С дете в Гърция-за границата..

  • 3 822
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
......ааааа, някой да не вземе да помъкне сега и бележник, и свидетелство за завършен 1,2, ..8 клас.

 Joy Joy Имаме завършена 1-ва група в ДГ  hahaha, дали да не скокна да поискам свитетелство  hahaha hahaha Joy
С най-добри чувства..  Peace  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 144
В паспорта на детето са написани имената на родителите.

Няма такова нещо. Никъде не пише имената на родителите... Аз всъщност за това се замислих дали не ми трябва и друг документ като акт за раждане, например..  Peace

Да, вярно, че не са записани. Объркала съм се. Simple Smile))

Относно детето в Гърция - правете си медицински застраховки. Последния път бях пропуснала и дадох 130 евро за преглед. Излишни пари, при положение, че за застраховка от няколко лева съм получавала същия преглед (дори лекарят беше същия)

# 17
  • Мнения: 2 237
Извинявам се за тъпотията, която ще ви питам, но да не пускам друга тема.......
От вашата тема разбрах , че за за пътуваме с малката, на нея и трябва паспорт.А тя няма такъв. Аз не знаех че се иска паспорт  Embarassed Ще пътуваме на 30.12. Кажете, до тогава има ли шанс да и се издаде паспорт ? Какво се изисква за това ? Има ли значение че с бащаи се водим на различни адреси по лична карта (аз така и не намерих време да си сменя адреса, в нов апартамент сме...)
Простете за невежеството......  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 9 847
Задължително на малката ще и трябва паспорт.Дано да не се бъркам...но мисля,че ако това и е първи паспорт не позволяват да е с бърза поръчка.ама това са си мои някакви спомени,напълно вероятно е да бъркам.
Няма как да я пуснат без паспорт...трубвало е да се замислите навреме-логично е децата да не могат да излизат зад граница ей така просто.

# 19
  • Мнения: 2 237
Да, логично е да се иска паспорт и умирам от срам , че не се сетих по-рано.  Embarassed Ако не могат да и го издадат до тогава, за съжаление ще трябва да се откажем.... Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 9 847
Отиди и провери на място.Ако позволяват с бърза поръчка-няма проблем,тя става за дни. Peace

# 21
  • Мнения: 2 237
Валенцето, благодаря !   bouquet Ако знаеш колко ми е неудобно че съм толкова загубена....Иде ми да се  Banghead

# 22
  • София
  • Мнения: 9 847
Валенцето, благодаря !   bouquet Ако знаеш колко ми е неудобно че съм толкова загубена....Иде ми да се  Banghead
Ее,не си загубена Grinning.На всички ни се случва да не дообмисляме нещата.
Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 294
Извинявам се за тъпотията, която ще ви питам, но да не пускам друга тема.......
От вашата тема разбрах , че за за пътуваме с малката, на нея и трябва паспорт.А тя няма такъв. Аз не знаех че се иска паспорт  Embarassed Ще пътуваме на 30.12. Кажете, до тогава има ли шанс да и се издаде паспорт ? Какво се изисква за това ? Има ли значение че с бащаи се водим на различни адреси по лична карта (аз така и не намерих време да си сменя адреса, в нов апартамент сме...)
Простете за невежеството......  Embarassed

Паспортите на децата ги издавих от РПУ, където се водят че живеят, т.е където сме регистрирани и ние с мъжа ми.
Във вашия случай като сте на различни адреси незнам.
От ЕСГРАОН извадих бележка, че децата имат адресна регистраця, освен нея в РПУ носех
снимки на децата, заявленията, декларации от двама ни, че искаме да се извади
паспорт и задължително присъствие на двамата, защото се подписваме на заявлението
пред служителката от РПУто и квитанциите за платените такси.
Някои мами тук казват, че искат присъствие и на децата, при  нас не искаха  Peace

Общи условия

Активация на акаунт