кога започва да действа антибиотика?

  • 99 777
  • 28
  •   2
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Антибиотик температура не сваля(не е температуропонижаващо лекарство).Давай си Нурофена на 4 часа и така ще пада Т.Антибиотика ще започне да действа около 3-я ден.Ще се оправи малчо,не се притеснявай...давай повече течности,ако не е гладен не се тревожи. Peace

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Антибиотика може да не сваля температура, но преборва вируси, бактерии и т.н. Щом три дни се борите без АБ и няма резултат, значи работата не е съвем на добре  Rolling Eyes

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Антибиотика може да не сваля температура, но преборва вируси, бактерии и т.н. Щом три дни се борите без АБ и няма резултат, значи работата не е съвем на добре  Rolling Eyes

Поправка- АБ не действат срещу вирусите  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 781
Конкретно на въпроса: след 48 часа.

# 19
  • plovdiv
  • Мнения: 122
ах, момичета, не очаквах толкова включвания, благодаря на всички ви!!! Снощи пак имаше 38,6, дадох нурофен, по-късно една свещичка и заспа по-спокойно (беше към 3ч.) До сутринта , а и до сега повече не е вдигал Т. Hug
 Дано да сме към оправяне...  Внимателно прочетох всички постове, Тарталета, Мопси, мисля, че повръщаше, защото се опитвах да пробутам повече хапване ( все пак пие антибиотик...) и се радвах на всяка една хапка. Явно му идваше в повече храната. Определено не повръщаше от АТ.Спрях да го насилвам, хапва по 3 -4 лъжички и отказва повече. Колкото, толкова. Пие само течности, ама пак е нещо. А що се отнася до АТ, по принцип съм против даването на такъв, но в случая определено много бързо започна да се вдига Т, и да се влошава състоянието му, а и докторката като каза, че е на ръба на ангина, реших да не се мотам повече.
 Та това ни е положението за сега, малко по-спокойна съм, а и едни познати ми казаха, че и дъщеричката им същото е изкарала, и трябвало да минат 3 дни докато спадне Т. Даже и АТ не подействал по-рано... И вие казвате същото, значи ще чакаме и това е!  Още веднъж МНОГО ви благодаря на всички за подкрепата и вниманието което ми отделяте !!!  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 2 227
Радвам се, че малчо е по - добре. Grinning Бързо оздравяване му пожелавам.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Бързо оздравяване Hug

# 22
  • Мнения: 2 005
Аб започва да действа след 48ч.  Thinking Това го знам от нашето Педи , от което съм много доволна  Peace Пожелавам ви скорошно оздравяване   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами ако това е подходящия за бактериите, причинители на болестта на детето АБ според антибиограмата, значи няма начин да не подейства - нали са го пробвали вече. Ако са го изписали, понеже е първия, хрумнал на лекар, предписал лекарство за възрастни на бебе - защо започна да го даваш, без изследвания?

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте, мами! Моля ви  кажете колко време след започване на лечение с антибиотик започва да дава ефект? Ето с две думи нашата ситуация- от три дни малкия (1 годинка) е с лека температура и хрема. Не беше вдигал повече от 38. Давах нурофен и временно спадаше Т. Мислех, че е от зъбките, защото растат няколко кътника наведнъж, но уви, снощи започна да вдига и по-висока Т. Стана много кисел, дадох му да хапне и повърна... Изстреляхме се в дежурната клиника, прегледаха го и казаха, че има много зачервено гърло. Изписаха му Тантум Верде спрей  newsm78, казаха да редувам Нурофен с Панадол през 4 часа и ако не спадне Т, да мъ дадем еднократно Хексалгин. В краен случай ни изписаха Дурацеф антибиотик, ако се влоши бързо състоянието му. Купихме всичко, без антибиотика, с надежда да не стигаме до него, но като се прибрахме и прочетох за спрея какво пише се отказах да го давам. Не се препоръчва изобщо за деца до 6г. Т вече стигаше 39,7 и се наложи да вземем антибиотика. Снощи прие първата доза, тази сутрин още една, но все още продължава да има температура. Като си изпие Нурофена, спада за няколко часа, после пак се покачва. Моля ви, кажете ми нормално ли е да е така, или не действа антибиотика? Какво да правя? Между другото днес на два пъти повръща това което му дам да хапне, пие само вода... Уфф Cry
Струва ми се , че детето е направило ангина. Често децата когато са с ангина повръщат и поддържат температура няколко дни.  Важното е, че състоянието на детето се подобрява. Бързо оздравяване.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Доколкото знам, антибиотикът действа с натрупване, така че поне 2-3 дни трябва да минат, за да се забележи ефект.

# 26
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми беше преди месец с вирусна ангина-имаше само температура-39,вдигаше я така 3 дена,като я свалях с Панадол и Нурофен,мина от само себе си,нямаше и нищо друго.Лекарката ни обаче видя и силно червено гърло и така постави тази диагноза,като също изписа антибиотик,ако след 3-4 дена не спадне температурата+Тантум Верде за гърлото.Аз също прочетох какво пише за Тантума,но тъй като имам голямо доверие на лекарката ни, го дадох-ами помогна и то доста.Тя така ни беше изписвала преди годинката още капки за нос Олинт,които по принцип пише,че са за деца над 2 години,но ги беше дозирала в степен,която става и за малки деца,ами и тогава много ни помогнаха и продължават само те да ни помагат,ако има упорита хрема(а тя има на всеки зъб такава).Та мисълта ми е,че лекарите си знаят какво изписват на децата,понякога прекаляваме в това без да разбираме ,четейки листовките да отменяме или заменяме предписаното.
Не стигнахме до антибиотика-размина се. Whistling

# 27
  • plovdiv
  • Мнения: 122
Мами, всичко е наред, да чукам на дърво!!! Вече втори ден няма Т, а и започна да се храни по-нормално. Дано да сме се преборили с вируса! много благодаря за загриженоста на всички вас!  bouquet

# 28
  • plovdiv
  • Мнения: 122
А за антибиотика, kati ABV, разбира се че разпитах, аптекарката ми е много добра приятелка, а и си разбира от работата, тя първа ме предупреди за лекарствата, които и се струват неподходящи за възраста. И сама каза, че е по-добре да започнем с АТ, за който не реагира с отрицание. И друго има, все пак беше късно в събота вечер, нямах кой знае колко време да се съветвам с лекари, а състоянието на малкия се влошаваше... Ако имах възможност, естествено бих отишла при докторката, която си го следи по принцип. Трябваше да реагирам бързо. А и не на последно място- майчин инстинкт. Сега след три дни, смятам че съм постъпила правилно

Общи условия

Активация на акаунт