87ма немска тема> Вдишай! Издишай! Вдишай! Издишай!...

  • 15 203
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
Здравейте момичета, след 10 дни заминаваме с мъжа ми за Дюселдорф, бих искала да ви попитам, за местата, които трябва да се видят и сега има ли намаления, мен по специално ме интересуват детските обувки, чудя се дали да купувам оттук или да изчакам и бихте ли ме посъветвали за местата за пазаруване. Благодаря ви предварително  bouquet

# 31
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Anna_nik, била съм в Дюселдорф, ама по-скоро по баровете Wink, така че голяма полза от мен няма. Има едно майче тук, което живее в този град-ако се появи на хоризонта, може да те посъветва конкретно. Иначе самия град е приятен за гледане и разходки,а и за пазаруване.

Сърфи, голямо мазало е паднало тази сутрин при вас! ooooh!

Татяна, дано да е безобидна диагнозата, която ти поставят!

Вчера се "похвалиха" няколко от вас, че са получили доживотни данъчни номера. Тази сутрин и ние си ги получихме... Само не ми става ясно защо е тази промяна, какъв е смисъла й- нали преди на всяко Lohnsteuerkarte си имаше един личен номер отгоре(или отдолу, не знам точно месторазположението Thinking).

# 32
  • Варна
  • Мнения: 153
Ох,Сърфи -мразя такива сутрини smile3511
Почне ли се с едно,то никога не се свършва до там.
И аз онзи зен купих на моя малчуган гумени ботушки
от Росман.Сини с Мечо Пух и Тигъра.Сториха ми се сладурски
,а и той им се зарадва,най-вече като разбра,че ще може да
цопка на воля в локвите LaughingНо сега като прочетох,че имало
и ватирани малко съжалих,но какво да се прави.......ще го мисля
по натам.

Жабок,мнооого кофти това с багажа #Cussing outВинаги като имаме прекачване
ме е страх да не стане така.

Вчера празнувахме 5г от предложението на моя мъж към моята особа,
и същевременно моето-ДА,ще се омъжа за теб.
Е,съкровището ми малко е оперирано от романтика,но поне тогава се
справи подобаващо-имаше елемент на изненада,пръстен,топла лятна вечер,фонтани.....

# 33
  • Мнения: 48

Цвете диво, има Schülerhilfe, има и разни градски проекти, където юноши от местната гимназия помагат на деца на емигранти именно заради езика. Библиотеката за деца е безплатна  / при нас поне/ ,иначе за възрастни е на минимална цена.Още сега можеш да й вземеш карта. И книжки. Ще попитам под какво название се води при нас и ще ти дам инфо на лични  Mr. Green Аз понеже се разстроих вчера, не разбрах как си с езика?


Благодаря ти, Rien  Simple Smile

дори и не бах чувала, че има такава помощ. Ще очаквам да ми пишеш на ЛС или на имайла повече   Hug  

Иначе аз се записах в местната библиотека и си взехме книжки  Simple Smile  познайте обаче какви книжки си избра Лили   Wink   за това как се правят бебета и т.н. по темата   Flutter

А аз не съм много добре с езика. Ако е подходящо да обощя познанията си мога да кажа, че изкарах в Гьоте Институт В1 и спрях до там  Wink  сега гледам, когато съм навън да ползвам само немски, защото у нас с приятеля ми си говорим на английски, че е по-лесно  Thinking  та....и аз имам нужда от тази езикова помощ за емигранти. Не знам дали да се записвам на някакъв езиков курс тук...все още всичко ми е толкова ново, че дори на знам какво не знам   Joy

Момичета, сетила съм се да ви питам за водата в Германия. При нас е доста варовита. Не знам как е на другите места, ама аз тази вода не искам и за готвене да я ползвам и сега пием само минерална, а за готвене си филтрирам вода в една кана Брита. Вие какво правите? Имате ли подобна неудача?

И другото...има ли някоя мама, която да се грижи и за домашни животни /куче и коте/, че ние си дойдохме тук с нашите и сега не знам какви са алтернативите на медикаментите, които сме позвали до момента. Ако някоя мама може да помага да ми пише на имайл, за да не разводняваме темата тук   Simple Smile

Сега да си изкажа и аз мнението за гумените ботушки. Понеже ние ползвахме такива и в БГ /нама как иначе да ходим на разходки в парка с кучето/ та, аз купувам гумени ботушки без подплата, ама по-голям номер и съответно правя комбинации с дебели чорапи, ако се налага   Wink

слънчеви емоции и добро настроение на всички    bouquet

дано багажа ви, Dil, да пристигне вече и Surfline да няма поводи за извънредна домакинска работа   bouquet  Вечерница искрено ти съчувствам -  и аз вървя по твоя път  Laughing  а за Tatjana и Мамунката се надявам, че нямат поводи за притеснение и ще се похвалят, че всичко е ОК   Hug

# 34
  • Мнения: 9 052
Вчера се "похвалиха" няколко от вас, че са получили доживотни данъчни номера. Тази сутрин и ние си ги получихме... Само не ми става ясно защо е тази промяна, какъв е смисъла й- нали преди на всяко Lohnsteuerkarte си имаше един личен номер отгоре(или отдолу, не знам точно месторазположението Thinking).

който се променя винаги, когато се промени нещо ... местожитество , попълвашдекалрацията zаедно с половинката или отделно и пр. Т.е можеш да имаш сума ти раzлични номера ... понякога даже старите даннио не са добре иzтити и получавам по сума ти писма пратете си декларацията до еди кога си и даден някакъв стар номер ... после ходиш и се обаждаш и онеzу пуфкат и охкат ...

# 35
  • Мнения: 3 880
Жабо, сега се замислих- добре че на нас не ни замотаха така куфарите, като се връщахме от БГто, че както единият беше пълен с домати, краставици, чушки, сирене и луканка- направо щях да си заръбам задните части от яд Joy

Анна—ник, намаления има целогодишно, не се притеснявай Crazy поне така се опитват да ни зарибяват по рекламите Laughing Като започнат магазините един през друг да се фукат как имат намаления от 50-60-70 и незнам колко си процента, направо да се зачуди човек как изобщо успяваме да си похарчим парите при тая евтиния hahaha

Нашето дете и то си имало данъчен номер бе, майка му обаче не разбрала Embarassed снощи питах моя що така Леа няма номер, пък той ме изгледа странно Laughing

# 36
  • Мнения: 7 605
Ами Сърфи, в събота във вестник Ди Велт имаШе голяма стация (цяла страница) как проблеми с 4елюстта могат да предиzвикват съвсем други оплаквания в други области на тялото, например в коленете. И 4овек като отиде с болки в коляното при ортопед, той раzбира се не ти гледа в устата  Laughing И така е много трудно да се диагностицира. А на мен 4елюстта ми пука, и то много силно, други хора като го 4уят и се плаШат. 4етейки стацията намерих много симптоми, от които страдам отдавна и беz да се е намерило при4ина. Рових иz нета и попаднах на списък с терапевти тоzи синдром и се окаzа, 4е има страШно малко терапевти, но zа огромно мое Щастие един от тях е в блиzкия град (на 10км)  Grinning Та се обадих в понеделник, бяха страШно любеzни, дори се обадиха на zъболекарката ми zа направление (по то4но рецепта) и даже отидохада го вzемат  Shocked  Попълних един въпросник zа симптомите и утре след обяд съм там...та да видим.

Интересното в слу4ая е, 4е около 10% на населението страдат от това, беz да го zнаят. И лекарите не са много zапоzнати с това и тъй като това касае цялото тяло, се открива много трудно/рядко. И zа това съм се увлякола така сега, може някоя от вас да го има съЩо  newsm78

4естит рожден ден на МиШо, жив и zдрав   bouquet  Приятелке, весел праzник  Hug

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 12:16 от Tatjana

# 37
  • Мнения: 3 521
anna_nik, намаленията вече минаха, но те така и така са на лятните колекции. В Дюселдорф има доста неща за разглеждане, но е хубаво че са съсредоточени в централната част - на първо мислене се сещам за Академията и Катедралата. Точно зад Катедралата има туристически център. Там има карти с всички забележителности на града, които даже май и безплатно ги раздаваха - ако ти се обикаля по "културна линия" взимаш една такава и тръгваш Laughing

Диво цвете, интеграционният курс според мен ще ти бъде доста полезен. Също има и програма "Mama spricht auch Deutsch", която е безплатна. Хубавото на всички курсове тук е, че можеш да отидеш 1-2 пъти за проба и ако прецениш, че не си за там вдигаш гълъбите и си заминаваш.

Честит празник на Мишо! Приятелче, наздраве и много усмивки на празника за цялото семейство.

# 38
  • Мнения: 9 052
биба имаше хора с лобстери в куфарите ... не zнам как ще мирише багажа ни, когато решт да го иzвоzят и как ще са сугурни , че няма трупове вътре  newsm78 или пак ще го прегледат zа всеки случай  newsm78
честит праzник на Мишо и от мен Wink

# 39
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мляс! Пожелавам една турбо-хипер-мега торта и незабравим празник на Мишо!

Гумените ботушки при нас се купуват от свеки, за да не ми подаряват разни ненужни неща или дрехи, които или не стават или са толкова непрактични, че само мърморя, всяка коледа Мартин получава по чифт нови гумени ботушки. Няма подплата, бяха и пробутали веднъж едни стелки против миризливи крака и това е.



Анна-Ник, ако имате време мини през С&A или H+M, там винаги съм попадала на добри дрешки с добри цени, обущета за деца...винаги има от 10Е нагоре в Дайхман и Рено.

# 40
  • Мнения: 3 521
биба имаше хора с лобстери в куфарите ...

Ох, не е смешно, но просто не мога да се сдържа - ХХАХАХАХА. Голяма мъка ще да е!

Татяна, стискам палци още по-силно.

Цитат
...(+ 4 Скрит/и) и 12 Гости преглежда(т) тази тема
А стига, бе, с какво сме заслужили тази чест.
Дил, да не си се карала пак с някого? Или Риената е подпукала народа с пържоли? Crazy

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 12:46 от surfline

# 41
  • Немция
  • Мнения: 6 875
И на мен 4елюстта ми пука, и то много силно, други хора като го 4уят и се плаШат

Явно и аз съм от тези 10%, на които челюстите им пукат- Татяна, трябва да се съберем заедно и да плашим народа. Laughing
Е, моето пукане е едва доловимо, но го усещам. Когато бях подрастваща, бе най-осезаемо. Мисля, че се нарича един вид луксация на челюстта и реалната опасност от нея е при широко отваряне на устата, костта да излезе от мястото и да се получи заклещване-тоест устата да не може да се затвори. Слава Богу, не ми се е случвал досега подобен екшън ! Praynig
Но не знаех, че тези проблеми могат да доведат до други такива в друга част на тялото. Confused По-скоро бих приела твърдението за склонност към подобна проблематика в костната система- например луксации в тазобедрената област.

# 42
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Честит рожден ден на Мишо  bouquet
Диво цвете, аз бях трагична по отношение на езика, но ходя към Munchner Volkschochschule и съм много доволна. Има всякакви курсове, като интеграционните се поемат от държавата, да не говорим, че има и забавачки или занимални. Просто трябва да провериш какво и как ще ти е интересно или какво ти трябва. Явяваш се на нещо като тест и те ти казват за кое ниво си. От там нататък е лесно. Водата при нас също е варовита, не знам в кой край на Мюнхен си Grinning Аз си готвя с нея, иначе пием само минерална, а за малкия преварявам. За животните - все пак трябва да ги заведете на ветеринар и да ги регистрирате, за да нямаш проблеми.
Оф, ще пукна с моята гинка - от една камара време се опитвам да си запиша час и не става и не става #Cussing out Днес най-накрая пробих и ми дадоха чак за 4 септември. Ако продължават да ми създават проблеми, ще се местя май Confused Да не говорим, че тепърва почвам търсенето на ендокринолог, на специалист по диабет и имунолог Cry
Татяна, стискаме ти палци всичко да е ок и да е нещо, което лесно се лекува Hug

# 43
  • Варна
  • Мнения: 153
И аз към отбора на челюстотракащите Peace

Момичета какво е лобстер? Embarassed

Да е живо и здраво малкото Мишле.
Безкрайно щастливо и весело детство Hug

# 44
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663

Момичета какво е лобстер? Embarassed

Голям рак Laughing

Общи условия

Активация на акаунт