Получихте ли детските през този месец?

  • 1 496
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, получих ги около 13-15-то число.
На сайта на МТСП в рубриката "Въпроси и отговори" имаше подобен въпрос и от министерството са отговорили, че законният срок за всеки месец е до 25-то число. Т.е. изчакай до понеделник и върви да питаш, възможно е да е станала някаква грешка.

# 16
  • София
  • Мнения: 337
Аз на кого да се оплача , като вече 10г. не взимам детски , въпреки ,че ми удържат от заплата за да дават на другите ?! Моите деца не са граждани на страната ,но аз трябва да осигурявам .

Как две деца родих, плащам си данъците и никога не са ми се полагали детски newsm78
аааааааааааа, то е щото си плащам данъците върху истинската заплата. все пак съм в София Sick, няма начин да живея с 200-300лв.

Нищо лично, просто се ядосах на системата. Защо трябва да плащам доста големи данъци, за да могат да получават нещо си някои чужди деца, а за моите отговарям отделно (след плащането на данъците), не че някакви си 15-20-30 лева ще са ми от помощ. Сори за оффа, наистина е по принцип. Хвана ме много яд на системата #Cussing out.

# 17
  • Мнения: 278
Аз на кого да се оплача , като вече 10г. не взимам детски , въпреки ,че ми удържат от заплата за да дават на другите ?! Моите деца не са граждани на страната ,но аз трябва да осигурявам .

Как две деца родих, плащам си данъците и никога не са ми се полагали детски newsm78
аааааааааааа, то е щото си плащам данъците върху истинската заплата. все пак съм в София Sick, няма начин да живея с 200-300лв.

Нищо лично, просто се ядосах на системата. Защо трябва да плащам доста големи данъци, за да могат да получават нещо си някои чужди деца, а за моите отговарям отделно (след плащането на данъците), не че някакви си 15-20-30 лева ще са ми от помощ. Сори за оффа, наистина е по принцип. Хвана ме много яд на системата #Cussing out.
Точно това имах впредвид и аз. Може би трябва да се позамислим - редно ли е впредвид на това ,че от други взимат да дадат на нас, а децата на тези хора са лишени от тези права , да стоим по цял ден пред компа и да ревем , че закъсняват плащанията с два - три дни ??????? 

# 18
  • Мнения: 1 190
Благодаря Ви ,момичета!Някой знае ли по каква причина,може да бъдат спрени?Или какъв доход трябва да има семейството,за да получава/не получава детските.

И аз ги получих, да не би да ти е изтекъл срока на молбата (предполагам знваеш е за една година) и да трябва да я подновяваш Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 411
Благодаря Ви ,момичета!Някой знае ли по каква причина,може да бъдат спрени?Или какъв доход трябва да има семейството,за да получава/не получава детските.

Мисля че засега е 300 лв. на член от семейството и се взема  предвид дохода за една година назад.

Общи условия

Активация на акаунт