За бебешките шишета...

  • 2 381
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Мами, моля споделете според вас , с какви шешета е най- добре да храним беб4овците! Досега бяхме на Авент , но мисля да ги сменя със стъклени...Какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 28
Аз ползвам също шишета на Авент и не мисля да ги сменям. За мен няма разлика дали е стъкло или е пластмаса. Разликата е в това, че стъклените шишета трябва да се пазят от счупване, за разлика от пластмасовите, които не се чупят.  Grinning

# 2
  • Мнения: 4 555
Аз те подкрепям в решението ти да ги смениш. Ако не оставяш детето да си играе със шишето, не би трябвало да се притесняваш от счупване.

# 3
  • Мнения: 103
...изчетох много неща за вредните пластмасови шишета , включително и за тези на Авент....

# 4
  • Мнения: 1 195
Ние сме с Авентски. Нямам намерение да ги сменям  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
не съм ползвала стъклени и не бих заменила пластмасовите със стъклени

# 6
  • Мнения: 1 512
...изчетох много неща за вредните пластмасови шишета , включително и за тези на Авент....


Поради същата причина ( бях направо изпаднала в паника след като четох за ефекта )и аз замених авентските шишета със стъклени на Нук.Но са ми неудобни,защото не са със широко гърло,трудно се слага сухото мляко,освен това когато се разклати за да се разтвори сухото мляко тече ( не е както при шишетата на Авент),когато го наклониш е същото,изпуснах едното и го счупих.И чесно казано направо ми идва пак да се върна на авентските.Пробвай и ти със стъклени за да си по-спокойна. Peace

# 7
  • Мнения: 171
Аз моите ги смених с Bfree за водата и стъкло за млякото и съм доволна.

# 8
  • Мнения: 27 524
Ползвахме Авент, доволна бях. Ако всичко върви добре, от какъв зор да ги сменяш? Стъклените са по-тежки, чупливи, неудобни...
Да, чела съм за разните истерии за пластмасите, но не им се поддавам. Както си прецениш  Peace

# 9
  • Мнения: X
Всъщност, най-новите изследвания установяват, че пластмасовите шишета не са вредни, или поне не при нормална употреба. Това констатира FDA, както и регулаторните органи към ЕС. Най-нагло си казаха, че е било голяма доза медиен цирк. А да сте обръщали внимание, че само американци тръбят  колко е вредно?

http://www.foxbusiness.com/story/grocery-manufacturers-associati … ol-bpa-consumers/

Иначе по темата, първо ползвах Avent и бях доволна, след което смених с Bfree. Бебето си ги хареса и не мога да я върна пак към старите, нещо не се храни добре с тях и такa си останахме на Bfree.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 17:37 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 286
Поради същата причина ( бях направо изпаднала в паника след като четох за ефекта )и аз замених авентските шишета със стъклени на Нук.Но са ми неудобни,защото не са със широко гърло,трудно се слага сухото мляко,освен това когато се разклати за да се разтвори сухото мляко тече ( не е както при шишетата на Авент),когато го наклониш е същото,изпуснах едното и го счупих.И чесно казано направо ми идва пак да се върна на авентските.Пробвай и ти със стъклени за да си по-спокойна. Peace
Аз съм с два вида шишета, пластмасови за сок и вода и стъклени за мляко. Стъклените са на Камера, с тясно гърло, и за да сипвам млякото ползвам фуния, много лесно става Hug. А до колкото знам НУК имат и с широки гърла стъклени, аз имах, но малко, обаче сигурно има и големи, а те имат и ринг, който се поставя между капачката и биберона и млякото не тече, докато се разбърква.

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Аз лично замених използваните обикновени пластмасови шишета със стъклени на Чико и пластмаса B free. За първото ми дете също използвах стъклени шишета, не съм имала проблеми, не съм чупила. Единственото неудобство е тясното гърло, но не е фатално.

# 12
  • Мнения: 15 379
Вероятно те притеснява информацията за съдържание на бисфенол в шишета направени от пластмаса - най-вече авентските,  или поне за тях се изписаха тонове с мастило. Аз ги ползвам - не се притеснявам, защото никъде не успях да прочета достоверна информация, която да ме убеди, че поликарбонатните шишета са вредни. В твоя случай всичко е въпрос на избор!  Peace

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
не съм ползвала стъклени и не бих заменила пластмасовите със стъклени
Peace с Авентски сме

# 14
  • Мнения: 1 168
Преди ползвах на Камера пластмасови, но сега съм на Чико със стъклено /със силиконов биберон, обаче - оригиналния е каучук/. Ей родих се - мие се много лесно, а пластмасата все мазна ми стоеше. Че счупих едно /аз лично, не беба, но хич не са чупливи. Шишето изпадна от джобчето на чантата в коридора, падна на бетона и подскочи 5-6 стъпала надолу - не се счупи и аз тъкмо се израдвах и се чудех откъде да заобиколя количката да го взема, то се търкулна и падна между стълбите два етажа надолу. Е, тогава вече се счупи, но то и пластмаса да беше пак можеше да се пукне. Така че при изпускане от "нормална височина" - нищо няма да им стане, масивно е стъклото. Е, вярно, по -тежки са, но пак ми е по-удобно от пластмасовите.

Общи условия

Активация на акаунт