Есен вече наближава, а Февруарче се разшава VIII

  • 16 274
  • 311
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
А що се отнася до усещането на бебо , представа си нямам дали го усещам или не. Преди някоя друга седмица постоянно се обарвах по корема да усетя нещо, после прочетух тук, че можело да се усети първо само от вътре. Е да ама като в корема ми не е само бебо а и черва и какви ли не други карантии от къде да знам какво усещам. Така че напоследак май позанемарих опипването на пупата и каквото става да става. Като реши малчугана да ме изрита ще си го усетя няма къде да мърдам Crazy А и аз се чудех преди не трябва ли да съм вече от усетилите, че нали водя по термин в класацията и моичкия ще е батко ( поне засега де че нали с тия термини е голяма каша) Но пак четейки тук става въпрос къде е плацентата, а аз от прегледите знам само че е високо но не знам отпред или отзад....... newsm78 така че съвсем се отказвам да дебна за ритници. Когато тогава. Важното е да са ни здрави бебчетата и ние всички около тях пък когато ги усетим добре дошло Simple Smile   bouquet
  larakroft1 ходя да и се надявам да си ходя до последния ден преди болничния за 45 дни преди термина. За сега не ми тежи, но може би зависи от типа работа. Моята е с  фирми и си шофирам по цял ден е 5-6 часа де. Така че се издържа поне съм в движение постоянно, но ако бях на едно място пред компа не знам дали щях да издържа Simple Smile

# 31
  • Мнения: 80
Здравейте и от мен.Пожелавам ви приятна и ползотворна седмица и по-малко жеги.
Ние с бебчо сме добре-гледам да избягвал реските движения, че ме наболява от лявата страна, но рядко.
Коремчето си расте и вече нямам търпение да стане септември да ходим на ФМ и дано видим пола.
РЕД-моят док има 2Д и всеки път ме гледа-на 3д се вижда по-различно а и цвета мисля че е различен.
Сияние-аз мисля че си остъпила правилно-по-добре в къщи, отколкото да хванеш и нещо др.в болницата-все пак, ако не се почустваш добре можеш пак да отидеш-аз изпитвам ужас от болници, но разбира се ако е наложително ще издържа.
Но стига с по тази тема-дано всички да сме добре и чак февруари да отидем до болница, за да родим сладките бебчета.
Целувки на всички и се пазете.  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 83
Питам защото мои познати от четвъртият месец са вече болничен.Моята работа е свързана с напрежение и доста стоене прав.Доста се изморявам и в 18ч. искам само да се прибера,но докато това стане с тези задръствания става поне 19:20.Нищо не ми се прави.Сега съм отпуска 1 седмица и си почивам вкъщи.

# 33
  • Мнения: 2 829
Здравейте и от мен!
Аз бях на доктор миналата седмица, бебето расте, докторката ми определи друг термин-24.02. Ама при мен е голяма каша, защото нали забременях без да имам менструация (голяма забава е като ме питат "последна менструация?" а аз отговарям "5 ноември 2005" Laughing ) та ми е ясно че термина ще е съвсем приблизителен. Бебока махал и мърдал, но само мъжа ми го видя, защото в новия кабинет на докторицата видеозона е лошо разположен и аз не можех да гледам. Пола не можа да види, но то си е и рано още.
Иначе аз се чувствам добре, в събота ходихме на лек преход в планината, в неделя бяхме до Благоевград на разходка с пазаруване в Метро, бъдещия батко е здрав, усмихнат и послушен Grinning
ВНЛ, аз си лекувам болно гърло и хрема с инхалации-вариш чай от лайка, слагаш малко сода вътре, сядаш удобно, завиваш се през главата с хавлиена кърпа и дишаш-при мен е много ефикасно.
Сияние, и аз на твое място не бих отишла в болницата-за мен самото влизане в болница е стрес-защо да го причинявам на себе си и на бебето ако има начин да се лекувам вкъщи? Едва ли в болницата ще се грижат за теб по-добре от хората, които те обичат вкъщи.

Аз също не усещам още бебето, но и това ще дойде Grinning
Още ходя на работа и ако няма проблеми ще ходя до последно, защото искам след като родя да си остана вкъщи колкото може повече.

# 34
  • София
  • Мнения: 748
Здравейте момичета. Моля ви за помощ, че вече едвам издържам с мойте болести. Много кашлям, на някоя от вас изписвали ли са й някакъв сироп против кашлица? В аптеката не смеят да ми дадат сироп, а на мен хич не ми се ходи при мойта GP, че е направо отчайващ случай.
Можеш Хустагил да пиеш със сигурност, аз пих при предната бременност. За смучене се продават билкови и ментови лукчета, помагат.
 Да се оплача, момичета, все още ми се повръща, слава богу от 1 седмица  освен че закусвам вече и обядвам, че до скоро само закусвах, а обяда повръщах. Вечер почти не ям , защото ми се гади ужасно, много се измъчих, с първата бременност не беше така. Много ме плаши мисълта, че може да съм така до края, има и такива случаи. Вкусът в устата ми е все едно съм глътнала отрова, дайте ми кураж, че ще ми мине, моля ви!

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 17:37 от macro

# 35
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен мили мами   bouquet
При нас нищо ново засега, утре ще са готови резултатите от БХС и дано всичко да е наред. Чак другият понеделник сме на ЖК, а на 9.09 на ФМ, ама нямам търпение вече да видя пак бебо.
Аз още не усещам бебчо, а съм в 18-та вече. Стори ми се на няколко пъти че нещо мърда в мен, но може ли да го усещам само вечер и то като легна на дясната страна  Rolling Eyes Май си въобразявам, но нищо има време и за това Grinning
А относно работата - аз съм болнични от края на втория месец, когато имах много силни кръвоизливи, които продължиха почти месец, и ми казаха че имам 2/3 отлепване на плацентата. Така че си стоя вкъщи, ама нещо омръзва та незнам Confused
Спокойна вечер от мен и се пазете  Hug

# 36
  • Мнения: 57
Здравейте, мамчета.
На тези, които вече са усетили "гъделичкане отвътре", "леко побутване" или "бълбукане" искам да кажа - не си въобразявате, това е бебето. Много нежно и едва доловимо докосване, може да се усети само когато лежиш отпусната и спокойна. И аз вече го усещам и е много приятна доза успокоение, че нещата вътре са наред. При първата бременност го усетих чак в края на четвъртия месец, а сега мааалко по-рано. На мамите, които още не усещат нищо - спокойно, има време.
И аз вече не успявам да си прикривам корема дори с широки блузки и забелязвам, че хората ми го заглеждат. Весело е  Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 186
Поздравления за новата темичка и привет от мен!
Благородно завиждам на тези от вас,които са ходили или ще ходят на море.Аз тази година ще пропусна.Но все пак с мъжът ми сме планували екскурзия до Ниагарския водопад за следващия уикенд.Много се вълнувам,защото въпреки че сме в Канада от почти три години,все още не сме ходили,а и всеки казва,че е невероятно.Пътуването е малко дълго-8 часа,но моя лекар каза,че е о.к. и с чести почивки няма да има проблем.
Аз все още не знам дали усещам бебчето.Понякога си мисля,че чувствам нещо,но и аз,като ми е за пръв път,не съм сигурна.А и гледам,че мами които са със седмици "по-големи" от мен все още не го усещат,та не знам-услушвам се.....
В събота бяхме на рожден ден и присъстващите не знаеха ,че съм бременна (освен семейството ми).Не мина много време и веднага ме разконспирираха.Беше ми много приятно и се почувствах наистина по-специална  Blush
А вчера с мъжът ми ходихме в един много голям бебешки магазин на оглед.Изживяването беше страхотно.Представям си как ще се чувствам,когато дойде момента с пазаруването.Видяхме толкова миниатюрни дрешки,че чак не мога да си представя човешко същество да се събере в тях.Избрах ме си количка,за което много се радвам.
Хубаво е,че всички сте добре.Аз също с напредването на седмичките съм все по-добре и все по-спокойна!

# 38
  • Мнения: 233
Сияние, надявам се всичко да се размине с временно неразположение. ясно ми е положението щом си от малък град с преобладаващи болни от малцинствата в болницата - майка ми е лекар в такава болница в провинцията. разбирам съображенията ти, но пак ти казвам - ако се чувстваш все още зле, по-добре помоли някой да те закара до най-близкия по-голям град, за да те прегледат на още едно място и ако се налага да влизаш в болница, то поне да е на по-нормално място.
загрижена съм, не за друго. по принцип имам доверие на лекарите, макар че не един път са ме разочаровали, но заради 2-3ма не трябва да се отрича цялото съсловие.

# 39
  • Мнения: 941
Само да се отчета в новата тема и да ви поздравя за името и   bouquet

Имах на толкова постинги да отговарям, ама докато прочета всички странички и тази пуста бремелинкса деменция  Blush  си каза думата...

нещо исках на Ред и на Дарима да кажа   bouquet  по повод техни питания...ама  newsm78  слабоумието ми напоследък взема връх - а преди бремеността имах зрителна памет, та сега мъжо ме скъсва от шеги, каква съм забравана  Crossing Arms

п.с.

Ааааа сетих се - и пола, както и Феталната морфология могат да се направят и на 2D ехограф, но не от допотопнитер, а тези които имат зуум, могат сами да си пресмятат разстоянието, имат памет, мерят пулса на бебтп и т.н.  - не помня кой беше питал  newsm78

# 40
  • Мнения: 86
бульовче мерси за загрижеността  Hug   bouquet аз съм доста по-добре:нямам температура (не съм и имала, което е добре),не съм повръщала 2-ри ден, само разтройство, но то стига най-много до 2 пъти на ден.ям дренки.
мами лекарката ми каза като течности било мн хубаво да се пие чай студен вместо вода.преварявала се водата и микробите намалявали.препоръча чай от шипки,заради витамин с
макро и аз съм като теб мила  newsm78  Sick все още ми се гади и имам странен вкус в устата.повечето миризми ме дразнят и ме карат да повръщам, както и повечето храни.стигала съм до припадъци, много ниско кръвно.вече хапвам по малко,но само сухи храни,а от манджите-пиперки с доматен сос (преди да се разболея)въпреки,че съм много  по-добре от както бях във втория месец,все още ми е некомфортно. често си взимам болничен.явно бременността ми ще е по-тежка
бебо май ще е с характер  hahaha дано е добре  Praynig
имам коремче,малко е, но е бременно  Simple Smile имам и леки придърпвания на моменти,затова гледам да лежа повече

# 41
  • София
  • Мнения: 23
Здравейте и от мене, момичета!
И при мене гаденето отмина, но миризми все още не мога да понасям. Аз досега не съм губила апетит, но забелязвам, че изобщо не ми се хапва сладко и месо, а винаги съм обичала шоколад  Laughing. Сега предпочитам всякакви летни манджи и салатки.
Кръвното по принцип ми е ниско - около 90/60 е нормалното ми състояние и в тези жеги избягвам изобщо да излизам навън. Днес през обедната почивка за първи път от 2 седмици насам си направих малка разходка. С нетърпение очаквам захлаждането, за да мога поне вечер да се разхождам. Имам парк наблизо и ще е грехота "да не го използвам".
Лека вечер от мене!

# 42
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен,

Да се похваля- вече усещам бебето- странно, но приятно усещане между гъделичкане, къркорене и лека болка от време на време. Нямам търпение да дойде февруари... Blush Иначе се чувствам перфектно, дано така да се чувствате и вие и да имаме най-леката и приятна бременност...

# 43
  • sofia
  • Мнения: 73
сега и аз да се отчета след днешният преглед.Днес си направих ранния скрининг риск 1:11000 което е нисък риск.Това което мерят на вратлето е 1.7мм.Разгледахме подробно и всички органи,въобще беше доста интересно.Бебо е вече цели 7.1см и сърдечен ритъм 156 което също е добре .Определиха ми термин 27.02.09.От прегледа и доктор Янкова съм много доволна ,прегледа ми продължи повече от половин час със много обяснения.Надявам се при всички новините от прегледите да са добри.Лека и прохладна вечер от мен.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • Мнения: 173
Добро утро на всички от мен!
Всяка сутрин преглеждам темичката, че после като ме почне работата и не зная дали ще ми остане време, а вечер събирам багаж, че в събота и неделя ще е великото преселение към Добрич  Grinning
Относно работата - аз съм до 11 септември и после болничен. Но дори закъснях с болничния - при нас се излиза още в третия месец, но съм обещала на шефовете до септември, докато намерят заместник, не че има още де  hahaha
Снощи се качих на кантара и ужас  #2gunfire - аз май водя рекордите до момента + 5 кг. Ям си нормално както преди, но с тази разлика че сега качвам  Cry Явно така ще е при мен. Не искам да си представя какво ще последва после  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт