как да нау4а бебето си да заспива само

  • 4 446
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Това, че бебо не ми заспива по ръцете не означава, че е лишен от ласка и допир- напротив, само че си има време затова. Ако на детето му се спи най- добре е то да спи, както ако е гладно е най- добре да се нахрани. Когато не му се прави нищо от двете- ще си играе и тогава вече ще се включа активно с допира и ласките.
Темата: "как да нау4а бебето си да заспива само", не започва с "дали".

# 46
  • Мнения: 83
Нашата дъщеря заспива и спи сама. Е тя е вече голяма, но на това се научи, когато беше на около 1 година. Има си едно плюшено коте, гушка го и заспива. Мисля, че ако бебето спи на отделно легло, не вижда, че сте в стаята, но когато ви потърси, винаги се появявате на момента, ще е по-спокойно и с времето ще се научи и само да заспива. Всичко е до навик.
Подобен метод е описан в книгата"Заспивай,детенце"на д_р Едуард Естивил.Тази книга предизвика голяма полемика тук в Испания,но аз имах много познати, които благодарение на нея бяха решили "проблема"със заспиването на децата си.Очаквайте подробности за метода в най_скоро време. Peace

# 47
  • Мнения: 4 393
Това, че бебо не ми заспива по ръцете не означава, че е лишен от ласка и допир- напротив, само че си има време затова. Ако на детето му се спи най- добре е то да спи, както ако е гладно е най- добре да се нахрани. Когато не му се прави нищо от двете- ще си играе и тогава вече ще се включа активно с допира и ласките.
Темата: "как да нау4а бебето си да заспива само", не започва с "дали".
newsm10 newsm10 newsm10

# 48
  • Мнения: 350
Заспива сама от 6 месечна  Peace Само да и се мярна пред очите и скача. Спи сама в стая от 11 месечна.

Като се научи да се заиграва я оставях в креватчето с интересна, различна  играчка и изчезвах от погледа й. Все пак имах предвид кога е достатъчно уморена, ако не и се спеше този номер с играчката не вършеше работа. На по-късен етап (10 месечна) дойде агнето Бе което се гушка преди заспиване, вече са цяла менажерия с патето Па, кравата Му   и зайчето Гай  Laughing. Хубавото е, че което и да хвана върши работа, понякога и одеалцето и навито на топка също.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 946
запис да следя. аз не искам да я уча да заспива сама, а просто да заспива, че хич не ще през деня.. пея й, люшкам я -нищо... а и се спи и  мрънка...

# 50
  • Мнения: 3 929
Винаги съм имала проблем с приспиването на сина ми. Предполагам, че причината беше в кърменето, защото той започна да заспива сам, едва когато го отбих. И спи повече време.
Предполагам, че има деца, които не се научават да заспиват сами, а започват да го правят, когато са готови самите те за това. Поради тази причина за нищо не съм насилвала сина си - нито да заспива сам, нито да го отбия рано, нито да махам памперсите, нито да прохожда и т.н. Оставях го той да ми подсказва когато е готов за нещо ново и основно аз се съобразявах с неговите нужди. Признавам, че ми беше трудно, но сега не съжалявам.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 381
Е, и моят бебо не заспива винаги сам през деня. Завам му залъгалката, полюлявам го. Заспива сам след 1-то и последното хранене за деня. Не мисля, че това е проблем. Бебетата имат унжда от внимание и т.н. И ние не заспиваме винаги по едно и също време.

# 52
  • Мнения: 1 153
И аз ще подкрепя групата на гушкащите майки. От самото начало не повярвах много на метода "остави го да реве, че иначе те манипулира" и го гушках, люшках, разхождах за приспиване. В началото заспиваше само ако се движа - а съм седнала, а е отворил очите  Crazy . После започна да спи на ръце, а сега често се приспиваме в леглото - галя го по главичката, припявам тихичко. Нощем вече си заспива сам. Даже понякога ако го нося на ръце плаче, като го оставя в леглото заспива за нула време Simple Smile Но това може и да е етап, не бързам да се радвам  Laughing .Мисълта ми е, че детенцето само ще покаже дали е готово и ако има по-силна нужда да бъде гушкано, не бива да се измъчваш, че ще го разглезиш. Според мен по-голям проблем е да го оставиш да плаче - все пак никой не плаче от кеф...

# 53
  • Мнения: 4 335
това приспиване с кръгче с колата ....не излиза ли доста скъпичко .... ooooh!
Ми в двора си имам нефтен кладенец Mr. GreenЕ все пак се радвам,4е при нас този период отмина,беше около 10-14 дена.Сега пак си заспиваме в кьщи Mr. GreenНезнам как стана така,не сьм от тези който биха го оставили да пла4е,напротив все гушкам,люлея,пея и на 4елана стойка бих стояла за да е доволен EmbarassedВинаги сьм го приспивала,я в коли4ката или в люлката,в кошарата,на шезлонга,ама тогава какво му беше станало.Спи му се,мрьнка,люлям го,а не заспива и като знам,4е вьв колата ще заспи,след няколко 4аса опити едно крьг4е и готово.Да за мен това беше краен слу4ей и го правех,а не защото ме мьрзи да го люлям.Е както казах мина ни(пу-пу),от десетина дни си заспиваме като преди,не сам,но вкьщи,според настроението му,или люлям,или в коли4ката или се гушкаме Heart EyesЛека ве4ер и леко заспиване на вси4ки Hug

# 54
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 913
Бебетата имат недоразвита нервна система, така че нуждата от "чужда помощ", която да ги успокои и унесе преди сън,  може да бъде съвсем естествена. Неслучайно масово бебетата заспиват я на цица/залъгалка/с шише,  чрез смучене на одеалце/играчки, люлеене на ръце/люлка/в кола/количка и т.н. 
А наследството ни от бременността въобще не е самостоятелно заспиващо бебе. Напротив, в утробата то е близо до майка си, а не далеч от нея. Още тогава заспива люшкано докато тя се движи....

Ако едно 2 месечно бебе иска да бъде гушкано, за да заспи, бих го гушкала. Да го оставя да се нареве, за да заспи сам - за мен това е жестоко. Аз с моите деца съм минала през всякакви етапи и периоди, през които са били приспивани по различни начини, включително гушкане, носене и на цица.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 946
Лошото на гушкането в тия жеги е, че го изпотявам горкото.

# 56
  • Мнения: 3 743
Лошото на гушкането в тия жеги е, че го изпотявам горкото.

Да, това е много неприятно Rolling Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 225
А бебчетата които не заспиват без гушкане, люшкане и др. подобни без биба ли са? Защото при нас бибата мисля спасява положението. Като видя че и се доспива лапва биба, почва да си гледа ръцете, да потърква очички и отнася.

# 58
  • Мнения: 3 743
А бебчетата които не заспиват без гушкане, люшкане и др. подобни без биба ли са? Защото при нас бибата мисля спасява положението. Като видя че и се доспива лапва биба, почва да си гледа ръцете, да потърква очички и отнася.

мда, ние биба не консумираме Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 4 335
А ние сме с биба,ама само с нея не става.Вади я,запо4ва да я оглежда и да я лапа всякак без по правилния на4ин Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт