в блока ви с трафопоста. При нас във варна това го правели само във вторник(останалите дни си чешат мад..рите сигурно) два пъти идваха и  двата пъти им беше много студено, та на третия като се разгорещих, като се развиках свършиха работата за 30 мин.
Всичко може да ви е платено, и всички документи да са наред, но понеже са частна компания никой не може да ги задължи да стане в някакъв срок.
По същия начин е и с водомерите - трябва да се отворят всички ап. в един и същи ден за да дойдат да пломбират и засекат всичко и да ви пуснат отделни партиди и то след като имате акт 16.

# 23
  • Мнения: 4 300
Водомерите са ни пломбирани, имат и номера. Надявам се, че поне това е наред.

# 24
  • Мнения: 674
Кати, големи глупости пишеш.

По темата- ние имаме Акт 16, но нямаме постоянен ток. Обаче Енергото и строителя нещо се дърлят, вече месец мина от А16, а ток няма, което ми пречи ( не ми се пренася без асансьор, на 4я етаж сме). Засега никой не е казал нищо за пари, но ми е чудно какъв точно е проблемът. Нали за да се даде А16 трябва всичко да е нмаред, в т.ч. и трафопоста, електромери, такса присъединяване и т.н.?

Все едно аз съм го писъла Peace За сега нищо не са ни искали и дано не ни и искат,че тогава вече скандала им е готов Mr. Green Еми така де,преди 1 месец ми заявява,че трябва да му дадем след 2 дни 2500лв за парно ако искаме е това в последният момент ли се казва бе майка му стара Whistling

Общи условия

Активация на акаунт