Дете, отглеждано от баба и дядо

  • 6 331
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Сори, това е мрежата.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 320
k.a.l.i., какво има да разбираш? Лесно е да се говори за някого и да се дават "присъди"!
И аз като теб не разбирам много неща! Първото, което не разбрах, а и ней-същественото, защо въобще е пусната тази тема!? Какво се очаква от нас - съвет ли, или да върнем майката в БГ да си гледа детето, или да алармираме службите за закрила на детето и да набият канчето на тази майка, аджаба как може да си остави детето и  тя да си живее живота!?
Къде казахте, че е тя - работи в САЩ.... Е, радвам се, че поне не е някъде из островите и да си пие мухито! Да се гърчи на жега и да се въргаля по пясъка! Грехота!

RadostinaHZ, да отидат в София, Пловдив, Варна, Бургас.... Утре само да не пропищи някой в някоя друга тема, че градовете са се напълнили със селяни и видиш ли гражданите няма къде да си намерят работа! Не съм съгласна с теб! И колко ще им платат в тези градове, като почти няма в София апартамент под наем за по-малко от 300  евро... Да не говорим храна и сметки... Колко пари трябва да взимат, за да дадат нормален живот на детето си! Няма нужда да говориме наизуст! Не съм съгласна с теб!

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече започвам да се чудя как ли живеят почти 2 милиона човека в София, част от които са под наем, а други със заем, как си намират работа и изобщо защо са толкова глупави, че стоят тук, че и деца да раждат и да гледат? Ами, то не е за живот! Не се научиха тези хора, градини и ясли няма, в училищата също местата намаляват, а те напират да раждат тук! Само чужбината ни оправя, `ша знаЙш! Децата тук, при бабите, а родителите само правят деца в чужбина, раждат ги и после ги изпращат в БГ-то!

Между другото, покрай постоянното ми водене на децата из града и чакането да свършат заниманията все с бабите си правим компания. Да знаете само какви работи приказват за "младите"... Недоволстват, наричат ги мързеливи и безотговорни, защото не искат да си гледат децата и само използват да ги тропосат на бабите. Някои деца дори не живеят при родителите си, а са в един и същи град, дори в един и същи квартал.

# 48
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е.....добре де....това е версията на едната страна Rolling Eyes,но пък бабата (да е жива и здрава)някак си много подмолно и лицемерно постъпва....!?
Хем и е тежко да го гледа и се жалва пред чуждите хора,как майката и го е хвърлила на ръцете,хем не може да си представи ,че ще се отдели от него....
След като не смогват да го гледат ,да си го върне на родителите,които едва ли са и допрели ножа до гърлото ще не ще да го гледа.... Sick
Нещата трябва да се казват директно,отстрани цялата история ми е изглежда лицемерна в тези взаимоотношения,ми че те могат социалните да вземат детето при подобни мнения от близките и да лишат майката от родителски права.... Sick....

# 49
  • София
  • Мнения: 1 529
Peace
 Много зряло разсъждение и изстрадано. Идеално би било мама и тате да са на някой курорт с детето,вече надвили на харча си,бабата и дядото да им ходят на гости и щастието да е пълно. Уви това не се случва,но надеждата дава сили на хората да живеят....

# 50
  • Мнения: 2 471
Е.....добре де....това е версията на едната страна Rolling Eyes,но пък бабата (да е жива и здрава)някак си много подмолно и лицемерно постъпва....!?
Хем и е тежко да го гледа и се жалва пред чуждите хора,как майката и го е хвърлила на ръцете,хем не може да си представи ,че ще се отдели от него....
След като не смогват да го гледат ,да си го върне на родителите,които едва ли са и допрели ножа до гърлото ще не ще да го гледа.... Sick
Нещата трябва да се казват директно,отстрани цялата история ми е изглежда лицемерна в тези взаимоотношения,ми че те могат социалните да вземат детето при подобни мнения от близките и да лишат майката от родителски права.... Sick....

Ма разбира се, то това остава и да се намесят и институции, защото някой си решил да се прави на Майка Тереза в и-нет прострнаството.

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Който търси начин- намира. Няма сила, която да задържи майката далече от детето й, ако тя истински страда по него. И няма оправдание за което... най-малко пък ниски заплати и високи наеми- несериозно е!
Но темата не предполага конкретно решение, само провокира спорове.

# 52
  • Мнения: 7 384
Сигурно сте прави, незнам!
Просто някак ми е трудно да стоя и да гледам. Пак казвам, че ако не ми бяха много близки нямаше да си позволя да мисля за някаква намеса. И в случая нямам идеята да ги принудя по някакъв начин да си вземат детето, а просто да ги накарам да погледнат от страни и да видят вредите, които му нанасят по този начин, а пък те после нека си вземат решението. Дразни ме, че всички казват - то е още малко, това няма да му се отрази. Но не е така. То вече му се отразява. Сега ще ми кажете сигурно, че при всяко дете е индивидуално, но например то е почти на три години, а все още ходи изцяло с памперс, дори не се усеща да дава сигнали за тоалетна например. Незнам аз ли съм в грешка, но според мен дете на такава възраст би трябвало вече да има усет за тези неща. Разбира се, това не означава, че ако е с родителите си това няма да е така. Но просто то има нужда от постоянни грижи или по-скоро имало е. А бабата и дядото не са могли да му ги дадат по ред причини - възрастта, която си казва думата, ходенето на работа, умората. Не ме разбирайте погрешно, но гледането на дете в такава възраст, поне според мен е не само хранене, къпане, преобличане и сменяне на памперси. То трябва да започне да се възпитава, да се общува с него, да се развият говорните му умения, да се изградят навици, като тези за тоалетната например. Бабата и дядото обаче нямат сили за това, а време и нерви също. Резултата е, че на тази възраст детето почти не говори и ходи 24 часа с памперс. Ей за това ме е яд в цялата работа. Но сигурно наистина трябва да си мълча и да не коментирам въпроса.
   Слушай,скъпа, не ти е работа да си вреш носа там където не трябва.Близки или - не,как би се почувствала ако някой започне да коментира,че нямаш деца , а си тръгнала да гледаш чуждите,та чак и съвети искаш как да постъпиш.ИЗОБЩО НЯМАШ ПРАВО НА МНЕНИЕ ПО СЕМЕЙНИТЕ ОТНОШЕНИЯ ДОРИ НА СЕСТРА ТИ ИЛИ БРАТ ТИ,А ЗА БЛИЗКИ ДА НЕ ГОВОРИМ.Като ходят бабата и дядото на работа значи ,че не са престарели и като гледат внучето,значи ,че и те го искат,не им е натрапено.Работя с деца и мога да ти кажа,че има гледани от мама и тате и на 5 години не знаят къде е тоалетната и как да си избършат дупето /ако това ти е проблема  Mr. Green/,не знаят какво е лъжица ,за вилица да не коментираме.Има и деца гледани от баба и дядо и са перфектни.За да отидеш в чужда страна да си търсиш хляба не е лесно,а с дете още по-трудно.Така,че не бързай да обвиняваш родителите на детенцето.Сещам се да питам : Когато бабата и дядото са на работа КОЙ гледа детето?
                  Мога да коментирам още ,но едва ли ще ме разбереш. Mr. Green Аз съм баба и гледам децата на децата си за да могат да работят.Това,че на мен ми викат "мамо" не значи,че съм станала майка им. Mr. Green Това ,че ме предпочитат в някои моменти не значи ,че не обичат родителите си .Просто чуват ,че дъщерите ми викат "мамо" и повтарят .Както зетьовете ми викат по име и децата също повтарят.Бабо съм много рядко.Само когато кажа "ела при баба". Mr. Green Майка и баща НЕ се заместват от НИКОЙ друг та ако ще да е и слънце.Ще понапечелят хората ,ще се върнат и детенцето ще им бъде радостта ,за която са се лишавали и от първото зъбче и от всичко.Защото тук да гледаш дете с 200 лв и да го лишаваш от всичко само за да е при теб също не е най-умното решение.Също ощетява детето и то даже повече.
                   Да не продължавам ,че става дълго.Всеки сам си знае хала и ти си гледай твоя вместо "да плачеш на чужди гробища".
                    За какви социални става дума. Sick Те не могат да се оправят с пълни сираци и изоставени деца,та с подобни клюкарски загрижености ли ще си губят времето. Sick
                    Права е k.a.l.i. за Майка Тереза.Само дето на думи обаче някои се правят на нея,а на дела са дупка в морето. Peace

# 53
  • Мнения: 145
Съжалявам много, че изобщо пуснах тази тема. Не съм очаквала, че ще срещна такова отношение от някои хора. Вярно е, че всеки има мнение. Аз нямам намерение да налагам моето и това, че все още нямам дете не означава, че нямам право да мисля по определен начин. Всеки родител би трябвало да знае кое е най-доброто за детето му. Но, не винаги се получава така. Понякога всеки човек има нужда да му "отворят очите" - надявам се да не ми изтълкувате погрешно думите. Нямам никакво намерение да се правя на Майка Тереза. Просто споделих нещо, което ме тормози. Не съм искала да предизвиквам спорове. Тъй като нямам какво повече да добавя по темата, а и не искам да коментирам нищо по нея, за да не бъда разбирана погрешно и обвинявана в най-различни скрити мотиви, мисля, че е най-добре да бъде заключена.

# 54
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ей това не6то форума е голяма работа...
хора, които не са родители "да отварят о4ите", на хора които са родители.... в дуги теми осемнайседгоди6ни девой4ета  обясняват на останалите(в пове4ето слу4аи майки с деца)как да  стегнат вагиналната мускилатура  след раждането, петнайсет годи6ни ни дават наставления как да използваме  дамски превръзки.....
Винаги има какво да се нау4и....

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
bonbonela, не си от вчера във форума. Знаеш как е тук- всеки който пуска тема трябва да е готов да прочете всякакви мнения. А повечето винаги са насочени срещу автора.
Аз не се съмнявам, че си добронамерено настроена. Разбирам, че ти става мъчно за детенцето. Но не можеш нищо да направиш, освен да оказваш морална подкрепа на бабата. Има и далеч по-лоши случай... дано детето все пак е родено под щастлива звезда и има късмет в живота Hug

# 56
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да вметна само,че израза майка Тереза не е мой.....
Авторката,ако наистина си загрижена за детето и преценяваш,че не се развива нормално,като близка на родителите ,поговори с тях,лошо няма.....
Не знам  какво друго очакваш да ти бъде казано като отговор на твоите притеснения .....?  33uu

# 57
Вече започвам да се чудя как ли живеят почти 2 милиона човека в София, част от които са под наем, а други със заем, как си намират работа и изобщо защо са толкова глупави, че стоят тук, че и деца да раждат и да гледат? Ами, то не е за живот! Не се научиха тези хора, градини и ясли няма, в училищата също местата намаляват, а те напират да раждат тук! Само чужбината ни оправя, `ша знаЙш! Децата тук, при бабите, а родителите само правят деца в чужбина, раждат ги и после ги изпращат в БГ-то!

Компетентна си по всичко и много акъл лееш относно работата,но отдалеч лъха,че работа не си барвала от години.Престани да се чудиш,а поработи малко върху собственото си развитие,че постовете ти са от злобни по злобни.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Имаш свободата да прескачаш моите постове. Никой не те е вързал насила да ги четеш.
В моята глава само на година има толкова мисли, колкото в твоята няма да има цял живот. И поне се регистрирай, а не така като шушумига да пишеш. От известно време имам подозрения, че си регистриран потребител, но като решиш да обидиш някого влизаш като гост. малко като виртуално раздвоение на личността.
Досега не си написала нищо свястно по никоя тема. Не си взела отношение или позиция, а само правиш забележки. Ти си като фантом, който се появява само като му скефне и изобщо не го знаеш що за същество е. Във всеки случай не си добрата фея.

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 23:03 от RadostinaHZ

# 59
  • София
  • Мнения: 1 320
Според мен самата тема няма абсолютно никакъв смисъл! Нито може някой да помогне на авторката, нито адекватен съвет да и се даде! Всеки има собствено мнение и виждане за дадената ситуация. Няма какво "да се хващаме за косите" и да даваме само присъди на този и онзи. За мен е недопустимо така да  се съди тази жена, че така е постъпила, защото има много факти, които не знаеме. За други обаче е обратното! Нито ще стигнем до някакво решение на проблема, нито ще помогнем на авторката да намери душевен мир, че детето живее с баба си...

Общи условия

Активация на акаунт