? ЗА КОШАРАТА

  • 1 642
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 735
Здравейте,то въпроса ми е не толкова за кошарата,колкото за физическите възможнасти на дете около 1 годинка. Имаме 2 кошари-за спане и игра.В последната седмица бебката обаче започна да се катери по мрежата  и  на двете и вече и остава само крачка да се прехвърли.Тя си е доста бясна.Вече не смея да я оставя в кошарите,а уж са за да съм спокойна.Та въпроса ми е дали може да се прехвъли и чували ли ли сте за подобни случаи?Много ми е притеснено! Sad

# 1
  • Мнения: 5 391
Може, разбира се, децата на доста наши познати са го правили.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Здравей!Случай на прехвърляне на детето и падане имаше моя позната преди 1 месец.Тогава детето й беше на 9 месеца и половина,и тя е бесничка и се катерила,катерила и накрая търколила от другия край на леглото.Освен отдолу да сложиш нещо меко,ако случайно детето падне,поне да омекоти удара и повече надзор.

# 3
  • Мнения: 2 521
Дааа ние сме на същата възраст и имаме същия проблем.Вече се чудя и аз какво да правя newsm78кошарата ни е височка и ако паднеот там Whistlingмъжът ми предлага да му слагаме матрак на пода,но на мен нещо не ми се нрави идеята да го оставя да спи там, та и аз още търся решение на проблема newsm12

# 4
  • Мнения: 1 512
Може,може и още как.Не я оставяй без наблюдение докато измислиш друго решение.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
Е,вече простираме заедно hang 1ironing-т.е. дърпа коша и изважда дрехите,дърпа ми кабела на ютията  Mr. Green,докато гладя,ходим заедно до тоалетната и така се справям някак си,ама ми е мн. притеснено.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Защо не я оставиш  на пода, разчистваш нещата които може да събори върху себе си и готово. Аз и двете деца на пода ги отгледах, нещо не им харесва да стоят в кошарата повече от 10 мин.

# 7
  • Мнения: 2 131
О, разбира се, че може. Алекс отдавна прекрачва всички кошари - у нас имаме две - за спане, и за игра, и у родителите на мъжа ми - пак от кошарите за игра. Имахме късмет, че първия път като реши да прекрачва, бяхме там и видяхме, че е овладял този нов номер.

# 8
  • Мнения: 2 960
.Вече не смея да я оставя в кошарите,а уж са за да съм спокойна.Та въпроса ми е дали може да се прехвъли и чували ли ли сте за подобни случаи?Много ми е притеснено! Sad

 А аз доста преди годинката не можех да оставя без надзор малкия в кошарата.Има случаи на прехвърляне и още как-не един а безброй.
Моят син наскоро даже направи такова "салто-мортале" от кошарата  ooooh!направо пълно завъртане направи при падането.И като имаш предвид ,че бях на една ръка разстояние от кошарата му,просто си прибирах някакви дрехи -...слава богу ,незнам как нищо му нямаше.Друг е въпросът ,че синът ми седеше 5 минутки в кошарата ,после искаше и с право извън нея.Сега вече със ставането иска да прескача-вдига крачето настрани ,слага го на решетката ,гледа ме и вика "Оп"...да го изкарам веднага.Така ,чи внимавай!!!

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Може да се прехвърли, да. Синът ми го е правил, но не помня точно на колко години беше тогава.

# 10
  • Мнения: 2 479
Моите и двамата са се прехвърляли, големия има повече от един успешни опита ooooh!, започна като беше на 9 месеца...

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Защо не я оставиш  на пода, разчистваш нещата които може да събори върху себе си и готово. Аз и двете деца на пода ги отгледах, нещо не им харесва да стоят в кошарата повече от 10 мин.
при нас кошарата също не е на почит, виж на земята е друго нещо  Peace

# 12
  • Попово
  • Мнения: 687
може може, ние имаме такъв случай... добре че падна в/у батко си  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 168
А можеш да сложиш и един пухкав дюшек с няколко олекотени завивки отгоре до кошарата - да омекоти удара. Но пак си е падане и е опасно според мен, така че най-добре - на земята!

# 14
  • Мнения: 1 305
И ние сме точно на този етап и виждам как все и е мерак да се катери, а не знае аз вече как не смея да я оставя за минута сама. Наистина на земята е най добре  Peace

# 15
  • Мнения: 1 745
Добре де,ама моето дете пък не иска да пълзи (изобщо не лежи по корем,а директно се преобръща по гръб  Crazy),като я оставя на пода преди се пльосваше назад и си удряше главата,а сега се изтласква напред и пльосва по очи. ooooh! Кажете аз какво да я правя? Rolling Eyes

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре я оставяй на земята

# 17
  • Мнения: 3 034
кошарата е за игра, и то в наше присъствие. за спане си има легло. като порасне рамката и матрака на леглото се свалят и така има нива, чак докато стане ученик  Grinning за пълзене има едни импрегнирани плоскости на земята, сглобяват се като пъзел и омекотяват ударите ако си падне на носа, например  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Естествено,че я оставям и на пода,но не мога нищо да свърша.Снощи, докато миех чиниите, обърна един стол от тези  в трапезарията/добре,че не падна върху нея Praynig/,сутринта, докато гладех,се катеше по мене и ми свали бикините Mr. Green и въобще нищо не мога да свърша спокойно.Иначе и постилам и си играем на пода,лази из целия апартамент,но трябва да съм с нея.Преди просто като трябваше да свърша нещо я оставях в кошарите.В столчето за хранене се изнервя за десетина минути,а и спи само по 2 часа.Въобще екшън отвсякъде,ама има и весели моменти.Общо взето не мога разреша проблема,но ви благодаря за отговорите.  bouquetВсе си мислех,че кошарите са така проектирани,че да не се пада,ама и това ще мине...

# 19
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ами същата работа - аз слагах едо шалте на пода и играчки на него. Тя пък не ги харесваше. Като готвя или мия чинии и тя с мен. Всички шкафове, до които може да достигне бяха пълни със съкровища - от онези железни купички, пластмасови шишета, пластмасови кутийки, които даже могат да влизат една в друга, пък и пълни с разни други съкровища като цедка или фуния, дървени лъжици и прочие. Забавляваше се с тях докато си свърша работата, а аз внимавах къде стъпвам. Веднъж само имахме проблем с един сак. Той имаше на дъното си орехи и аз нарочно го бях оставила под масата. Голяма игра с тези орехи, е вярно че имаше и в пералнята, ама затова първо се проверява. Бях забравила в едното му джобче едно червило, таааа докато измия чиниите ... сивото й корито й още пази розов спомен от тъмно-червеното ми червило  Rolling Eyes
И тя не спеше, дори след годинката забрави какво е това следобеден сън, да не говорим, че сутрин не спеше някъде от към 6-7 месеца, ама за сметка на това ставаше в 10, което ме устройваше идеално. Гладех само вечер и в почивните дни когато има повече от 2 очи, които да наблюдават малката изследователка.

# 20
  • Мнения: 756
аз засега решавам проблема с пода и проходилка - и двете са добри за мен . На пода слагам възглавници и bean bags  и така се гледаме , с проходилката следи какво правя.

# 21
  • Мнения: 115
и моят се катери ooooh! На 9 месеца е. Набира се на мускули. направо бях така Shocked като го засякох. Слагам вече пред кошарата дюшек, че не дай Боже нещо да стане.Той обаче почти не  стои в кошарата /много я мрази Rolling Eyes /
Обаче винаги ми е притеснено. Забелязах, че той просто си обича да си се катери, защото се набира за перилата и , когато е извън кошарата. Хваща се за страниците и си виси. Тогава пък трябва да махам дюшека, та да не може да стига перилата ooooh! То не е една..махни-сложи..ама няма как Wink Просто вече го пускам да си обикаля сам из стаята. Само тогава има мира за половин  час.

# 22
  • Мнения: 2 111
Аз не мога да се отделя от нея откакто направи 8 месеца,ако я оставя сама в леглото или кошарата за 5 минути все се катери,пада вътре и почва да плаче.В столчето за хранене седи точно 5 минути и успява да се изплъзне от коланите,в количката е същата работа.В люлката също се изправя,на земята като я оставя започва да се изправя като се държи за дивана,табуретките и т.н. и после пада и се удря.Въобще няма безопасно място.Затова вече си  я нося навсякъде с мен иначе няма как.Не гладя и не готвя,защото няма начин просто.

# 23
  • Мнения: 3 092
Може да се прехвърли естествено ...работата я остави за когато смогнеш .

# 24
  • Мнения: 617
Може и още как. Нашия бандит скоро го направи този номер и сменихме дървената кошара с преносима. По-висока е и въпреки, че прави опити няма скоро да се прехвърли. Особенно ако имаш обиколници на кошарата или нещо на което може да стъпи, някоя голяма играчка или пък някакви завивки.

Общи условия

Активация на акаунт