Трябва ли да се доизцеждам?

  • 939
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте момичета!
Аз кърмя на поискване,което вече стана почти на три часа включително и през нощта, давам на всяко хранене една гърда!Гърдите вече от близо 15 дни не ги чуствам напрегнати(само ако през нощта объркам и дам една и съща гърда на две поредни кърмения) Това малко ме притесни дали му стига храната, но за 12 дни е наддал 700гр значи притесненията са ми били напразни Grinning
Е на това положение докторката ми каза че трябва да се доизциждам,дали да го правя?Срах ме е от свръх лактация,а от друга страна ме е страх да не започне да не му достига храната ако не го правя!Да му се невиди от както съм забременяла все се притеснявам за нещо!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 661
Няма нужда да изцеждаш, гърдите ти вече произвеждат мляко, колкото е нужно на бебето. Ако то изглежда доволно, значи кърмата му стига. Освен ако не смяташ да замразяваш кърма /което е безмислено ако си постоянно с бебето/, така ще предизвикаш само хиперлактация. Аз от такова изцеждане сега имам да изхвърлям доста замразена кърма, която вече е с изтекъл срок, а и детето ми от 7 м. отказа да пие кърма от шише, чакаше ме да се върна, за да суче.

# 2
  • Мнения: 2 401
Аз само искам да допълня, фактът, че гърдите не са напрегнати не означава, че млякото е намаляло, най-вероятно се е урегулирало според нуждите на бебето, а иначе ако в определен момент имаш притеснение, че може на бебчо да не му стига, просто го слагай да суче по-често, вместо да цедиш! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 58
Благодаря за отговорите момичета!Успокоихте ме!Много ми се иска да кърмя колкото се може повече!Но около мен все попадам на жени,които  не им достигала кърмата и едвам кърмили до 2 месеца!Не знам сигурно правят някакви грешки,не съм ги и разпитвала,защото не искам да се притеснявам излишно! Сигурно ,ако бях слушала педиатърката от болницата която ми каза да кърмя през три часа още от началото ,а през ноща от 10 до 7 сутринта да има само едно кърмене,което от втория месец да го махна ,:shock: най-вероятно и аз щях да имам проблеми! Много се радвам,  че една позната ме насочи към този форум,където съм прочела и получила много полезни съвети!

# 4
  • Мнения: 97
И аз ще ти кажа да не се изцеждаш.Кърмата ти в момента тъкмо се е регулирала според нуждите на детето.Точно си приключила с дискомфорта от периодично или постоянно препълване и сега излиза,  че трябва сама да си го връщаш.За да са убедени всички, че имаш достатъчно кърма.
Явно или според лекарката преливането е единствен признак, че детето ти ще е сито, или мисли, че имаш достатъчно свободно време, в което се чудиш какво да правиш.  Wink
Майтапа настрана, най-вероятно те съветва така, за да увеличиш предварително производството на мляко и да си готова да посрещнеш скоро нарастващите нужди на бебето.Това обаче ми се вижда излишно усложняване и показва недостатъчно познаване на кърменето от страна на госпожата.

# 5
  • Мнения: 72
Ако те страх, че на бебо ще му трябва повече кърма в един момент, а ти нямя да имаш трябва да знаеш, че има разни нещица, които помагат за усилване на кърмата, просто фтрябва да откриеш твоето. При мен действат доста от тях - чайчето на Хип за кърмачки, варено жито за закуска сутрин и следобед с орехи и най-вече мнооооого вода. Не веднага, но от днес за утре става работата.

Общи условия

Активация на акаунт