Така голяма е радостта - да чуем АПРИЛСКИте сърчица!

  • 14 183
  • 271
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 847
и на мен доктора ми изписа Утрогестан, когато разбра,че ще пътувам. Наистина става ми малко лошичко от него,но пък ми каза, че няма значение по кое време на денонощието го пия, така че мога да си го съобразявам с режима.

# 16
  • Мнения: 1 541
tai, гледай позитивно на всичко това, мила- сега ще посвалиш някой и друг кг, че после колкото и да се стараеш- ще качиш. А иначе знам, че е гадно разни храни да те вадят от равновесие, но... Hug

Да ви попитам - Като ви преглеждат гинеколозите правят ли ви мануален преглед, освен ваг. ехография, че днес тази палпация ме попритесни?
И още нещо- как се справяте с предпазването от претопляне сега- в тези жеги непрекъснато завирам, а климатици избягвам да пускам често заради детето (преди няколко дни беше настинала от климатика в другата стая през нощта) и сега си вря в собствен сос, а ме е страх много от прегряването.

Уф, пих първото хапче Дуфастон преди 2 часа, но понеже съм яла само две сливи явно и вече официално ми се  Sick . Гадост  Crossing Arms

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 13:30 от *MILADY*

# 17
  • Мнения: 343
Ех, успокоих се за това подуто коремче.
Tai с първата бременност /момче/ нямах никакви усложнения и гадене, но сега с втората бременност ми се гади, макар и рядко, и чувствам, че ще е момиче.
Milady не се тревожи мила, повече положителна настройка и всичко ще се нареди благоприятно.

Въпреки, че ми се гади от време на време сме решили да си направим 1 екскурзийка до рмания с кола. Надявам се пътуването да мине добре.

# 18
  • Мнения: 330
Здравейте и от мен в новата темичка! Добре дошли на новите мами!

За гаденето, на мен и при първата бременност ми се гадеше, както сега, но тогава нямах никакъв апетит за разлика от сега  Embarassed.
Не съм повръщала изобщо. Коремчето ми е подуто.

И аз продължавам със зацапването, вече е съвсем малко и даже е толкова тъмно кафяво, направо като черно. Някой знае ли до кога се пие този утрогестан и но-шпа, аз вече цяла седмица ги пия...

*MILADY* , на мен само вагинален ехограф ми правят.

# 19
  • Мнения: 118
quote author=*MILADY* link=topic=324742.msg8425034#msg8425034 date=1219659638]
tai, гледай позитивно на всичко това, мила- сега ще посвалиш някой и друг кг, че после колкото и да се стараеш- ще качиш. А иначе знам, че е гадно разни храни да те вадят от равновесие, но... Hug

Да ви попитам - Като ви преглеждат гинеколозите правят ли ви мануален преглед, освен ваг. ехография, че днес тази палпация ме попритесни?
И още нещо- как се справяте с предпазването от претопляне сега- в тези жеги непрекъснато завирам, а климатици избягвам да пускам често заради детето (преди няколко дни беше настинала от климатика в другата стая през нощта) и сега си вря в собствен сос, а ме е страх много от прегряването.

На мен не ми направи тъй като ми каза че нямало смисъл да ме гледа в първия триместър понеже и без това и да имам някакъв проблем не трябва да се пият лекарства и аз какво да кажа не настоях.

# 20
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
При първата бременност се скъсвах от повръщане (4-5 пъти на ден). Нямаше такова нещо като "сутришно неразположение". Дори през нощта ставах да повръщам! Имах ужасно, направо непоносимо главоболие. И всичко това продължи до края на 4-ти месец.
Сега ми се е лошо също денонощно, но поне не повръщам.  Praynig Шофирам доста на ден (по 200 км) и се надявам, че ще се размина с екстрата "повръщане". Иначе съм ужасно уморена! Ей на, в момента отказах да отида на обяд, защото просто незнам как ще се довлека до стола! Добре, че имам малко храна с мен.  Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте Simple Smile
Първо да кажа Добре дошли на новите мамчета  Hug. Лека и безпроблемна бременност на всички и дано скоро притесненията на всички се изпарят.
Относно гаденето - първата бременност нямах никакво гадене, повърнах общо 3-4 пъти, като повечето бяха май към края на бремеността и един път баш на Нова година, уж не бях попрекалила с храната Simple Smile.
Ние също заминаваме на "почивка" (кавички, че с лудетината това не може да се нарече почивка) в Гърция. Надявам се всичко да е наред.
Аз май много рано отидох на преглед, явно по-късно съм забременяла отколкото съм си мислела. Лекарката ми каза след 1 седмица да отида пак, но аз предпочитам като се върна. Освен точицата друго не се видя, и каза че нещо формата на точицата не й харесвала, което разбира се може да не е проблем, но имало едно НО  Shocked. Моля се всичко да е наред, затова ще изчакам малко със следващия преглед.
Аз също почвам работа като се върнем и дано всичко да бъде наред както при първата бременност - нямах и един ден болничен, че иначе кофти така, тъкмо се връщам на работа и айде пак по майчинство. Малко ми е неудобно от колегите, ама какво да се прави.
Иначе днес сме на детски рожден ден. Малката да се налудува, че да спи после през нощта. Напоследък пак много се буди. Незнам какво да правя, ако и занапред продължават тези буденици по 3-4 пъти през нощта, а и бременна и на работа няма да ми е никак лесно. Незнам другите мами с по-малки деца как се оправяте.
Приятен ден от мен и целувки

# 22
  • Мнения: 1 541
atlanticaHeart Eyes И аз така съм решила- тъпо и упорито ще съм оптимист този път! Освен всичко друго ще трябва да се спра с фитнеса, а това е много трудно за мен- ти ще ме разбереш  Wink

sofy, ние с теб май сме малко братя по съдба с тези ранни седмици, малки точки с определени Но-та и почивки до Гърция с малки хуни  Wink Къде ще ходите- да не се окажем заедно  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 969
sofy, ние с теб май сме малко братя по съдба с тези ранни седмици, малки точки с определени Но-та и почивки до Гърция с малки хуни  Wink Къде ще ходите- да не се окажем заедно  Laughing
Ние ще пътуваме за Халкидики между Касандра и Ситония, селището е Метаморфози. Моля се хотела да е добър и да е пригоден за малки деца, както пишат.

# 24
  • Мнения: 110
Относно различията в бремеността - незнам дали е съвпадение, но първата бременост нямах никакви проблеми, не усещах че сам бременна, но сега е много различно.
*MILADY*  и на мен ми правиха мануален преглед , при което останах даста озадачена. При първата ми бременост док беше против такива интервенции. При прегледа ми откриха някакъв полип- и сега си чакам резултатите във вторник. Относно другите ти притеснения при първата си бременост и аз имах зацапване и сега треперя постоянно да не се повтори кошмара отначало. Мисля си че позитивното мислене ще ни помогне да преодолеем всичко. Прегръщам те и не мисли лоши неща Hug

# 25
  • Мнения: 481
Сигурно ще ви се стори доста невеж въпроса ми, но какво е това МАНУАЛЕН ПРЕГЛЕД newsm78  Embarassed

# 26
  • Мнения: 136
Аз пак да ви навестя и да попитам...
там където е аватара(под ника) пише брой публикации...та въпроса е защо на мен ми пише 0 след като все пак съм публикувала доста мнения във форума newsm78  ?

# 27
  • Мнения: 268
 Здравейте  bouquet
Добре дошли на новите момичета Heart Eyes
Честита нова темичка Simple Smile
*MILADY* и sofy  дано всичко е наред с точиците и април месец всички да си имаме по едно малко сладурче Heart Eyes
Относно питането за мануалния преглед на мен ми правиха като ходих в понеделник, взеха ми и секрет за микробиология понеже имам бяло течение. Оказа се, че е от бременността.
Когато бях бременна с Кико пак много ми се гадеше, но по-малко повръщах. Сега не минава и ден без тези екстри... Sick
Много съм отпаднала и ям насила всичко, отслабнала съм с повече от два килограма, въпреки че се старая по три пъти на ден да ям поне малко.
В четвъртък съм на доктор. Дано се види сърчицето ни, че много се притеснявам дали всичко ще е наред Praynig
Кико има атопичен дерматит и сега мама каза, че пак са му станали две-три пъпчици, водили са го на доктор и пак ще го мажат с кортикостероид.
В събота, баща му ще го вземе от Горна и в понеделник Кико в новата градина, аз на новата работа
Лек ден и до скоро

# 28
  • Мнения: 481
Аз пак да ви навестя и да попитам...
там където е аватара(под ника) пише брой публикации...та въпроса е защо на мен ми пише 0 след като все пак съм публикувала доста мнения във форума newsm78  ?
защото в този форум "отчетни" бройките на публикациите не се взимат предвид. Ако пишеш другаде, ще се броят(ама май и в клюкарника не се брояха...)

# 29
  • Мнения: 1 541
sofy , ние сме на Касандра. Хотелът мисля беше нещо от рода на Сани Клуб нещо си там....И аз като теб се кръстя да е това за което го представят! Пожелавам ви прелестна почивка и оправдани и дори надминати очаквания  Hug

Момичета, искам от все сърце да ви благодаря за окуражаващите думи! Това значи страшно много за мен  Hug Дано скоро вече минем на по- приятни и спокойни теми  Wink Аз в сряда съм на друг доктор- в клиниката на Щерев, и ще видя и тя какво ще ми каже.

Eli-G , потвърдена ли е диагнозата атопичен дерматит или е само заключение на педи? Забелязвам, че в бг често я раздават тази диагноза за  щяло и не щяло, а нещата не винаги трябва да стигат до кортикостероиди  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт