Да надскочиш себе си

  • 5 314
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Много зависи какъв е залога. Без допълнително инфо аз не бих могла да отговоря. Не бих рискувала загуба на много пари, където "много" е количеството, което ще накара семейството ни да мизерсва. Ти нямаш деца, при мъжа ти всичко е стабилно финансово, ти май нямаш какво да губиш сега. Не съм наясно със ситуацията, но ако е така, ако рискуваш само себе си - рискувай. Но ако провала ти ще ти коства репутация и ще те спъне в бъдещото развитие - не. Просто има много, "ако"-та (най-вече в типа на "страхотната издънка", за която говориш), които само ти си знаеш. (В моите термини, ако трябва да пиша софтуера на совалката, която ще струва няколко милиарда и ще вози хора и всичко ще зависи само от мен, няма да имам тестери, но аз се притеснявам, че такива неща не съм писала никога и ще трябва да се уча в движение и да си тествам сама, не, не бих поела този риск, защото това, което рискувам касае и други хора, много пари, както и човешки животи. Но ако просто е нещо, което не съм правила преди, но имам времето за разучаване и тестване, предвидени са определен процент грешки, да, колкото и да е трудно, ще се справя)

# 16
  • Мнения: 1 470
За мен това се е превърнало в начин на живот.Постоянно се опитмвам да надскоча себе си,често падам,но отново ставам и продължавам-все пак съм бивша лекоатлетка Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 079
Правила съм го и пак ще го направя!
Независимо от цената и труда, който ще вложа в този скок!  Peace
Опитай, никога не е късно!  Hug

# 18
  • Мнения: 4 916
Правила съм го два пъти.
Доволна съм, че се реших.
Аз съм на принципа, че ако не пробваш, няма да разбереш дали можеш.

# 19
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
По принцип аз бих опитала. Ти обаче трябва да прецениш сама какво губиш евентуално. Ако рискът не е много голям (загуба на много пари, мъж, приятел), не виждам причина да не опиташ.

# 20
  • Мнения: 2 448
Никой не може да надскочи себе си.
Може само да направи нещо, което мисли, че не може или че не е по силите му.
В крайна сметка никога няма да разбереш дали ще успееш, ако не опиташ. Просто прецени какво би загубила, ако не успееш и ако не е толкова много и стряскащо, действай.  Peace

# 21
  • Мнения: 5 370
Aз ще надскоча себе си в деня, в който стана шофьор или почна да плувам. Като че ли професионалните предизвикателства ги приемам по-лесно. В момента отново съм се бухнала в нови води и ме носят ли, носят. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 516
Правила съм го в професионален план. Разбрах, че успехът не винаги си струва.

# 23
  • Мнения: 3 034
правила съм го. не съжалявам. разбрах много неща за себе си, които иначе не бих разбрала.
аз пнякога имам нужда да рискувам.

полушай интуицията си.

# 24
  • Мнения: 335
Егати и държавата, щом аз съм й министър.
Да надскочиш себе си в професионален план е стил на живот у нас напоследък.


На „Обущарю,...” му е по-друг смисълът, но даже и така историята май не е твърде  интересна за много:

Атинският художник Апелес като нарисувал веднъж една картина, изложил я на Агората и се скрил зад нея, за да чуе мнението на зрителите.
Минал един обущар и отправил правилна забележка относно нарисуваните обувки на един от персонажите на картината.
Апелес се вслушал в справедливата критика и през нощта поправил критикуваните обувки. На следващият ден обущарят минал отново и като видял, че думите му били взети под внимание, се окуражил и започнал да критикува нарисуваните дрехи. И тогава Апелес произнесъл знаменитата си реплика:  "Sutor ne supra crepidam!" - . "Обущарю, не по-високо от обувките!"
Не се занимавай с това, което не разбираш.


Иначе - тъй и тъй под „професионализъм” вече не се разбира заварка на „можене” с „отговорност”. Саде подскачащи наоколо и Баронмюнхаузеновци, хванали се за косата за отскок.
Ако „надскачането” „в професионален план” касае единствено личността на работодателя ти и теб, няма лошо. Забавлявайте се.



ПП Скоро писаха за едни техници на едно летище – надскочили се, докато „ремонтирали” датчика на един самолет със 153-ма пътника на борда.

# 25
  • Мнения: 2 386
Всъщност не губя нищо, освен евентуалното си чувство за достойнство...в случай, че се изложа.
Само дадох пример с професията, всъщност става дума за обучение в една доста трудна сфера. Благодаря на всички - хванах се на хорото, пък да видим..

# 26
  • Мнения: 5 710
Aко имате възможността да надскочите себе си (в професионален план, например), но и вие, и отсрещния човек (от когото зависи) знаете, че ще е мнооого трудно и има шанс яко да се издъните.. ще опитате ли или ще си останете където сте, без да знаете дали не сте били достатъчно добри пък всъщност...

Благодаря ви, това е важно за мен.


Зависи много от външни фактори. Ограничаващи. Какъв е риска, какво бих загубила и най-вече , на кого би се отразил евентуалния провал. Според мен семейните хора са склонни на по-сигурни карти, тоест, в момента ако нямам поне няколко сигнала, че идеяата е добра, не бих се захванала. Поставям общия ни интерес на преден план. Преди скачах в дълбокото от раз.

# 27
  • Мнения: 1 616
Според мен е невъзможно да надскочиш себе си - всеки човек си има някакъв капацитет, който не може да се надхвърли. Ако се реализираш в нещо ново и необичайно или постигнеш неподозиран успех, това не означава, че си наскочил себе си, а че просто можеш.
Лично за мен - не се старая да се надскоча, ограничавам се до възможностите си, колкото и скромни да са.

# 28
  • Мнения: 4 300
Бих се пробвала, ако мога да си го позволя. Т.е. ако няма вероятност да загубя прекалено много. Да се изложиш с незнание не е никакъв риск за мен, няма да ме е срам или нещо от сорта. Дори и да не успея да взема изпит, да науча нещо от първия път или толкова бързо колкото други- бих опитала пак.
Все пак си част от западната цивилизация- по важно е къде ще стигнеш, отколкото как Laughing

# 29
  • Мнения: 502
     Преди да скочиш се увери,че много го искаш.Както един модерен писател казва:"Когато много желаеш нещо да се случи,тогава цялата вселена е на твоя страна."Така де,нека все пак звездите ти стискат палци.

Общи условия

Активация на акаунт