Какво да правим с хайвера на рибата?

  • 44 950
  • 14
  •   1
Отговори
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте,
Извинявайте ако сте дускутирали въпроса:
Бяхме на риболов и хванахме много пъстърви и все големи. Досега не бяхме хващали такава риба и с изненада установихме, че вътре има хайвер. Нямаме представа какво да правим с него.
Имате ли идеи или линк към тема, в която сте обсъждали, че аз не намерих.
Благодаря предварително Hug

# 1
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Измий парченцата със студена вода , посоли ги , овъргаляй ги в брашно или царебичен грис и изпържи - това е най - лесното
На мен така ми е по-вкусно от разбит хайвер , не знам защо не го обичам бития , накъртва ми на олио и рибещина .
Ако го обичате бит трябва да осолиш порченцата и да ги натъпчеш в бурканче да узрее на студено в хладилника .
После се разбива с олио , трошички хляб , но не се сещам как беше точно , дано се вкл. някой .
Мисля , че Рер-4о има рецепта , питай я .

# 2
  • Мнения: 5 001
Ако хайверът е добре изхранен(има хубаво обособени зрънца) се измива хубаво и се маха ципата,която го държи,Отцежда се много добре в цедка,прехвърля се в буркан и се засипва и обърква със сол.Отгоре е хубаво да има плътен слой сол.Захлупва се буркана и се слага в хладилника.След около 2-3 седмици,може да се разбива вече.(всичко това ме подсети,че и аз имам 1 бурканче в хладилника...ще взема да си го разбия,че ми се прияде и на мен)

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
от пъстърва хайвера не се пържи!!! яйцата се разпукват и пръска на всички страни!!!
пържи се от шаран!

аз имам 1 кг хайвер от пъстърва.
махнала съм му ципата.
оставих го 2 дена да узрее в морска сол: обилно поръсен.
след това махнах солта внимателно и наредих плътно в буркан,
така че да няма никакъв въздух вътре.
отгоре налях 1 пръст олио.

после си вадя по едно парче и си правя тарама.
вкусът не е толкова силен като от морска риба, но си е вкусно.

# 4
  • varna
  • Мнения: 676
Когато вече хайверът узрее в бурканчето със солта,се разбива ,като добавяш на око олио,изкисната среда от няколко филийки хляб и повечко лимонов сок.Доста време се пасира,отива и повечко олио,но пък е много вкусна разядка.

# 5
  • Мнения: 12
Здравейте! Ето моята рецепта за тарама. Много бърза, лесна , а резултатът- вкусен хайвер:
1 с.л. неразбит хайвер, 1малка главичка лук, 1к. л.лимонтозу, 1ч.ч. гореща вода , 1дебела поизсъхнала филия хляб/3-4 см/ без кората се поставят в компотен буркан, който се допълва с олио. Вкарва се пасатора в буркана, включва се и бавно се вдига нагоре . След 2-3 мин.имате готов хайвер. Да ви е сладко!

# 6
  • varna
  • Мнения: 676
Ох,да,забравих да спомена,че се слага задължително и лук!

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ох,да,забравих да спомена,че се слага задължително и лук!

лук се слага само на количеството, което ще бъде консумирано веднага.
аз разбърквам повече тарама и не слагам на цялото количество лук, защото на следващия ден горчи и има неприятен аромат  Peace

на мен без лук ми е по-вкусна.
за хайвера от пъстърва лукът не е задължителен, защото тарамата е с по-слаб вкус  Peace

# 8
  • Торонто
  • Мнения: 837
Благодаря ви много!  bouquet

# 9
  • Мнения: 5 977
Когато вече хайверът узрее в бурканчето със солта,се разбива ,като добавяш на око олио,изкисната среда от няколко филийки хляб и повечко лимонов сок.Доста време се пасира,отива и повечко олио,но пък е много вкусна разядка.
Правя го така, но без хляба. Става много вкусно намазан на филийка.  Аз слагам и лук. Голяма вкусотия. Сега даже ми се прияде.  Crossing Arms

# 10
  • varna
  • Мнения: 676
С хляба гледам да не прекалявам,да не накъртва.Слагам по малко,но лукчето е задължително (придава много пикантен вкус),както и повечко лимонче.Ох,и на мен ми се прияде... eat

# 11
  • Мнения: 3 251
Аз приготвям кюфтенца от пресен хайвер.
Няма такова нещо, че  пръска хайвера от пъстърва! Naughty
Рецептата е следната и важи за всики хайвери-за прясно приготвяне, не осолен.
На 100 гр. хайвер се слага по 1 яйце и 1л. брашно, сол на вкус. Разбърква се добре всичко/желателно е да стане  със сладкарска тел, ако има останало от ципата се завърта около нея/. Нагорещява се олио и с лъж. се пуска в мазнината. Зачервява се леко и се обръща да се изпържи и от другата страна. След изваждане  се слагат на салфетка или кухн. хартия, да попие излишната мазнина.
Като резултат: на форма са- мини шницелчета, но е много вкусно и...калорично естествено!

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 21:28 от Сапфира

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Няма такова нещо, че  пръска хайвера от пъстърва! Naughty

ако забелязваш разликата между твоята и по-горе дадената рецепта за паниран хайвер е, че при твоята хайвера се разбива с тел  Wink

те яйчицата не са вече всички цели, съответно не пръска.

я пробвай да панираш цялото парче с ципата   Sunglasses

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 992
Хайвера се посипва след измиването със сол.Престоява във хладилника 6-7 дни. след това се залива с олио да го покрие. Така хайвера може да стои в хладилника и 1 година.
после с 2-3 супени лъжици от хайвера,2 майонези, 1/2 или 1 лимон вътрешното на сух хяб се разбива с пасатора става много вкусно. не е мазно както гогато се бърка с олио!
Ние го ядем намазано на филийка!

Да ви е сладко!

# 14
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Разбит хайвер без хляб!

1. ч.ч. грис в малко прясно мляко се разбърква. Останалото прясно мляко от 1 литър в тенджерата да заври. Смесваме и бъркаме постоянно докато се сгъсти.
2. 2 малки или 1 голяма глава лук настъргваме или пасираме.
3. Настъргваме кората на 1/2 лимон.
4. 4-5 с.л. неразбит хайвер (тарама).
5. Изцеждаме 2 лимона, или 1 пакетче лимонтозу разтваряме в 1ч.ч. вода.
6. 1 литър олио.
7. Хайвера го пасираме с малко олио. Добавяме олио и пак пасираме. Добавяме лука и малко грис и рабиваме с миксера.
8. Лимоновия сок сгъстява хайвера. Така продължаваме докато свършат продуктите - бием с миксера + лимонов сок + бием с миксера + олио + бием с миксера + грис + бием с миксера .... + лимоновата кора ...
  chef


Съхраняване на тарама (неразбит хайвер) - махат се ципите и се осололява. 120гр сол на 1 кг тарама. Престоява в хладилник. Добре осоления хайвер има керемиденочервен цвят, приятна миризма и приятно солен вкус!
  chef

Общи условия

Активация на акаунт