С какво да се отопляваме....

  • 19 563
  • 104
  •   1
Отговори
Здравейте, ето че пред прага на зимата идва и въпроса, на какво да заложа да се отопляваме.В детската стая сме с климатик ,но проблема,е че детето спи при нас.(тя e на 2г.)Досега бяхме на дърво но вече ми омръзна с този прах и сухия въздух.Та решихме да вземем лъчист(инфрачервен)радиатор,казват че били много икиномични не изсушават въздуха,а и не се нагорещяват.Ако някой знае нещо за тях или има в къщи нека сподели. Стаята, за която ни трябва е 22кв.м. newsm78

# 1
  • Мнения: 4 068
Аз пък за първи път чувам, че дървото изсушава въздуха, но както и да е. Ние миналата година бяхме на климатици и само дето удар не получих от сметките за тока по едно време. Тази година обмисляме вариант да минем пак на камина с дърва, но още се чудим, защото цената на дървата за огрев също много скочи. Сега гледаме да хванем връзки да ни дадат разрешително за сеч и да хванем хора да ни ги нарежат и докарат, защото така излиза два пъти по-евтино, а на нас ни трябват поне 12-15 кубика. Абе отсега ме втриса като си помисля за зимата.

# 2
  • Мнения: 2 131
Ако имате възможност за газифициране - това е добър вариант. Чисто, топло и сравнително поносимо като цена, макар че първоначалната инвестиция не е малка.

# 3
  • Мнения: 2 005
Ние се отопляме на камина с локално парно , но наистина цената на дървата много скочи 60лв. нарязани и готови за огрев... ooooh! Чудим се , да ли да не вземем два климатика , защото тъй като си мислим сметките ще са едни същи , поне 10 куб. дърва ще ни трябват ... newsm78

# 4
# 5
  • Мнения: 2 803
Аз се отоплявам  на климатици, само в спалнята съм на конвекторен радиатор, който смятам да го заменя с климатик. Миналата година средната ми сметка за ток за месец е 83 лв.  Удобен, евтин и практичен вариант.   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 068
Е какви са тия климатици бе? ние миналия ануари платихме 285 лв. ток и направо ми идеше да се гръмна. У вас денонощтно ли работят климатиците? Ние не го изключваме изобщо нашия, защото малката и баба и са си у дома по цял ден.

# 7
  • Мнения: 2 803
Е какви са тия климатици бе? ние миналия ануари платихме 285 лв. ток и направо ми идеше да се гръмна. У вас денонощтно ли работят климатиците? Ние не го изключваме изобщо нашия, защото малката и баба и са си у дома по цял ден.

Само един месец платих 189 лв. 83 лв е средната ми сметка за месец за миналата година. Лятото почти не го пускаме. Зимата не ги спираме като излизаме само ги намаляме на 16 градуса, за да не замръзнат. /марката е Панасоник и двата от Малайзийските/. А конвекторния радиатор харчи 2 киловата и го пускам само вечер малко да пречупи въздуха. Имайки предвид, че къщата е с добра изолация и дограма. Това са много важни фактори за да няма температурни загуби. За това казвам, че е много евтин и практичен вариант. Друго плюс т.к. живеем близо до морето, е че ми изсушава въздуха / при нас е доста влажен/

# 8
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,ние сме на маслен радиатор,но сметките за ток изобщо не мога да ги разбера...
Предната зима сме ползвали отопление само през нощта и сме плащали около 250 лева,лятото се прибирахме също само да преспим 70 лева.
Тази зима си бяхме в къщи с детенце тока ни е около 150 лева,сега летния сезон ,пак под 70 лева сметка нямаме.По бележки въобще не мога да се ориентирам,защото има и нулеви нощни за месеци(а  електромера си върти и нощна),как става тази работа не знам...!?
Нямам идея....какво става,но съм решила да подавам молба за проверка на електромера,няма да отлагам повече.
Дървата наистина много поскъпнаха....

# 9
  • Мнения: 2 803
70 лв. ???? за лятото, има нещо гнило.  ooooh!

# 10
  • Мнения: 2 388
Отопляваме се на климатици. За мен е най - икономичния вариант. Миналата година, средна сметка около 90 лв на месец.

# 11
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
70 лв. ???? за лятото, има нещо гнило.  ooooh!
Знам,че има нещо гнило....стигали сме и до сметка 89 лева.... , по принцип винаги чакам лятото за да ми се намалят домакинските разходи,но...... Sick

# 12
Аз се отоплявам  на климатици, само в спалнята съм на конвекторен радиатор, който смятам да го заменя с климатик. Миналата година средната ми сметка за ток за месец е 83 лв.  Удобен, евтин и практичен вариант.   bouquet
Ясно за тока ние с един климатик, който е включен дедонощно плащахме по 120лв. средно на месец и отделно към 10 кубика дърва......А за тези лъчистите радиатори казват,че са много по икономични от климатиците.

# 13
  • София
  • Мнения: 71
Аз се отоплявам  на климатици, само в спалнята съм на конвекторен радиатор, който смятам да го заменя с климатик. Миналата година средната ми сметка за ток за месец е 83 лв.  Удобен, евтин и практичен вариант.   bouquet
Ясно за тока ние с един климатик, който е включен дедонощно плащахме по 120лв. средно на месец и отделно към 10 кубика дърва......А за тези лъчистите радиатори казват,че са много по икономични от климатиците.
Така казват. Мъжът ми провери, вярно било. Обаче! Скъпи са, и то много! Ние се каним да купуваме токова чудо за спалнята, която е много малка, а съответния уред струва към 1800 лева!!! Все някога ще си избие парите, но да се блъкнеш с толкова наведнъж....... си е голямо "ОХ"! Аз също се интeрeсувам от мнение за тези, аз им казвам панели, предполагам, че говорим за едно и също. Монтират се на стената. Ако някой от вас има такова нещо вкъщи, моля да сподели как е, струва ли си?

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 13:35 от Grizanka

# 14
  • Мнения: 2 131
Е какви са тия климатици бе? ние миналия ануари платихме 285 лв. ток и направо ми идеше да се гръмна. У вас денонощтно ли работят климатиците? Ние не го изключваме изобщо нашия, защото малката и баба и са си у дома по цял ден.
Доколкото знам, много е важно мощността на климатика да бъде съобразена с размера на помещението, което отоплява, за да може да включва и изключва и така работи по-икономично. Иначе харчи много ток.

Общи условия

Активация на акаунт