За ваксината Пентаксим

  • 8 574
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 899
ДОКТОР, КОЙТО ПОСТАВЯ ВАКСИНА НА БЕБЕ В ГЪРБА, МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ ПО ХИЛЯДИ ДРУГИ НАЧИНИ, НО НЕ И "ДОКТОР"  Naughty !!!!!!!!!
Няма вече ваксина, която да се слага в гръбчето - прекалено опасно е за крехкия детски оргънизъм; поставят се или в крачето или в ръчичката! Сменете лекаря, ако тръгне да слага ваксина в гърба на детето ви!

# 46
  • Мнения: 1 554
ние също сложихме пентаксим,нямаше никакви проблеми,сега ни предстои реимунизация,след някой друг месец,надявам се и тогава да няма проблем Peace

# 47
  • Мнения: 770
И ние слагахме Пентаксим и нямаше никакви странични ефекти!

# 48
  • Мнения: 571
Имам един въпрос  Embarassed
Чувала съм че трите ваксини трябва да са от една серия!Тоест да се купят на веднъж и като се бие едната останалите да си ги съхраняваме в къщи,а не за всеки прием да се купува!! newsm78Така било по-добре!Вие чували ли сте такова нещо??

# 49
  • Мнения: 4 111
Имам един въпрос  Embarassed
Чувала съм че трите ваксини трябва да са от една серия!Тоест да се купят на веднъж и като се бие едната останалите да си ги съхраняваме в къщи,а не за всеки прием да се купува!! newsm78Така било по-добре!Вие чували ли сте такова нещо??
Аз не съм чувала такова нещо, преди всеки прием ни пишат рецепта и ходим до аптеката да я изпълним.
А реимунизацията? Няма логика според мен. Да държиш над година ваксина в хладилника е доста по-рисковано...

# 50
  • Мнения: 4 753
Няма такова нещо... Ако детето ти направи по-сериозна реакция на коклюшната компонента, дори се препоръчва тя да се изключи в следващите ваксинации и да се прави само ДТ (без коклюш)...


П.С. Ето още една тема за Пентаксим, пусната този месец... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320134.0

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 23:47 от stelt77

# 51
  • в белята
  • Мнения: 536
И мойта понесе много добре и трите приема на ваксината.Юли месец трябваше да й направят четвъртия прием но аз го отложих превантивно за септември заради жегите.

# 52
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Доволна съм, че и спестихме и боденето в гръбчето, че там боли ужасно

Коя ваксина се слага в гръбчето???   Thinking
Тази от здравната каса

# 53
  • Мнения: 668
С нито една не сме имали проблем.Доволна съм,че взехме именно тази.Спестих си това да гледам как му я слагат в гръбчето

# 54
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Имам един въпрос  Embarassed
Чувала съм че трите ваксини трябва да са от една серия!Тоест да се купят на веднъж и като се бие едната останалите да си ги съхраняваме в къщи,а не за всеки прием да се купува!! newsm78Така било по-добре!Вие чували ли сте такова нещо??
И аз така бях чула и попитах, но ми казаха, че няма такова нещо.
ДОКТОР, КОЙТО ПОСТАВЯ ВАКСИНА НА БЕБЕ В ГЪРБА, МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ ПО ХИЛЯДИ ДРУГИ НАЧИНИ, НО НЕ И "ДОКТОР"  Naughty !!!!!!!!!
Няма вече ваксина, която да се слага в гръбчето - прекалено опасно е за крехкия детски оргънизъм; поставят се или в крачето или в ръчичката! Сменете лекаря, ако тръгне да слага ваксина в гърба на детето ви!
Сега не съм сигурна, че я бият в гръбчето, защото ние решихме да слагаме Пентаксим, но преди 3 години на моята племенница я биеха в гръбчето и горкото дете доста тежко понесе и трите ваксинации Sad. Точно за това с таткото решихме, че е по - добре да си платим Money

# 55
  • Мнения: 668
Ваксината е от 2 години на пазара при нас,затова по големите деца не са я хванали.Помня,че когато ни я биха за първи път педиатърката ни каза,че ние сме първите на които я слага.Радвам се че я хванахме.

# 56
  • София
  • Мнения: 982
Миналата година е емало проблем с вноса, затова е било добре да си ги купиш и трите още с първата, за да не би после за втората да не я откриеш. Но тази година, няма проблем и ги внасят редовно.

Ние също нямахме особени странични ефекти - коликите му се усилиха, но премина за 2 дни.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 404
Да, аз смятам, че е в пъти по-подходяща от тези по каса.
Нямам никакви оплаквания или странични ефекти.

# 58
  • Мнения: 66
Синът ми вдигна лека температура втория и третия път, но други проблеми нямаше. Доволна съм.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много съм доволна от ваксината-не сме имали странични реакции Peace

Общи условия

Активация на акаунт