ревливо бебе

  • 1 936
  • 28
  •   1
Отговори
Майка съм на ревливо бебе, което няма още два месеца. Синът ми Явор мълчи само като спи и като го нося. Отказва да лежи. Имам син на 9 години, който беше същия. До три месеца отдавах рева му на колики, но след това установих, че нищо не се променя, а и какви са тези колики, които минават веднага след като го вдигнеш и го разхождаш в изправено положение. Той просто не искаше да лежи, като е буден и се разнасяхме постоянно. По късно отказваше и да седи. Пускам тази тема, за да може майките с подобни деца да споделим опит и да се посмеем на нелекото си положение- да разнасяш постоянно все по натежаващо бебе.

# 1
  • Мнения: 170
Мале, колко ми е позната тази история! Откакто ни изписаха от родилното не спря да реве и да ме побърква. Само се чудех какво и е и се молех да започне да говори, за да ми обясни защо реве. След като мина 1.5 години нещата се нормализираха. Е, нали казват,4е при две деца все едното е по кротичко? При теб май не е така. Дръж се!!! Да са ти живи и здрави, това е най -важното!

# 2
Действително нещата се оправят с времето. С първия ми син това стана след като проходи . Чудно е защо такива малко бебета не искат да лежат. Пробвала съм всичко, което съм прочела- пусках му класическа музика/уж успокоявала бебетата/, говорих му, като го държах за ръката,  пусках му музикални играчки, люшкала съм го в люлка, без никакъв ефект. Първият съм го оставяла и да реве около 20 минути/по съвети от педиатъра/. Освен, че ми се скъсаха нервите ефектът беше, че заспа/явно от умора да реве/, преспа 10 минути след което наду още по- силно гайдата. Интересно е че не се съгласяват и да ги носиш в легнало положение. Снощи например се приспивахме около 3 часа. Нося го, детето задремва, посядам за да почина, като не смея да го оставя и след 10 минути отваряме очи и започваме да се сърдим. Три часа се носихме и хранихме на няколко пъти и най- накрая след поредното хранене, взе че заспа. Купих си и слинг, защото е много тежък/вече сме над 6 кг./. Не му е любим, но понякога успяваме да се приспим с него.

# 3
  • Мнения: 5 183
А мислила ли си за слинг или кенгуру?  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 367
А мислила ли си за слинг или кенгуру?  newsm78
Мдааа,в този случай това е разумно решение.Не те съветвам да го оставяш да реве,защото освен да изнервиш и двама ви,няма да постигнеш нищо друго.Пожелавам ти търпение и здрави нерви!Всичко отминава,само трябва да потърпиш. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 3 249
Дъщеря ми беше така до към 5 месечна възраст. После постепенно започна да се "очовечва", да забелязва играчки, да се учи да пълзи, да се върти и вече можех да я оставя за 5 минути будна, без кварталът да разбере за това.

Много я носех, сега също много я гушкам, не отказвам, макар че вече е 13 кг. Докато се побираше в кенгурото, то ми беше пръв приятел - и навън, и у дома. Редовно се прибирахме от разходка гушнати, а аз бутам празна количка.

Но - и ти имаш този пример с по-голямото си дете - нещата постепенно се нормализират. Просто нашите деца имат по-голяма нужда да бъдат гушкани и притискани до сърцето на мама. А и изливат емоциите и впечатленията си чрез плач. Мама твърди, че и аз съм била същата, за разлика от другите ми две сестри. И до сега си изливам емоциите - и хубави, и тъжни - със сълзи, такава съм.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 336
Ехее все едно аз съм писала темата. Давид вече е на 6 месеца, нещата са малко по-добре, но не съвсем  Joy. Поне да спеше по повеюе, а той през деня почти не спи. Като по-малък и ние все го носехме изправен. Не ще и не ще да лежи. И не че така сме го научили аз все казвам, че си се роди научен. Успех ти желая! И колкото и егоистично да звучи радвам се, че не съм единствена  Twisted Evil, защото адски се изнервям когато някоя мама на кротко бебе ми задава акъл и ми обяснява как аз съм си виновна  smile3515.

# 7
  • Мнения: 227
Майка съм на ревливо бебе, което няма още два месеца. Синът ми Явор мълчи само като спи и като го нося. Отказва да лежи. Имам син на 9 години, който беше същия. До три месеца отдавах рева му на колики, но след това установих, че нищо не се променя, а и какви са тези колики, които минават веднага след като го вдигнеш и го разхождаш в изправено положение. Той просто не искаше да лежи, като е буден и се разнасяхме постоянно. По късно отказваше и да седи. Пускам тази тема, за да може майките с подобни деца да споделим опит и да се посмеем на нелекото си положение- да разнасяш постоянно все по натежаващо бебе.

Ние сме същите, а коро ще станем на година. Тя желае не просто някой неотлъчно да е с нея, а на 1 см от нея , с готовност абсолютно всяка секунда да се занимава изцяло и само с нея. Въпреки, че когато имам работа я взимам навсякъде с мен, и постоянно сме заедно, все реве, докато не я вземеш и запоянеш да я разнясяш. Не обича и да спи много, гукаме по цели нощи, а седнала и/или с играчки, не повече от 5 мин. и иска да дойда да се занимавам и да я разнасям, а няма как да си върша работата. Ако случайно не й йодисам, почва рев до небесата, уйасен все едно съм я оставила гладна цяла седм. Ходихме на до, пълни изсл. нищо, здрава е. А и в момента, в който я взема млъква и започва да ми се смее, ако нещо я болеше едва ли би се сммяла след секунда... оф, намям търпение да се пооправи.

# 8
  • Мнения: 1 629
Моето бебе не реве толкова, но когато зареве Бог да ми е на помощ и е по същия начин- като го взема и гък не се чува. Опитай да го слагаш по корем да си стои и без това трябва да си тренира вратлето! Моя бебок така се успокоява. На мъж ми брат му се казва Явор и свекърва ми все се оплаква, че като бил бебе до 1 годинка само ревял ей така като при тебе- казва че е изкрейзила милата Sad

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми беше много ревлиш-спеше само като го държа....по цял ден го носех.Когато започна да се движи повече и да се изморява нямаше проблем със спането вече

# 10
  • Мнения: 991
А мислила ли си за слинг или кенгуру?  newsm78
  PeaceЩом иска да е правичък, кенгуруто е по-добре. Дъщеря ми даже заспива така - в изправено положение. И тя не иска да я нося в хоризонтално положение.

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Същата работа сме - не е от най-ревливите , но като се разреве ooooh! направо се виждам в чудо . Когао е будна повечето време е на ръце изправена да гледа , или пред телевизора - това ми е направо спасение  Wink , отскоро откри и играчките и активната гимнастика . Дано по-бързо да мине този период  Praynig

# 12
  • Мнения: 1 512
А аз си мислех че от моето бебе по ревливо няма.Първо се надявах,че като отминат коликите и започне да се заглежда в играчки нещата ще се променят но уви.Не реве само когато сми, а пре деня това се случва за около 1-2 часа.И не само че иска да е постоянно в ръцете ами и да се разхождаме от стая в стая,а когато сме навън - тя в ръцете, а количката е празна.В къщи не помага нито люлка,нито шезлонг,нито активна гимнастика,нито играчки.И накрая ми остана като възможност само кенгуро.Кой какво ми препоръчваше взехме всичко, последно остана само кенгуро.Чесно да си кажа завиждам на мами с бебета които си лежат в количките кротичко.

# 13
  • Мнения: 3 743
Направо се чудя кой от предните постове да си копна Wink. Моята мома е същата, като вашите мъничета Crazy.
След много експерименти се надявам да съм открила разрешението на проблема: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 605b766d865b8d42e
Преди няколко дни сложихме малката за проба в подобна люлка, и след 5 минути беше заспала. Обикновено като не е на ръчички в будно състояние и я оставим някъде - започва да мрънка. Утре ще вземем люлката и ще докладвам, дали "всяко чудо е за три дни". А за навън съм решила да пробвам слинг, чакам да ми го доставят. Някой беше писал, че за изправено положение е по-добре кенгуро, не съм много съгласна. Слингът има много позиции за носене: http://bebe.to/sling/pozicii.html

# 14
  • Мнения: 3 034
ами и това отминава. на мен сега вече ми липсва гушкането  Tired слинг/кенгуро, както са казали момичетата. аз си го гушках и стоеше в скута ми - хем той щастлив, хем аз му се радвах  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт