Каква дигитална видеокамера ще ми препоръчате?

  • 1 417
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Здравейте на всички! Моля за съвет, каква видеокамера за домашно видео могат да ми препоръчат тези от Вас, които имат. Нямам предпочитания за марка, тъй като не съм компетентна в тази област.Цена до 400 лв. В момента на пазара се предлагат различни марки на различни цени от 250 лв. и на горе. Каква карта памет се купува, за колко часа запис и т.н Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 160
За подобна техника бих заложила на Canon. С 2 гб правя запис от 60 мин., но това зависи и от качеството му. Що се отнася до цената,то тя беше май над 700-800 лв. newsm78 Но отиди в Технополис напр. и разгледай на място марки, модели, цени. Може и да има някоя промоция в момента и тя да те грабне.

# 2
  • Мнения: 463
Захир, благодаря ти за отговора.Искам да посъбера мнения и впечатления от тези, които имат.Повече мнения по-голяма обърквация, но все пак newsm78 ще мисля.

# 3
JVC!  Peace
За 400 лв. можеш да си купиш мини DV камера, т.е. от тези с малка касетка с магнитна лента. Тези с хард диск са по-скъпи, но препоръчвам такава, тъй като е по лесно свалянето на компютър и записа на дискове. Виж и сравнявай: тук и
тук

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Канон или Сони с хард-диск и ако имаш пари да е Full HD. Аз имам камера за компа Канон 4MP,  Full HD , вади страхотна картина и цветове. Иначе моята камера е 2-годишно Сони със запис на мини-диск, хубавото е че като свърши само сменяш диска, батериите са зарядни, с което тряба да се съобразяваш. Обаче до 400лв не мога да препоръчам, има ли Сони за толкова  Blush

# 5
  • Мнения: 463
Канон или Сони с хард-диск и ако имаш пари да е Full HD PeaceТова звучи много хубаво, но тъй като ще снимам основно семейни сбирки, празници и поводи ще се задоволя с нещо по-евтинко.В крайна сметка се спрях на варианта DVD, като най-лесен и удобен- снимаш и гледаш.Не съм запозната само с консумативите - дисковете имам в предвид, като времетраене на запис  и съотвенто каква им е цената, по-точно на презаписваемите DVD.
Сиренце, след като имаш камера DVD би ли ми казала, как се прехвърля записа от мини двд на нормално за съхраняване?

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ами мини двд-то се чете от моята двд-записвачка и от двд плеъра без проблем, не е необходим презапис. Снима много добре клипчета и филмчета, но снимките не са много добри, което си е нормално за камера. Ааа и гледай да има зуум, доста полезна функция.

# 7
би ли ми казала, как се прехвърля записа от мини двд на нормално за съхраняване?
Какво е "нормално съхраняване"? Ако си обърнала внимание, всеки ДВД плеер има и по-малък кръг. Именно той е за мини ДВД-то.  Peace

# 8
  • Мнения: 161
Само дето мини двд-то има по-ограничен ресурс... на по-дълги записи приготви един патрондаш дискове и те така.
Аз съм от капризните - като направя филм после си трябва малко обработка иначе записа е много левашки и никак не изглежда добре и затова е добре да може да се сваля по-бързичко на комп-а. Въпрос на вкус.
Внимавай за различните му там стабилизатори на картината - имат значение и размера на оптиката, цифровото увеличение само разваля изображението. Като вземеш камерата раздвижи я набързо наляво надясно и виж как сменя картина, цветове, осветеност, да не ти пробутат някоя със стар и муден софтуер с който да си блъскаш главата.

Общи условия

Активация на акаунт