когато ТОЙ пази "спомени" от някоя....

  • 5 694
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 404
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?

# 1
  • Мнения: 2 448
Как да реагирам, и аз пазя спомени.  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 888
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?
Еми аз реагирам съвсем нормално - пазим ги. Няма да се правим,че все едно не е имал предишен  живот,я. Аз също имам снимки и писма от стари гаджета. Да си хвърля миналото ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 302
Е на мен пък няма да ми е приятно.
Моите снимки с предишното гадже са у майка ми, не съм ги донесла в къщата, където живеем с любимия. Очаквам и той да е дискретен в това отношение.

# 4
  • Мнения: 2 448
Е на мен пък няма да ми е приятно.
Моите снимки с предишното гадже са у майка ми, не съм ги донесла в къщата, където живеем с любимия.

Защо? 
Пазиш си ги у майка си да си ги гледаш тайно от настоящия ти любим ли?  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 4 750
Би ми станало гадно, признавам си Wink

Снимки е ок да пази., не мисля, че трябва да ги изгори все пак. НО писма, смс-и и подобни неща прдпочитам да не си пази, защото и на него няма да му е приятно да си "кътам" такива споменчета.
И снимките по-добре да си ги държи някъде далеч от погледа ми, а не да си разглежда ден през ден стари албумчета  Tired

Паси, сега ти прочетох въпроса и ще обясня за себе си. Аз пазя смс-и, мейли и писма единствено, ако наистина имат стойност за мен. Продължавам ли да пазя такива неща от стари връзки би значело,ч е с настоящия ми приятел имаме сериозен проблем. За него може смс-те нищо да не значат, но все пак тълкувам ситуацията от моята гледна точка, а после от неговата  Peace

# 6
  • Мнения: 4
Хайде, хайде! #2gunfire #2gunfire Снимки да, но чак пък SMS Shocked! Това вече намирисва!

# 7
  • Мнения: 6 690
Старателно са прибрани от мен в две кутии и на тавана - негови и мои писма и снимки.
Не бих допуснала да се унищожат, защото вече са станали част от наследството на сина ни.

# 8
  • Мнения: 2 005
Това са само едни спомени ... newsm78, а защо не ?! Peace

# 9
  • Мнения: 23
Еми аз реагирам съвсем нормално - пазим ги. Няма да се правим,че все едно не е имал предишен  живот,я. Аз също имам снимки и писма от стари гаджета. Да си хвърля миналото ли?
[/quote]
Абсолютно подкрепям newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 1 775
Нормално е. Когато приемам един човек до себе си го приемам заедно с миналото му. Че той не само пази спомените си, но и до ден днешен се вижда с бившите си приятелки. И мисля, че когато един мъж е наясно с чувствата си не е проблем. Но.... не всички са такива Peace.

# 11
  • Мнения: 2 448
На тези дето им иде да стрелят предлагам направо дружно събиране на писма и сим карти с  sms-и и на кладата.  Злото трябва да се изкоренява в зародиш. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 388
Още от първият ден, в който сме заедно знам къде точно си държи "спомените" ( тези, които са на хартиен носител). Другите са прибрани някъде дълбоко в мислите и сърцето му.
Реагирах нормално.
Не може всички, като мен да горят миналото.

# 13
  • Мнения: 404
Би ми станало гадно, признавам си Wink

 Аз пазя смс-и, мейли и писма единствено, ако наистина имат стойност за мен. Продължавам ли да пазя такива неща от стари връзки би значело,ч е с настоящия ми приятел имаме сериозен проблем. За него може смс-те нищо да не значат, но все пак тълкувам ситуацията от моята гледна точка, а после от неговата  Peace
съгласна съм с теб.плюс това ако нямат никакво значение защо ги пази толкова време(все пак нали сега има сериозна връзка) newsm78

# 14
  • Мнения: 2 388
съгласна съм с теб.плюс това ако нямат никакво значение защо ги пази толкова време(все пак нали сега има сериозна връзка) newsm78

Защото може да е човек, който обича спомените. Какво лошо има?
Дори сме ги разглеждали заедно и съвсем търпеливо ми е отговарял на всички въпроси.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 750
Всеки човек е различен все пак  Peace

Аз каквото искам да запазя съм го запазила без да ми трябва да го имам на хартия и т.н. Други пък си ги пазят

# 16
  • Мнения: 2 388
Всеки човек е различен все пак  Peace

Аз каквото искам да запазя съм го запазила без да ми трябва да го имам на хартия и т.н. Други пък си ги пазят

Така е. Много си права. Simple Smile
Аз пък обичам да горя снимки.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 750
Всеки човек е различен все пак  Peace

Аз каквото искам да запазя съм го запазила без да ми трябва да го имам на хартия и т.н. Други пък си ги пазят

Така е. Много си права. Simple Smile
Аз пък обичам да горя снимки.

Аз ги режа с ножица  Blush Не сме добре ooooh!

# 18
# 19
  • Мнения: 404
като видя нещо такава и ми се изправя косата.става въпрос,когато без да искам попадна на нещо на което не е трябвало да попадам. Sick

# 20
  • Мнения: 18
Просто спомени няма лошо!

# 21
  • Мнения: 1 425
като видя нещо такава и ми се изправя косата.става въпрос,когато без да искам попадна на нещо на което не е трябвало да попадам. Sick
ами спри да се ровиш.
Или си хвани гадже на 15 - има шанс да няма никакви спомени за криене.

# 22
  • Мнения: 139
Имам спомени, мили и трогващи и от другите имам. Нядявам се имам и бъдеще. Мисля, че всеки заслужава това право.
Човекът до мен е свободна личност с право на минало, настояще и бъдеще, което може да избира дали иска да споделя, или не с мен.

Ако се окаже, че човекът до мен няма/не е съхранил спомен за нищо от миналото, ще се усъмня, че е способен да оценява и чувства и много сериозно ще се притесня какво прави около мен.

# 23
  • Мнения: 2 448
като видя нещо такава и ми се изправя косата.става въпрос,когато без да искам попадна на нещо на което не е трябвало да попадам. Sick

Ако sms е от днес, разбирам , че не ти трябва преса да си изправиш косата ,но иначе.  Wink

Аз съм горила спомени в лицето на  мъжки боксери. Представи си само, ако ги бях оставила и си ги обличам от време на време пред сегашния си мъж.  Mr. Green

Та това ми е мисълта, след като не се налага да си изгориш нещата , които ти навяват на тези спомени, значи всичко е минало и не пречат.

# 24
  • Мнения: 2 388
Аз съм горила спомени в лицето на  мъжки боксери. Представи си само, ако ги бях оставила и си ги обличам от време на време пред сегашния си мъж.  Mr. Green

Та това ми е мисълта, след като не се налага да си изгориш нещата , които ти навяват на тези спомени, значи всичко е минало и не пречат.

Много точно казано. Peace

Явно се събрахме пироманки тук. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 176
....веднага отреагирам с изгарянето и "обезкостяването" им

# 26
  • Мнения: 2 229
Аз си пазя стари смс-и, не означават нищо, просто си ги пазя за спомен, и аз не знам защо. newsm78
Може би ако аз намеря нещо такова би ми станало малко кофти, но само на момента.

Обаче в момент на гняв съм трила любовни мейли и сега умирам от яд, защото от сегашната ми гледна точка са били тооолкова забавни и много бих се смяла да си ги чета, ама няма... Mr. Green
Затова вече всичко ще си пазя. Whistling

# 27
  • Мнения: 17 546
Ами и двамата пазим. Даже преди години разглеждахме снимките, четяхме писмата и си коментирахме минали отдавна връзки. Няма нищо странно в това. Аз съм приела този човек с миналото му, но той напълно споделя с мен настоящето. Това е важно!

# 28
  • Мнения: 301
Ами и двамата пазим. Даже преди години разглеждахме снимките, четяхме писмата и си коментирахме минали отдавна връзки. Няма нищо странно в това. Аз съм приела този човек с миналото му, но той напълно споделя с мен настоящето. Това е важно!

 Peace няма да повтарям Балу с тази разлика, че нямам никаква идея в момента, в кой кашон в килера се крият тези мили спомени.  Mr. Green Това за мен значи, че и двамата не ги пазим, защото искаме да се връщаме назад, а по-скоро за да можем да си припомним откъде идваме и къде сме стигнали заедно.

# 29
  • Мнения: 919
Лошо няма според мен.
Щом са само спомени...

# 30
  • Мнения: 332
Моичкия  пази снимките и писмата си от първата си ученическа любов, за тях не ми е неприятно, но понякога в компания като стане на въпрос за такива стари любови и той като започне да разказва как е било.. каво е било... и откачам, но гледам да не го показвам пред никого, най-малко пред него.....Хубавото тук е, че въпросната мадама е чааааак от Варна, и не ми се мерка пред погледа та да се озлобявам още повече smile3503

# 31
  • Мнения: 3 500
За снимките - ок, за СМС-ите -  Shocked

# 32
  • Мнения: 194
И аз пазя всичко.... Rolling Eyes, какво толкова?

# 33
  • Мнения: 940
Всеки пази спомени. Аз какви абсурдни неща пазя от всичките си бивши...
А снимки никога не трия. Всичко за мен е спомен, и всеки спомен е ценен.

# 34
  • Мнения: 404
ами аз някак не мога да приема,че след като не е  важно,е такъв голям проблем да се отървеш от някой неща.все пак спомените може и да ги помниш без да ги навираш на другия.

# 35
  • Мнения: 380
Един мой бивш приятел пък, освен че си пазеше снимките с бившата (нищо лошо дотук), си ги беше сложил и като скрийнсейвър на компютъра.  Седнем ние да вечеряме и опаааа....  #Crazy

И аз съответно погледах ден-два и се разфучах  Laughing

# 36
  • Мнения: 114
мама някъде пази първото ми любовно писмо-от съученик в 7 клас(голяма любов бе туй нашто- гонене,блъскане в чинове,голяма страст!!!). ако го намеря веднага ще го споделя с половинката!бях го срещала преди 10-ина години и откривах по2-3 правописни грешки в дума,сега можем и повече да намерим Laughing
негови писма,снимки и пр не съм откривала.ама и не търся,че ако почнем да се дебнем... имаше,обаче няколко плюшени играчки от бившата(нарочена от свеки за идеалната снаха;и до днес ми натяква за нея).ама тоз пък спомен няма да му изхвърля- знаете ли малката как хубаво си играе с тези играчки(а и аз спестих някой лев Laughing Wink)

# 37
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Нямаме проблеми с това. В албумите ни стоят снимки както с моя "минал" живот, така и с неговия. Все пак това е част от живота ни, както и много други неща.

Виж, ако не е само спомен, а има нещо тлеещо....  #2gunfire

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Човекът до мен е свободна личност с право на минало, настояще и бъдеще, което може да избира дали иска да споделя, или не с мен.

Ако се окаже, че човекът до мен няма/не е съхранил спомен за нищо от миналото, ще се усъмня, че е способен да оценява и чувства и много сериозно ще се притесня какво прави около мен.

Напълно подкрепям   bouquet

Преди да ме срещне, мъжът до мен си е имал своя минало, връзки, любови и т.н. Хубавите спомени нека да се пазят.
Не казвам, че ще ми е приятно да се "сблъскам с миналото", като видя какво пази и какво не, но обективно няма повод да приемаме това критично.

# 39
  • Мнения: 7 186
Нали е бивша, какво притеснително има? Виж ако пази "спомени" от някоя настояща, тогава би могла да имаш проблем Mr. Green
Може да е сантиментален, не само жените са емоционални, сред мъжете също има такива хора.
Ама чак пък и СМС-и да му задръстват телефона, ми се вижда глупаво. Може просто да е забравил да ги изтрие, ако връзката е приключила скоро.
Важното е какви са отношенията между вас двамата, пък кой какво пази си е негова работа.
Аз съм малко радикална и хич не обичам да трупам разни стари вещи. Всичко ненужно хвърлям на секундата. Само снимки пазя, останалото не изпитвам нужда да съхранявам. Спомените са си вътре в мен.

# 40
  • Мнения: 2 617
Ами... никоя връзка - освен първата, разбира се - не започва "на чисто". За добро или не, всички си имаме своето минало. Не ме притесняват разните спомени. Нали аз съм сега жената на живота му. Още повече, че той е много тактичен и никога нищо не ми е навирал под носа.

Освен това в нашия случай има един доста материален "спомен" под формата на дете от първия му брак, та щом с този факт съм се справила, надали нещо може да ме обезпокои чак толкова.

# 41
  • Мнения: 307
Аз проблем със спомените не виждам, освен ако не ми се размотават докато почиствам дома,в който живеем.Случайно попаднала на снимка или друг предмет от предишните му любови ,старателно ще я прибера там, където скоро няма да се сетя да отворя.

# 42
  • Мнения: X
Не би ми било приятно. Категорично.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 271
Намирала съм снимки, писма и вещи, които напомнят за миналите връзки на мъжът ми, но не ми става гадно. Аз знам за тези връзки, дори познавам някои от бившите му. Бил е съвсем нормален млад мъж, който е излизал с нормални млади жени, за което се радвам - че всичко е нормално.
Не ги пази тайно от мен, нито ги разглежда тайно (доказателство е праха, който от време на време бърша от капака на кутията  Mr. Green). Никога не бих поискала от него да изгори снимка, или писмо от миналото си. Аз също пазя всичките си снимки, но са при родителите ми. Не мисля да ги горя, режа, или да се разделям по друг ритуален начин със спомените. Те си остават, хубави, или не, те са ни изградили такива, каквито сме!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 320
Няма нищо лошо в това. Аз също съм виждала снимки на мъжа ми със стари гаджета. Снимки, надписани от разни девойки. Аз също пазя разни снимки, писма, някакви дребни подаръци, незначително, но с някаква символика за мен... Разбира се, той никога не ги е виждал. Едва ли би имал нещо против, все пак всеки има някакво минало и е нормално то да е оставило някакви "следи". Аз обаче си мисля, че ние жените сме някакси по отворени за тези неща, отколкото мъжете!

# 45
  • Мнения: 494
Ех,голям праз И двамата пазим спомени,и двамата имаме шарено минало. След време ще ги показваме на внуците. А ако той реши да си спомня,ти няма как да го спреш( най -малкото в мислите му), освен,ако не е окачил огромен портрет на бившата в хола Peace

# 46
  • Мнения: 957
Аз съм ЗА спомените скрити някъде, не на видно място. СМСи се трият или се преписват и те там в шкафа..ако са толкова ценни.
В някои арабски страни мъжете като си сменят жените си сменят и телефонните номера.

# 47
  • Мнения: 2 448
освен,ако не е окачил огромен портрет на бившата в хола Peace

Да, онзи с скрийнсейвъра ме срази.  ooooh!  Joy

Един мой бивш приятел пък, освен че си пазеше снимките с бившата (нищо лошо дотук), си ги беше сложил и като скрийнсейвър на компютъра.  Седнем ние да вечеряме и опаааа....  #Crazy

# 48
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Ами то и аз пазя спомени така че не виждам пречка.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 950
Моите спомени и тези на мъжа ми се съхраняват заедно с албумите с общите ни спомени.  Wink

Но виж СМС ако видя като спомен ще се преброяваме и строяваме, защото сме заедно от ерата преди този вид общуване. Mr. Green

# 50
  • Мнения: 756
спомените са хубаво нещо - ние ги разглеждаме заедно и си говориме за бившите връзки , обаче скийнсейвъри е ....тогава ще се намеся в спомените

# 51
  • София
  • Мнения: 1 775
Аз обаче си мисля, че ние жените сме някакси по отворени за тези неща, отколкото мъжете!
На думи, може би. На мен, именно следващата приятелка на мой приятел ми изгори снимките. Това, обаче само засили интереса му и ако аз не бях категорична в решението си, едва ли изгарянето на "спомените" щеше да го спре.
И пак си мисля, че проблемът не е в спомените, а в неизяснените чувства и недоверието.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 966
Aз си пазя спомени,и смси и на тефтери и на теелфон,и снимки,писмата съм ги закътала при нашите,че то е цяла кутия.

Но виж още при запознанството ни с него,му казах да разкара всички снимки от портофейла си на бившата.И снимките от колата да изчезнат и всичко Simple Smile

Може би не е правилно,но съм си такава Simple SmileИ на мен не ми пречи това:) Flutter

# 53
  • Мнения: 53
Нямам нищо против. Аз не съм го срещнала в манастир все пак. Нормално е да има спомени и с други момичета.
Но никога не е изявявал желание да ми ги показва, да ми разказва, както и аз на него. В момента в който се срещнахме, останахме само той и аз. Място за минали отношения никога не е имало между нас.
Аз също си имам разни спомени, но ... в момента дори не знам къде се намират.

# 54
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
чинно съм давал обяснение коя - коя е , историята с завръзка-развръска и т.н. за всички снимки и писма които имам ....
нищо не горя

# 55
  • Мнения: 651
.. ние жените сме някакси по отворени за тези неща, отколкото мъжете!
..много сме отворени няма що - т'ва ритуално горене, накълцване, изрязване на излишния вече обект от снимките...за пробождане с кърфици никоя още не си е признала. Tired
И какво е това качване на спомените на тавана? Горе!?
В мазето трябва да са! Там долу! на тъмно, да мухлясат.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 430
Няма да ми бъде приятно,въпреки,че и аз пазя някои спомени(но само в съзнанието си),всички SMS-и и т.н. съм изтрила,даже и снимки не пазя,вероятно ,защото и спомените за човека не са хубави  Mr. Green
 Е преди време ми се наложи да ползвам неговият компютър и случайно,ама наистина случайно попаднах на едно писмо.Все едно някой ми удари шамар,защото писмото беше написано с много любов и страдание.Име нямаше,завършваше със следното изречение"Обещавам да не те притеснявам повече,винаги твой" От писмото ясно си личеше,че той е бил влюбеният,а тя го е отрязала,но наистина ме заболя от чистите и откровенни чувства с ,които беше написал писмото към нея.Даже й завидях,мислено си задавах въпроса дали още пази някакви чувства към дамата и колко силни са те.
Не го коментирах това с него,но винаги съм изпитвала любопитство,коя е тя,и в същото време не желая да знам коя е.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 320
Еми, всяко "правило" си има изключение! Аз лично не съм от тези дето, хвърлят и горят неща на бившата! Аз съм по-скоро от тези дето в яда си на някой от моите бивши хвърлят и горят тяхни снимки и вещи!  Embarassed

# 58
  • София
  • Мнения: 4 750
Еми, всяко "правило" си има изключение! Аз лично не съм от тези дето, хвърлят и горят неща на бившата! Аз съм по-скоро от тези дето в яда си на някой от моите бивши хвърлят и горят тяхни снимки и вещи!  Embarassed

Е, много ясно..това наистина е тъпо да гориш/режеш/унищожаваш чужди неща. Ако са твоите е ок, но чуждите мисля, че е прекалено. Peace Който направи подобно нещо би си направил кофти услуга.

# 59
  • Мнения: X
Моите най-скъпи спомени останаха в една моя стара електронна поща, чиято парола отдавна съм забравила, така че няма шанс да си припомням в моменти на умиление към миналото, отдавна казани любовни слова. Останалото са снимки. Той ги е виждал, знае историите с хората на снимките и знае,че е минало. Аз също съм виждала снимки на старите му гаджета. И двамата често си спомняме случки с тези хора, все пак те са били част от живота ни известно време и ние не можем да зачеркнем напълно тази част. Все пак неговите снимки стоят у майка му, където винаги са били. Предложих му ако иска да си вземе някои снимки,които му напомнят минали моменти, но той ме изгледа неразбиращо и разговорът приключи с това. Laughing

# 60
  • София
  • Мнения: 2 430
Е аз в моя случай си мълча,като пукал Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 90
Виждам, че са ти отговорили много свободомислещи хора.
За радост или не,аз не съм от тях.
Отне ми доста време "Бившата" да стане наистина бивша и сега е замолен любезно да пази всички "мили спомени"далеч от очите ми.
Всеки има правото да пази СПОМЕНИ /подчертавам го дебело/, но аз пък имам правото да не искам да намирам нейни снимки при нашите сватбени,например.
В този смисъл- една кутия със снимки и писма в апартамента на родителите му ми звучи ОК.
В моя дом нейни снимки- НЕ ! Naughty
Ако няма място, където да си съхранява "съкровищата"- да си наеме сейф..... Thinking

# 62
  • Мнения: 6 690
...В този смисъл- една кутия със снимки и писма в апартамента на родителите му ми звучи ОК.
В моя дом нейни снимки- НЕ ! Naughty
Ако няма място, където да си съхранява "съкровищата"- да си наеме сейф..... Thinking

Леле, много радикално.
Какво ще стане ако наистина няма друг дом, където да ги съхранява.
А, ако някой на теб ти постави такива условия какво и как да съхраняваш в дома си? Няма ли да престане да бъде твой дом?

# 63
  • София
  • Мнения: 6 796
Ами...моя мъж не е от сантименталните, ако наистина пази такива неща, значи неюо не е наред. Ще реагирам подобаващо.  Mr. Green

# 64
  • Мнения: X
...В този смисъл- една кутия със снимки и писма в апартамента на родителите му ми звучи ОК.
В моя дом нейни снимки- НЕ ! Naughty
Ако няма място, където да си съхранява "съкровищата"- да си наеме сейф..... Thinking

Леле, много радикално.
Какво ще стане ако наистина няма друг дом, където да ги съхранява.
Мисля, че стара кутия от обувки, захвърлена в мазето или гаража е добър вариант за съхранение на "съкровищата" Mr. Green Crazy

# 65
  • Мнения: 419
Мъжът ми е бил много популярен като ерген  Crazy и има безброй писма от обожателки. Чели сме ги много пъти.
Не е важно за мен коя е част от миналото му, по-ценно е, че аз съм настоящето му  Peace.
Моите и неговите стари писма ги съхраняваме (силно казано) в
Цитат
стара кутия от обувки, захвърлена в мазето или гаража

# 66
  • Мнения: X
Добреее, заменям думичката "захвърлена" с "грижливо стопанисвана". Надявам се така да е добре. Всъщност при едно добре поддържано мазе идеята е много добра. Примерно, тя му вдига поредния скандал,че е взел от пазара прекалено меки домати и той игнорирайки я напълно взима ключа от мазето, където остава насаме със себе си и....зареяните си мисли за скъпи спомени от миналото , далеч от нея, далеч от доматите,далеч от брачните окови, някъде там във своята сладка младост.....еехх.......

# 67
  • Мнения: 6 690
Мисля, че стара кутия от обувки, захвърлена в мазето или гаража е добър вариант за съхранение на "съкровищата" Mr. Green Crazy


Добър да. Нашите обаче не са захвърлени, а надлежно пазени от мен  Mr. Green
Просто вече си нямаме други домове, всичко е общо и един ден смятам да го завещая на деца и внуци.

# 68
  • София
  • Мнения: 90
Леле, много радикално.
Какво ще стане ако наистина няма друг дом, където да ги съхранява.
А, ако някой на теб ти постави такива условия какво и как да съхраняваш в дома си? Няма ли да престане да бъде твой дом?
Аз наричам "радикални" едни съвсем други действия....и не съм прибягвала към тях,въпреки че случая си заслужаваше Joy
Иначе на въпроса "...ако наистина няма друг дом, където да ги съхранява. " съм отговорила без да се шегувам.
Правилата да не съхраняваме в дома и приятелския кръг нещо или някой, които не са свързани с положителни емоции за другия- важат и за мен!
В този смисъл- спокойно,човешките права на съпруга ми не са погазени ! Винаги може да се разположи ако не в мазето hahaha, то в някой прохладен банков трезор и да се отдаде там на спомени, мастурбация или каквото и да е там,за което са нужни стари снимки!  Joy

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 17:20 от grig

# 69
  • Мнения: 3 782
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?
Ами наскоро ми се случи нещо такова. искаше да хвърли снимките на бившата си, аз не одобрявам това. Все пак са се случили тези неща, дори и да ги хвърли и изгори ако са вътре в сърцето му? Има ли смисъл?
Аз също си пазя моите си неща. В една кутия са, далеко от всички. Не бих могла да ги хвърля, те са част от мен.
Горила съм снимки, от яд, и сега съжалявам.

# 70
  • Мнения: X
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?
Ами наскоро ми се случи нещо такова. искаше да хвърли снимките на бившата си, аз не одобрявам това. Все пак са се случили тези неща, дори и да ги хвърли и изгори ако са вътре в сърцето му? Има ли смисъл?
Аз също си пазя моите си неща. В една кутия са, далеко от всички. Не бих могла да ги хвърля, те са част от мен.
Горила съм снимки, от яд, и сега съжалявам.

Тук, Аничка си много права. Ако спомените му оживеят в сърцето му, разпалени от пепелта, никакво горене на снимки и corpus delicti не помага.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 750
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?
Ами наскоро ми се случи нещо такова. искаше да хвърли снимките на бившата си, аз не одобрявам това. Все пак са се случили тези неща, дори и да ги хвърли и изгори ако са вътре в сърцето му? Има ли смисъл?
Аз също си пазя моите си неща. В една кутия са, далеко от всички. Не бих могла да ги хвърля, те са част от мен.
Горила съм снимки, от яд, и сега съжалявам.


А защо е искал да ги хвърли? И какво общо има твоето одобрение/неодобрение в случая? Аз когато съм искала да се оттърва от подобни неща просто съм го правила..не разбирам ситуацията.

# 72
  • Мнения: 3 782
Ами защо? Не иска да си спомня за нея, може би. Е, на теб ако не ти е приятно да виждаш неговите бивши в даден шкаф, няма ли да ти стане хубаво,ако се съобрази и ги махне.
Просто ме послуша,това е част от живота.
Не разбирам, аз също съм била с хора, за които не ми е приятно да си спомням, но какво от това. Пазя ги.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 750
Ами защо? Не иска да си спомня за нея, може би. Е, на теб ако не ти е приятно да виждаш неговите бивши в даден шкаф, няма ли да ти стане хубаво,ако се съобрази и ги махне.
Просто ме послуша,това е част от живота.
Не разбирам, аз също съм била с хора, за които не ми е приятно да си спомням, но какво от това. Пазя ги.


Ами, странно, не знам- хората са различни Peace Хвърляйки снимките, за жалост, не можеш да хвърлиш спомените..те са си вътре в теб. За мен хвърлените сниммки не заличват спомени, запазените също не правят нищо. Всичко е вътре в нас.
Имах предвид най-вече , че лично аз смятам съветите за малко неуместни относно такива неща..всеки трябва да направи това, което чувства, а не това което му казват/съветват. Rolling Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 90
Като ви чета постингите и се сещам,че беше важно да уточним каква е "Бившата"...
В моя случай ще е много травмиращо за внуците да им завещая кореспонденция, която съдържа:
"Ще те желая винаги...дори и когато срещнеш онази, която ще е по-подходяща за майка на децата ти от мен, страстта ми ще е жива!" Joy Цитирам по памет...
Не спря да пише подобни неща, и когато съпруга ми срещна "онази, която стана майка на децата му" /подходяща или не!/
Та, може би трябваше да изгоря и писмата и нея Wink
Посмях се от сърце и е време да спра, преди да си навлека гневни постинги на главата... Hug

# 75
  • Мнения: 3 782
illy, когато обичаш някого се съобразяваш с него. Така мисля аз. Явно ти си силна, не се съобразяваш с никой. Малко са такива.

# 76
  • Мнения: X
Ее, страшна е тая тема. Сега се сетих нещо,което изобщо не ми беше хрумвало. Моят любим като заживя с мен без да иска или не съвсем без да иска, преинсталирайки window-са, направи така,че да изтрие всички снимки от местата,които бях посетила с бившия си приятел ( който не беше особено примирен с това да е бивш). Така къде без да иска, къде нарочно затри всички сантименти във връзка със някогашния му съперник  Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 4 750
illy, когато обичаш някого се съобразяваш с него. Така мисля аз. Явно ти си силна, не се съобразяваш с никой. Малко са такива.

Ани, не намирам връзка в това, което казваш и изказването ми.
Явно разглеждаме ситуацията по различен начин  Peace Предположенията и определенията си ги спести, ако обичаш.

# 78
  • Мнения: 6 690
Като ви чета постингите и се сещам,че беше важно да уточним каква е "Бившата"...
В моя случай ще е много травмиращо за внуците да им завещая кореспонденция, която съдържа:
"Ще те желая винаги...дори и когато срещнеш онази, която ще е по-подходяща за майка на децата ти от мен, страстта ми ще е жива!" Joy Цитирам по памет...
Не спря да пише подобни неща, и когато съпруга ми срещна "онази, която стана майка на децата му" /подходяща или не!/
Та, може би трябваше да изгоря и писмата и нея Wink
Посмях се от сърце и е време да спра, преди да си навлека гневни постинги на главата... Hug

grig, много си млада и затова такива неща ти правят впечатление, а и явно отскоро сте заедно.
След време такива пуберски наивности стават просто смешен спомен, част от израстването.
 

# 79
  • София
  • Мнения: 4 750
Ее, страшна е тая тема. Сега се сетих нещо,което изобщо не ми беше хрумвало. Моят любим като заживя с мен без да иска или не съвсем без да иска, преинсталирайки window-са, направи така,че да изтрие всички снимки от местата,които бях посетила с бившия си приятел ( който не беше особено примирен с това да е бивш). Така къде без да иска, къде нарочно затри всички сантименти във връзка със някогашния му съперник  Mr. Green

Ее, това е гадничко  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 3 782
illy, когато обичаш някого се съобразяваш с него. Така мисля аз. Явно ти си силна, не се съобразяваш с никой. Малко са такива.

Ани, не намирам връзка в това, което казваш и изказването ми.
Явно разглеждаме ситуацията по различен начин  Peace Предположенията и определенията си ги спести, ако обичаш.

Не съм искала да те обидя,най-малкото. Просто явно като си го решиш и го правиш. Затова. Какво странно има да попиташ човека до себе си,ще те боли ли ако запазя спомените си. Както и да е, извинявай ако съм те обидила. Наистина.
buttinsky, гадничко май. Някогашен съперник, как звучи само.

# 81
  • Мнения: X
Ее, страшна е тая тема. Сега се сетих нещо,което изобщо не ми беше хрумвало. Моят любим като заживя с мен без да иска или не съвсем без да иска, преинсталирайки window-са, направи така,че да изтрие всички снимки от местата,които бях посетила с бившия си приятел ( който не беше особено примирен с това да е бивш). Така къде без да иска, къде нарочно затри всички сантименти във връзка със някогашния му съперник  Mr. Green

Ее, това е гадничко  Mr. Green
Да, мъчно ми стана, но съм сигурна,че наистина без да иска го е направил. Може на подсъзнателно ниво силно да е искал да ги премахне Mr. Green и нещата да са се подредили така, но мисля, че иначе със сигурност нямаше да му е много приятно да гледа романтичните ми снимки с другия, колкото и толерантен да е иначе.

# 82
  • Мнения: 404
на мен определено не ми е приятно това със спомените.съгласна съм,че всеки има минало,обаче аз определено се дразня на тия спомени.не мога да се правя че ми е все едно.такава съм си.и аз не го искам,но така ме бута отвътре Sick

# 83
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Гаранция, че на тези, където им е кофти от "документираните спомени"- не са живяли с човека повече от 5 г.  Peace
А ако са- попрецакали са се, да мислят в/у собственото си поведение.

# 84
  • Мнения: 950
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?
нищо лошо няма в това да имаш хубави спомени ,а ти нямаш ли такива ?

# 85
  • Мнения: 1 259
Той има снимки, но са при родителите му...
Аз имам и снимки, писма, подаръци, разни спомени от точно определени места...и дневник, където си описвах хубавите и лошите моменти, и най вече  в любовта ...Обичам да си пазя тези неща, НО не са в нашия дом, където живеем заедно, а в апартамента, където живеех до 12 клас и който в момента е безлюден... когато се прибирам си правя преглед на спомените и се връщам в безгрижните години.
В къщи всичко си е наше, спомени от преживяното заедно до момента... загърбили сме миналото и неуспешните си връзки, сега гледаме само напред...животът е пред нас!

# 86
  • Мнения: 2 556
Пазя всичките си спомени у дома (където живея с мъжа ми децата) в няколко големи кутии. Освен мои, пълно е и със снимки и писма на бившите гаджета на приятелките ми, които хем не искат да ги изхвърлят, хем не искат да ги види мъжа им, затова са поверени на мен като ковчежник  Grinning Не знам защо трябва изобщо да се мисли за това, аз си пазя и тийнейджърски писма отпреди 20 години Wink И защо не? Мъжът ми никога не е тършувал какво има в кутиите така или иначе, не вярвам тепърва да почне, пък и да ги намери, най-много да се посмеем заедно по темата.

Общи условия

Активация на акаунт