Разминаване в съветите на педиатрите?

  • 1 290
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също не се ръководя от съветите на педиатърката ни-сама си преценям
За захранването - ти си му майка, каквото и както ти решиш, ще е най-доброто за бебето ти... в известен смисъл.

Във всеки случай залитането по модерното не винаги е най-доброто за потърпевшия - за бебето. Примерно сега е модерно "шоковото" захранване (почваш късно, въвеждаш новите неща в объркан ред и бързо и за, примерно, 2-3 седмици правиш това, което другите деца постигат за 4 - 5 месеца.) За мен пък то е абсурдно.

напълно съм съгласна с това Peace

# 16
  • Мнения: 14 488
Забравих да спомена и за кърменето-в началото на 2-рия месец малката беше качила 800 грама и педи ми вика "Дохранвай!!!"  #Cussing out Добре,че не я послушах,а взех мерки да си увелича кърмата,иначе щях на бързо да приключа с кърменето!
Това не го разбирам-вместо да ме подрепи и да ме посъветва,тя прави точно обратното! #2gunfire

абсолютно същия случай беше и при нас.
да не се впускам в подробности за още по-фрапантни неща.
затова книгата, нета и си наблюдаваш детето, ти си с него по цял ден, ти си го познаваш най-добре

# 17
  • Мнения: 342
Малко извън темата, но смисълът е същият. Такова разминаване в мнения и съвети получих когато бях в родилният дом. Родих секцио и кърмата ми тръгна по-късно. На четвъртия ден гърдите ми се втвърдиха, болките бяха големи, а аз ревях и се чудех какво да правя - исках да си кърмя бебка. Точно пет мнения чух от пет различни доктори, включително и от тези, които минаваха на визитация  Thinking  Ако бях послушала някои от тях щях да си изгубя кърмата. Благодарение на една педиатърка и сестрата, които бяха едната вечер на смяна разбрах какво да правя.
В твоят случай не мога да ти дам съвет от личен опит, защото нямаме два месеца.  Иначе когато започнеш да търсиш мнения от много лекари - личен лекар, частна клиника и други подобни започваш да се омотаваш съвсем. Бях решила да запишем бебка на консултации в частна клиника в Пловдив, но съпругът ми ме разубеди именно по тази причина. Ако все пак го напрява, ще сондирам мненията от двете страни. Иначе както ми каза една позната - гледай детето си в очите и то ще ти подскаже какво иска. Може и да ви се струва странно, но в повече от случаите е така- това е от моят скормен опит на майка. Желая ти да изгледаш едно здраво и спокойно дете без много притеснения!

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ами разминават се, наистина...в крайна сметка ти си решаваш кого ще послушаш и отговорността е твоя. Предполагам, че се страхуваш да взимаш тези решения без да си твърдо подкрепена от лекарско мнение, но пък затова сме майки и оттук нататък доста още ще има да си блъскаме главите кое е правилно и кое не.


Напълно подкрепям това мнение.
Трябва да разчитаме на майчинският си инстинкт и на това какво ни подсказва самото дете Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също немога да се съглася,че късното захранване е шоково.Аз захраних на 5 мес. и дъщеря ми беше захранена с основните групи храни до годинката.Това са си 7 мес. захранване,бавно и спокойно.
Колкото до педиатрите,наистина в последно време разминаванията са доста големи.Затова аз разчитам предимно сама на себе си и всяко казано ми,независимо дали от педиатъра или от друг мнение и съвет проверявам внимателно,събирам информация,претеглям плюсове и минуси и тогава решавам какво да правя.Ти си майката,слушай най-вече вътрешното си усещане и не вярвай сляпо на педиатрите,рови се за информация.

# 20
  • Мнения: 5 940
И аз като DoGma_PrObe разчитам, освен на педиатъра и на това, което съм прочела, чула, видяла. За мен е важно, когато отида в лекарския кабинет да имам някаква основа, да съм информирана, доколокото мога да бъда информиране като немедицинско лице. Преценявам чутото, взимам важното и полезното. За захранването се отказах да слушам съветите след предложението за сок на 40-ия ден и месо през петия месец. Затова пък при вируси, настинки, следвам казаното от нея. Не ме е подвеждала, не ме е карала досега да давам антибиотик,  /пу, пу, не се и е налагало, въпреки че има такива дето много бързат/, след четвъртия ден температура предлага изследвания и т.н. Вече комбинира традицонно лечение с хомеопатично, ходи допълнително на курсове.

# 21
  • Мнения: 3 034
разбира се, че не е шоково късното захранване. да не покриваме норматив? храните се въвеждат по същия начин - по 3-5 дни всяка храна, както и при ранното захранване. и отдавна не е "модерно", просто много български педиатри са 10-15 години назад във времето, защото последните книги, които са прочели са били като са си взимали изпитите.

по темата: щом имаш интернет, имаш достъп до всякаква информация от целия свят, в това число и най-добрите педиатрични школи. оттам-нататък... явно ти ще решаваш, дано и бебето го устройва твоето решение, което невинаги се получава.

на ортопеди и тук не се ходи, освен при наличие на сериозен проблем. педиатрите имат достатъчно познания, за да открият такъв.

# 22
  • Мнения: 9 814
По стечение на обстоятелствата съм сменила 3-ма педиатри.
И тримата имаха различно виждане за това как трябва да се гледа едно дете и кога всъщност наистина е болно и се налага АБ.
Всъщност има педиатри от т.нар нова и стара школа.
Новата школа препоръчва късно захранване, да се избягва проходилката и да се кърми възможно най-дълго.
По-старите педиатри държат на други неща.
За мен е въпрос на избор на самия родител кого да слуша.
Все пак лекарите не са богове и те грешат.

# 23
  • Мнения: 2 746
Не води детето при няколко различни лекари.Това е най-сигурния начин да сбъркаш.Казвам го от личен опит.Не очаквай,че като го заведеш при някой прехвален лекар той ще знае всички отговори за проблемите на твоето дете.

Общи условия

Активация на акаунт