Какво става с децата в Холандия, отнети от социалните служби преди 2 г??

  • 24 649
  • 253
  •   1
Отговори
# 30
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 633
От два дни чета и темата, и коментарите, и статиите. И не спирам да мисля - ако аз съм на нейно място и ми се случи нещо подобно как бих постъпила. В едно съм сигурна - бих показала всички документи и след като мъжа ми е холандец, бих развявала този факт навсякъде. Ще го накарам да излезе и да се покаже, да търси начини да му помогне неговата държава. И след като не виждам у тази майка това, то съвсем чистосърдечно се замислям - ами тя крие нещо. И не разбирам, ако бащата е виновен, то каква е тази любов и желание да прикриеш един садист??? Човек, който тормози децата ти? И къде е твоя майчин инстинкт??? Не знам, склонна съм да вярвам на Даниела Горчева, а не на майката. Пази Боже, да не ни се случват такива неща, болно ми е за децата, но цялата история оставя у мен едно фалшиво чувство и привкус на лъжа...

# 31
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
marsy,
малко емоционално гледаш на нещата. Грешки стават и може това да е такъв случай, но докато не публикуват причините за това решение, а само чуваме версията на майката, поне аз не мога да взема  нейната страна и кажа, че страната е виновна и ужасна.

Имам съседка, която се държеше ужасно с децата, докато бяха по-малки. Познавам и още едно семейство, където има подобен проблем. Децата не са взети, така че едно дете не се взима само, защото майката е викала или го е шляпнала.
Имах ученик, който беше на 16 и живееше в специална къща под наблюдение на специалисти. В къщи се е държал ужасно, а и родителите бяха меко казано луди. Тъй като бащата е богат, се е опитвал да замазва положението с купуване на неща, докато един ден ситуацията ескалира и го взимат от родителите му.
В тази къща имаше рязко подобрение на поведението му, както и се научи да разполага с минимум пари и да се контролира ( за съжаление, последното не може да се каже за родителите му).

И тъй като съм израстнала в проблемно семейство, как бих искала едно време да имаше някакви социални служби, които да упражнят някакъв контрол върху цялото положение. Не, да ме вземат и да дадат на друго семейство, но да помогнат по някакъв начин на майка ми да вземе по-правилни решения.
Дано поне е  така при тази жена.

# 32
  • Мнения: 3 674
............ И не разбирам, ако бащата е виновен, то каква е тази любов и желание да прикриеш един садист??? Човек, който тормози децата ти? И къде е твоя майчин инстинкт??? Не знам, склонна съм да вярвам на Даниела Горчева, а не на майката. Пази Боже, да не ни се случват такива неща, болно ми е за децата, но цялата история оставя у мен едно фалшиво чувство и привкус на лъжа...
И аз меко казано съм шокирана, относно това, как майката е допускала бащата да прилага физически и психически тормоз върху децата и...и не  е взела никакви  мерки?!

И сега все още е с този човек, и иска  да си вземе децата обратно!!!  Не разбирам ,как тя  иска тези деца , да се върнат пак  при този садист...!!!

Какво ли сърце трябва да има тази майка...от камък ли? Thinking

Ако това е вярно, че съпруга и е вършил такива неща,  то аз въобще не виждам никакви  шансове , тя да получи децата си обратно...докато тя живее с този изрод.

Аз при най-малка проява на психически тормоз  към децата ми  , веднага бих  ги взела и напуснала този човек...

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 00:39 от ЧервеноВинце

# 33
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
за какъв психи4ески и физи4ески тормоз става дума, никъде не срещнах в статиите подобно нещо?! при мене видеото ми е блокнато ,така,4е не мога да го изгледам! но щом казвате ,4е е тенденционно може би е  добре за да не се влияя!аз 4ета само каквото е писано по пресата!дайте малко холандка преса,ако има факти някъде!исках именно другата страна да 4уя,ама  има ли отношение взето по слу4ая?
калинка, за деца става ли дума, при това не за диви тийнове, пове4е от емоционално приемам нещата, защото децата за нищо не са виновни, ако родители, общество или ненормалници им скапват живота!не знам защо се измества темата  към държавата като цяло, имах предвид конкретната политика на социалните като норми при които се подхожда с отнемане? никъде ли няма подобна инфо? ако някой има за социалните служби в други държави, ще ми е интересно да про4ета!

# 34
  • Мнения: 1 550
аз 4ета само каквото е писано по пресата!дайте малко холандка преса,ако има факти някъде!исках именно другата страна да 4уя,ама  има ли отношение взето по слу4ая?
marsy, там е работата- в холандката преса случая въобще не е отразен.
За това и на мен ми стана чудно, че майката занимава българските медии, но и холандските Thinking

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 633
marsy, журналистката е написала в статията си, че децата са подлагани на тормоз от страна на бащата и че са наблюдавали семейството в продължение на 6 месеца. В пресата няма информация. Има само това, което е написала Даниела Горчева, в един форум на българите в чужбина и филма. А холандската преса не е писала нищо, до колкото разбрах. Изобщо цялата история смърди здраво Sad Ами жалко за децата, че са пострадали Cry

# 36
ХРУМВА МИ И ДРУГО МАЙКАТА МОЖЕ ДА ПРЕОТСТЪПИ  РОДИТЕЛСКИТЕ ПРАВА НА БАЩАТА НА ЕЛИ И ТОИ ДА СИ ИЗИСКА ДЕТЕТО в БЪЛГАРИЯ

# 37
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и аз си мислех защо бг  баща не е по- добрият вариант отколкото приемно семейство, дори лелята  и 4и4ото са по-близки, отколкото който и да е холандец пък, ако и дядо мраз да играе! 2г, толкова ли не се е намерил някой близък извън заподозрените? както и да е! но дано да не се слу4ва на никои деца, 4е достатъ4но филми с реалисти4ен сюжет се правят, да не се дават  поводи за още!

# 38
даже и да приемем ,че маиката и холандеца имат някаква вина/не казвам че са виновни/истинския баща на ели може и има прово да вижда детето си.нека да ни помоли някои от родителите за помощ можем майките да се организираме  и да направим протест то си е български гражданин детето-много неща можем да направим просто да ни дадът достатъчно инфо и да ни помолят за помощ.а така само се разстроиваме и нищо не правим

# 39
  • Мнения: 126
ПРОЛЕТ - присединявам се към написаното от Теб   bouquet

# 40
  • Мнения: 2 563
Въобще не съм на мнение, че бащата на Ели е във всички случаи по-добре от примено семейство. Нито се знае какъв е, нито какви са му отношенията с децата.

# 41
При всяко положение бг бащата на ели  е по добър вариант пред затвора.моля ви мислете че 1 бг дете е в затвора -изплашено объркано и вероятно изнасилено ...

# 42
  • Мнения: 2 786
ПРОЛЕТ, какви са тия евтини манипулации?
Дали ще му е по-добре на детето в откачено семейство, в което е опасно за самото него?  Close

# 43
за какви манипулаций става дума просто сам потресена от от това че 1 българско дете стои в затвора.и вместо да ме подкрепите жие ме обвинявате в манипулаций.кого и как манипулирам?извиняваи 4е не пиша като другите да търся кои и как е виновен за ситУацията на детето.както се кава не ме интересува кои е Виновен Важното е 4е 1 бг дете стои в затвора и търся начини С КОИТО  МОЖЕ ДА СЕ ПОМОГНЕ НА ДЕТЕТО.защото утре на мястото на това дете може да бъде моето дете или вашето.исками се да направим нещо за детето ,но без  ваша помощ няма да стане...

# 44
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пролет регни се, за да не се създават оби4айните проблеми с недоверието към гостите!
защо смятате, 4е бг страна  в конкретния слу4ай е едва ли не съставена от извратеняци(визирам близките и роднините, което едва ли са еквивалент едно на друго по  морал, поведение и отношение с децата или към децата)? едностран4иво ми се вижда да се защитава едната или другата страна без да се знае конкретно кое и как ида се познават хората? а кое  му е доброто на това дете в затвора?
тука отново, за твоето дете би ли говорила толкова убедено?
ако може да се помогне това трябва да стане на по-високо ниво! исках да  разкажа пресен слу4ай от смесен брак и супер драмати4но развитие за майката,бащата и децата, но не смея , предполагам, 4е има близки от бг  страна ,които 4етат!но децата са наблюдавани и  помощ им се оказва от  посолството и тъй като станахме неволно въвле4ени в тяхната съдба, мога да кажа, 4е бг страна си свърши 4удесно работата!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт