Мамо, ти си лоша!

  • 3 878
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Изобщо не си го "слагай на сърце", нормално е, когато не си изпълнила на 100% неговите желания и му се противопоставяш!

Лоша точно не ми е казвала дъщеря ми, че съм, но ми казва :"Не те обичам тогава!" когато нещо не е както тя иска. Изобщо, ама изобщо не съм си помислила да се ядосвам за това, подминавам изказването без да му обръщам внимание, и показвам, че това по никакъв начин не ме засяга! Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Чувала съм го да, но не се впечатлявам. Дори скоро ми каза, че не ме обичала, защото нещо не стана по нейната, но това не ме притеснява изобщо. Казвала ги е за да ме впечатли и да се смиля, но не минава.

# 17
  • Мнения: 9 814
Точно на възрастта на твоето дете и моето ме наричаше лоша майка.
Спокойно, явно е някакъв вид период.
Аз дори на психолог се бях запътила и като й се обадих по телефона и разбра възрастта на детето буквално ми се изсмя.
Предупреди ме, че ще преминем на другата крайност- ще има само комплименти.
Ела да видиш сега- аз съм най-милата, най-добрата, най-хубавата и пр.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 997
Не се впечатлявай. Иначе ще види, че ти действа и после и угаждаш и ще ти се налага непрекъснато. Повечето деца минават през такъв период.

# 19
  • Мнения: 851
Да ви кажа това може би е последствие от факта, че и ние доста често сме им казвали, че са лоши. И те сега класифицират всички ни така.  Mr. Green На мен това изречение още не са ми го съчинявали, но тя и не може да говори още добре. Ще го очаквам Mr. Green И наистина ще трябва да го понеса геройски, защото какви ли прелести ще чуя през пубертета Thinking  Сигурна съм, че те не мислят че ние сме лоши майки, така както и ние не мислим, че те са лоши деца Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 317
И аз го чувам това Cry, придружено "Мамо ти си лоша! Ти си грозна!" Отначало й казвах "намери си по-добра и красива мама", след което следваше голям рев, разбира се.
 Сега отговорът ми е "да, лоша съм, защото ти си непослушна", но казано с най-нежният тон.
По-неприятно е като го изтърси на някой на улицата, но какво пък:roll: дете е.
По- ми е страшно като легне в магазин за нещо -и се тръшка на земята, пищи..като я взема - дере, щипе.. но съм чувала, че ако удържим фронта до 3год - това отшумява.

# 21
  • Мнения: 7 201
Чувала съм го,дори преди малко! Mr. Green
Отначало се впечатлявах,сега не!
ПП:И забелязвам,че го казва когато не е на неговата. Wink Тъй че Споко. Hug

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм го чувала до сега

# 23
  • Мнения: 148
Благодаря ви, малко се поуспокоих, че е период и все някога  ще отмине. Обаче ми е много трудно да го чувам постоянно и вече не знам как да реагирам. Пробвах и с "намери си друга майка, по-добра" и с "не съм лоша, просто си непослушен в момента" и с необръщане на внимание. Обаче днес вече си пее "Мила моя мамо" - "Мила моя мамо, колко не те обичам"! Cry

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не са ми го казвали никога.
Никога не казвай никога! Peace
****************************

Ако си забелязала, написаното е в минало време - не са ми казвали никога, а вече са ученици. Мисля, че вече им е късно да ми казват, че съм лоша. Като ги избие на пуберски настроения не зная какво точно могат да ми кажат. Не съм написала "те никога няма да ми кажат, че съм лоша", нали?

# 25
  • Мнения: 1 866
Благодаря ви, малко се поуспокоих, че е период и все някога  ще отмине. Обаче ми е много трудно да го чувам постоянно и вече не знам как да реагирам. Пробвах и с "намери си друга майка, по-добра" и с "не съм лоша, просто си непослушен в момента" и с необръщане на внимание. Обаче днес вече си пее "Мила моя мамо" - "Мила моя мамо, колко не те обичам"! Cry
Детето ти нарочно те провокира. Може би си показала, че това те разстройва по някакъв начин и то го използва. Децата са големи манипулатори, ако питаш мен. Аз на твое място като ми каже, че съм лоша, бих го попитала защо мисли така.А като ти каже, че не те обича, бих отговорила, че аз пък винаги ще го обичам. Не бих влизала в спорове - лоша ли съм или не. С отговора "не съм лоша" вече започваш да спориш и мисля, че е безмислено. А това, че не е послушен не е аргумент за това дали си лоша или не. Попитай го също какво мисли, че означава лош човек? Въобще накарай го да се замисли върху значението на думите, които казва. Защото аз лично се съмнявам, че осъзнава напълно какво казва, а просто инстинктивно усеща, че това те кара да се чувстваш зле и така те "наказва" заради това, че не си му угодила за нещо. Като цяло подобни неща не бива да те дестабилизират, давай го по-спокойно. Може да подходиш и с хумор. Започни да го закачаш или пък да го имитираш. Аз съм го правила това с децата ми и действа много добре заради ефекта от изнанадата, че така реагирам.

# 26
  • Мнения: 3 092
казвала ми е да и аз съм я питала защо .Не може да ми отговори .Тогава се заемам да и обяснявам едно и също като развален грамофон вярно , но има ефект .
Ако например сама се усетя че съм я  навикала без причина ( случвало ми се е няколко пъти да си изтърва нервите ) и се извинявам , защото да и аз съм човек  и аз правя грешки .
Между другото и тя ми се е извинявала . Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 268
Никога не съм го чувала това изречение от дъщеря си.С нея се разбираме прекрасно.Явно имаме късмет една с друга.Виж,със сина нещата са по-различни.Той понякога е недоволен от мен,но това е нормално,когато си на 18 г и майка ти се опитва да ти даде съвет е доста досадно.Успокоението ми е,че малката ме обича много и от нея чувам само "Мамо,много те обичам!"

# 28
  • Мнения: 3 550
Чувала съм го само веднъж, когато явно прекалих с крясъците.

# 29
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
О, и аз това нещо го чувам периодично след като повишим тона на разговора. Но бързо ни минава.
Понякога се чуват и други реплики: "Ти да не си госпожа, че се караш така ", "Ти ме командваш"...

Общи условия

Активация на акаунт