Яде си сополките

  • 13 125
  • 33
  •   1
Отговори
Имате ли този проблем, чудя се какво да правя, по дебелите книги пише, че повечето вредни навици ще отминат с времето, и ако му се караш само му обръщаш внимание върху проблема ... но какво да правя ... имам познати, които и до днес не могат да се отърват от този навик

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Не мисля, че има основания за притеснения. Аз съм го правила, а детето - никога. При мене отмина доста бързо, доколкото си спомням, и нямам спомени родителите ми да са ми правили някакъв проблем за това.

# 2
  • Мнения: 2 220
На каква възраст е детето? Ако му покажеш, че това, което прави, е отвратително и те е гнус, дали няма да се откаже?

# 3
  • Мнения: 9 814
Лошото е, че този навик често остава за цял живот.
Имам двама познати мъже, и двамата вече родители продължават да си ядат сополите, което е наистина ужасно.
И правейки го през хората, дори не се усещат какво вършат.
Така че, не е лошо да му обясниш на детето колко ужасно е това, което прави.

# 4
  • Мнения: 1 763
И аз го правех като малка. Спрях, когато децата в детската градина започнаха да ми се подиграват. Тогава спрях да си смуча и пръста. Не знам на колко години съм била, но щом си спомням, значи поне на 4.

# 5
  • Мнения: 22 344
И аз го правех по едно време като бях малка. После отмина и повече не съм си яла сополите. )))

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз си мисля, че трябва да се обърне внимание на този проблем, защото често остава навик. Аз те съветвам да правиш забележка, да поговорите ако се налага и по често.

# 7
  • Мнения: 7 723
И мойта дъщеря имаше такъв навик.
С какво ли не я заплашвах и ...нищо.
Един ден ми кипна и й казах, че щом па е толкова вкусно,
аз повече няма да й купувам луканка, ще яде само това.
Дори й предложих да събера и от мойте, и от на татко й,
а ако не й стигнат, можем да се домогнем
и до баба й и дядо й...
Ще й ги сервирам за вечеря... Crazy

Е, отказа се от раз Wink Joy

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз като малка имах такъв период-после отмина

# 9
  • София
  • Мнения: 5 352
Много е трудно оттучването от този проблем . Моят син също се опитва да си яде сополите . Дебна го , като го извади искам да ми го даде да го избърша с кърпичка . Обаче един ден след като го взех от дг ми каза - Мамо , аз днес папах сополи . Беше горд !!! Мъчим се постоянно . Понякога като се загледа във филмче го прави , понякога ми го дава . Но с много упоритост от моя страна , започва все по - често да ми дава сопола , но пък се опитва да си изгризе ноктите . То не е една беля . Бъди упорита и го следи постоянно . В момента в който си бръкне в носа , искай да ти го даде и обяснявай , че не трябва така , не е хубаво и ще му се смеят децата .

# 10
  • Мнения: 1 731
Ошамарих я и това беше.Сега си гризе ноктите. newsm78 #Crazy

# 11
  • Мнения: 984
Ошамарих я и това беше.Сега си гризе ноктите. newsm78 #Crazy
Да, накрая ще пропушат. Sad
Навикът "нещо в устата" - същото като при желираните бонбони и семките.

# 12
  • Мнения: 2 018
И мойта дъщеря имаше такъв навик.
С какво ли не я заплашвах и ...нищо.
Един ден ми кипна и й казах, че щом па е толкова вкусно,
аз повече няма да й купувам луканка, ще яде само това.
Дори й предложих да събера и от мойте, и от на татко й,
а ако не й стигнат, можем да се домогнем
и до баба й и дядо й...
Ще й ги сервирам за вечеря... Crazy

Е, отказа се от раз Wink Joy

 Joy Joy Joy Ей, разсмя ме с глас!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Ошамарих я и това беше.
Shocked

Същия проблем имахме... Обяснявах около 20 пъти какво точно представляват сополите, за бактериите и прочие... Не пропусках да изразя искрената си погнуса от действията й. Спря...

# 14
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
С ью ньшд Isa, не спрях да повтарям и да обяснявам най-образно какво всъщност лапа и колко боклуци ли е изяла , да не говорим за микробите.
Сега не яде сополи, дори обяснява на миньоните, които посягат да си ядат сополките, колко е вредно и как ще се разболеят ако продължават  Peace

Общи условия

Активация на акаунт